اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۴
کد خبر: 245
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
فرماندار شهرستان خنداب در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح کرد:

معتاد برای رهایی از مواد مخدر باید انگیزه ترک داشته باشد

فرماندار شهرستان خنداب در جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت: اگر فرد معتاد خواست از دست مواد رها شود باید خود پیش قدم و انگیزه ترک در او ایجاد شود تا بتواند مواد را ترک کند.
به گزارش دیار آفتاب به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خنداب که با موضوع معظلات اجتماعی و مقابله با اعتیاد برگزار شده بود گفت: ما باید تغییر رویه بدهیم، فرد معتاد باید تشخیص دهد که حق انتخاب دارد، فرد با راه‌حل های انتخابی که به او پیشنهاد می‌شود باید راهی را انتخاب کند که به ضرر خانواده اش تمام نشود.

غیاثی اظهار کرد: مهارت مقابله با هیجانات، شناخت هیجانات خود و خانواده، کنترل هیجانات و بی حوصلگی و ترس و اضطراب را با کشیدن سیگار نمی توان رفع کرد، بی حوصلگی راه‌حل های بیشتری دارد.

وی افزود: مهمترین مسئله مقابله با هیجان‌های شدید احساسی خود فرد است که باید به کودکان آموزش داده شود تا بتوانند با هیجانات مقابله کنند.

فرماندار شهرستان خنداب گفت: ما باید تشخیص دهیم تصمیمی که می‌گیریم عاقبت آنرا در نظر داشته باشیم، تقصیرات را بر دوش فرد دیگری قرار ندهیم.

غیاثی به استفاده از تصمیمات و خرد جمعی اشاره و تاکید کرد: ما باید به این امر واقف باشیم که دیگران همیشه درست نمی گویند، نیاز است از چندین نفر و خرد جمعی در این مسایل استفاده کنیم تا سبب پیشرفت خود و جامعه شویم.

وی متذکر شد: ما نباید مشکلات را با مصرف مواد مخدر حل کنیم، اگر کار سخت داریم به ما تلقین شده که با مصرف مواد می‌توان بر سختی آن غلبه کرد، با مصرف مواد مخدر مشکلات دو چندان خواهد شد، متاسفانه امروز قشر جوان و دانشجوی ما برای این که بتواند یادگیری خود را بهتر و سختی کار برایشان آسان شود از این مواد استفاده می کنند.

فرماندار خنداب خاطرنشان کرد: ما باید کاری که تصمیم انجام آن را داریم از خودمان شروع کنیم و کسی را مقصر معرفی نکنیم، اگر فرد معتاد خواست از دست مواد رها شود باید خود پیش قدم و انگیزه ترک در او ایجاد شود.

دو نفر از اعضای کمپ ترک اعتیاد در شهرستان خنداب در این جلسه حضور داشتند و برخی از تجربیات خود را بیان کردند.


انتهای پیام/س
captcha
آخرین اخبار