آیا آمریکا به جنگ ایران خواهد رفت؟ ماجرای تخریب ویلای رحمانی فضلی/ «کلانتری» در حیطه کاری خود حرف بزند/ شکنجه و به کما رفتن بقایی و مشایی کذب محض است شکست ناباورانه ایران مقابل ژاپن در یک بازی پراشتباه نشست فراکسیون امید درباره کاندیداتوری عارف برای رقابت با لاریجانی بی‌نتیجه ماند افطاری در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) نقوش شکارگاه در کاخ گلستان کارتون/ تعطیلی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کلید حل مشکلات کشور مدیریت جهادی است/ جهادگران موانع را سدی در راه خدمت رسانی‌ها نبینند زورخانه صاحب الزمان یزد تعطیلی مهم ترین مرکز مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور/ 244 روز گذشت؛ قول جهانگیری برای برگزاری مجدد جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بی نتیجه ماند
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۵
کد خبر: 24450
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
خطیبان جمعه در شهرستانهای استان مرکزی

اعتماد به آمریکا در برجام، خسارت محض بود/اعتراض انقلابی به سند2030 نمونه بارز آتش به اختیار بود

خطیبان جمعه در سراسر استان مرکزی، تحریم های جدید سنای آمریکا علیه ایران به بهانه حمایت از تروریسم را اوج نمایش بدعهدی های آمریکا دانستند و تاکید کردند: خواسته مردم و مراجع،ابطال سند 2030است و لغو این سند برای خارج شدن از دستور کار دولت،مردم را راضی نمی کند.

به گزارش دیار آفتاب؛خطیبان جمعه استان مرکزی در خطبه این هفته نماز جمعه در سراسر استان مرکزی علاوه بر تشریح مسائل ملی و بین المللی در هفته اخیر تحریم های جدید سنای آمریکا علیه ایران به بهانه حمایت از تروریسم را اوج نمایش بدعهدی های آمریکا دانستند و همچنین به خواسته مردم و مراجع به ابطال سند 2030 به طور ویژه پرداختند و بیان کردند که لغو این سند برای خارج شدن از دستور کار دولت،مردم را راضی نمی کند.

در ادامه مشروح بیانات خطیبان جمعه استان مرکزی را مشاهده می کنید.

آیت الله دری نجف آبادی

دولتمردان ازتحریم های آمریکا نهراسند/عزت کشور در گرو توجه به توان داخلی است

آیت الله دری نجف آبادی گفت: دولتمردان نباید از استکبار بترسند بلکه باید با تکیه بر توان داخلی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه به صادرات محصولات در برابر تحریم های جدید آمریکا ایستادگی کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) و شب های قدر گفت: این شب ها و روز ها بهترین فرصت برای کسب معرفت است که امیدوارم همه در این مسیر حرکت کنند.

دری نجف آبادی، امام علی (ع) را الگوی تمام عیار برای تمام مردم و خصوصا مسلمانان عنوان کرد و افزود: مطالعه ویژگی ها ی اخلاقی این امام همام و عمل به ویژگی های ایشان را به عنوان تنها راه بندگی در مسیر عبودیت بیان کرد.

وی ادامه داد: برای اینکه بخواهیم علی گونه زندگی کنیم باید اهل تقوا، عدالت و پاکی باشیم و فریب دشمن را نخوریم.

امام جمعه اراک صبر در راه خدا را یکی از مهمترین رموز پیروزی عنوان کرد و افزود: امام علی (ع) در سایه صبر در راه خدا برای اینکه شجره طیبه اسلام شکل بگیرد سال ها مجاهدت و فداکاری کردند.

دری نجف آبادی بیان کرد: امروز با توجه به شرایطی که در کشورهای منطقه و غرب آسیا حاکم است باید با صبر در پیشگاه خداوند در برابر توطئه های دشمنان و آل سعود ایستاد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: در داخل کشور هم باید همه با هم با رهبر انقلاب، امام و شهدا هم پیمان بوده و در برابر سختی ها و توطئه های دشمنان صبر در پیشگاه خداوند داشته باشیم.

وی با توجه به شرایطی که امروز بر کشور حاکم است بیان کرد: امروز برای دست یافتن به موفقیت باید در عرصه های مختلف دفاعی، اقتصادی، علمی، سیاسی و اطلاعاتی به صورت جهاد گونه فعالیت کنیم تا به سر منزل مقصود برسیم.

امام جمعه اراک اضافه کرد: امروز جوانان ایران اسلامی بار دیگر درس صبر و استقامت و پایداری را از دانشگاه علوی کسب کردند و غیرت، مردانگی، عزت و شرافت را برای کشور به ارمغان آوردند.

دری نجف آبادی  با اشاره به اینکه برای رسیدن به شرایط مطلوب همه باید کار و تلاش کنند افزود: برای دست یابی به این مهم لازم است در عرصه اقتصاد مقاومتی و پیشرفت علمی فداکاری کرد.

وی به حوادث اخیر تیراندازی در اراک هم اشاره ای کرد و گفت: دستگاه های امنیتی با انجام اقدامات اطلاعاتی،نباید اجازه  بروز چنین اتفاقاتی در استان و آن هم در این ماه عزیز را بدهند.

امام جمعه اراک بیان کرد: شورای تامین و نیروهای انتظامی و قضایی باید با عوامل این حوادث با قاطعیت برخورد کنند و اجازه وقوع مجدد چنین حوادثی را ندهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: مردم استان مرکزی باید با وحدت و همدلی اجازه انجام چنین اقداماتی را به ارازل و اوباش ندهند و با قدرت در برابر این گونه حوادث بایستند.

دری نجف آبادی به تصویب تحریم های جدید علیه ایران در کنگره آمریکا اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه چندین بار مذاکرات صورت گرفته است آمریکا مجددا تحریم های جدیدی را بر علیه ایران و روسیه تصویب کرد و با این اقدام ثابت کرد که هیچگاه قابل اعتماد نیست.

وی ادامه داد: در حالی که خود آمریکا سیاستهای حمایتی اسرائیل از ترویست ها را در منطقه دنبال می کند ایران را به حمایت از تروریست ها محکوم کرده و تحریم های جدید را بر علیه ایران وضع می کند.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا تاثیری بر کشور و مردم ندارد اظهار کرد: در برابر این توطئه آمریکا تنها یک مسئله وجود دارد و آن هم وحدت ملی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به ظرفیت های موجود در کشور اشاره کرد و گفت: برای مقابله با تحریم های آمریکا باید در زمینه تولید، کار و صرفه جویی بیش از پیش تلاش کنیم.

دری نجف آبادی با بیان اینکه کشور نیازی به آمریکا ندارد بیان کرد: دولتمردان نباید از استکبار بترسند بلکه باید با تکیه بر توان داخلی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه به صادرات محصولات در برابر تحریم های جدید آمریکا ایستادگی کنند.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه باید جلوی واردات بی رویه گرفته شود بیان کرد: عزت و سربلندی کشور درسایه قناعت و صرفه جویی و توجه به تولید داخلی حاصل می شود نه در سایه واردات بی حساب و کتاب؛ که باید در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

وی به دیدار رهبر انقلاب اسلامی با کارگزاران نظام هم اشاره ای کرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر هویت و منافع ملی تاکید فراوانی داشتند؛بر این اساس وظیفه همگانی ما است که در برابر هویت و منافع ملی و اسلامی تلاش کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به روز جهانی قدس اشاره و خاطر نشان کرد: به دلیل شرایطی که در جهان حاکم است مراسم روز جهانی قدس سال به سال با اهمیت تر می شود و امسال هم از حساسیت های خاصی برخودار است و مردم باید حضور گسترده ای در حمایت از آرمانهای امام(ره)،انقلاب و قدس شریف داشته باشند.

امام جمعه خمین

اعتراض انقلابی به سند ۲۰۳۰ نمونه بارز آتش به اختیار بود

امام جمعه خمین گفت: جایی که مردم مشاهده می‌کنند که مسئولین در انجام اموری کوتاهی می‌کنند باید مطالبه گر باشند؛ اعتراض مردم و مسئولین انقلابی به سند ۲۰۳۰ به دلیل تضاد با فرهنگ اسلامی به لغو این سند انجامید.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خمین نیوز حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه شهرستان خمین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد آتش به اختیار گفت: برخی از این فرمایش مقام معظم رهبری برداشت درستی ندارند در حالی که واضح است و در واقع مطالبه گری مردم از مسئولین در چارچوب قانون و مقررات است.

وی افزود: جایی که مردم مشاهده می‌کنند که مسئولین در انجام اموری کوتاهی می‌کنند باید مطالبه گر باشند مثل مسائل اقتصادی از جمله ورود کالای قاچاق به کشور و یا مسائل فرهنگی که می‌توان به اعتراض مردم و مسئولین انقلابی به سند ۲۰۳۰ به دلیل تضاد با فرهنگ اسلامی اشاره کرد، که در نهایت این سند ملغی شد.

حسینی در ادامه به جنایت‌های آمریکا در منطقه اشاره و بیان کرد: تحریم‌های جدید علیه ایران، تشویق عربستان و فروش اسلحه به این کشور برای حمله به مردم مظلوم یمن و حمایت از داعش از جمله جنایت‌های آمریکا است.

وی تصریح کرد: در رقه ۱۲۰ سرکرده داعش توسط آمریکا خارج شدند که این نشان از حمایت آمریکا از این گروهک‌های تروریستی ادارد که البته با حملات روسیه تعدادی از این سرکرده‌ها به هلاکت رسیدند.

حسینی ادامه داد: تا کنون جبهه مقاومت پیروزی‌های زیادی را بدست آورده است که در همین راستا نیز ارتباط ارتش سوریه و عراق در مرزها، نشان دهنده نابودی داعش و شکست آمریکا است.

امام جمعه خمین بیان کرد: آمریکا از ملت ایران و قدرت نظامی این کشور وحشت دارد و نمی‌تواند به این کشور حمله کند چرا که با مقابله سخت ایران روبرو خواهد شد.

وی در ادامه به هفته صرفه جویی در مصرف آب اشاره و تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در بخش مکانیزه کردن آبیاری کوتاهی کرده و به خوبی عمل نکرده است این در حالی است که کشور ما، کشوری کم آب است و البته مردم نیز باید در مصرف آب صرفه جویی کنند.

حسینی به تشکیل جهاد سازندگی اشاره کرد و گفت: جهاد سازندگی در روستاها خدمات زیادی را در تمام زمینه ها انجام داده است همانطور که جهادگران آن در جبهه‌های جنگ، فعالیت‌های زیادی انجام دادند و به سنگرسازان بی سنگر معروف شدند.

وی در ادامه به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، عزل بنی صدر، شهادت دکتر مصطفی چمران و همچنین شهیدان صفار هرندی، صادق امانی، نیک نژاد و بخارایی اشاره کرد.

امام جمعه ساوه

رئیس جمهور مسئول اجرای بایدهاست نه خطابه خوانی/ابطال کامل سند خفت بار ۲۰۳۰ خواست مردم و مراجع است

امام جمعه ساوه گفت: نظریه پردازان حقوق بین الملل ، حفظ هویت را از مولفه های منافع ملی می دانندو هویت ما بر سه عنصر عمق تاریخی و تمدن ملت، اسلامی بودن و انقلابی بودن استوار است و هر جا برخلاف این سه عنصر روابط بین الملل خود را تعریف کنیم، خیانت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: نظریه پردازان حقوق بین الملل ، حفظ هویت را از مولفه های منافع ملی می دانندو هویت ما بر سه عنصر عمق تاریخی و تمدن ملت، اسلامی بودن و انقلابی بودن استوار است و هر جا برخلاف این سه عنصر روابط بین الملل خود را تعریف کنیم، خیانت است.

وی افزود: علی رغم تذکرات صریح  رهبری درباره هزینه های سازش با آمریکا و استکبار جهانی برخی افراد طوری صحبت می کنند تا سازش با غرب را شهامت بدانیم که خیلی غلظ است.

حسینی بیان کرد: آیا سازش با دشمن غدار شهامت می خواهد یا نفهمی؟ وقتی شهامت و شجاعت مقابله با دشمن را ندارید چرا سازش را تئوریزه می کنید، سازش با آمریکا مخالف منافع ملی است.

وی افزود: امام علی(ع) و امام حسین (ع) هرگز سازش نکردند و هیچ امامی هم به دنبال سازش با مستکبر نبود و سازش توسط دنیاپرستان و خواص خائن بر آنها تحمیل شد که سبک زندگی غلط ، روحیه جهادی آنها را گرفته بود.

ابطال کامل سند خفت بار ۲۰۳۰ خواست مردم و مراجع است نه صرفا لغو

امام جمعه ساوه تاکید کرد: سند ننگین ۲۰۳۰یونسکو، هم مغایر ارزش های اسلامی و هم مخالف استقلال ملی و در تعارض با قوانین بالادستی کشور است ،اگرچه دولت آن را کم رنگ کرد ، اما این کافی نیست که گفته شود موضوعات مغایر با سند ملی تحول بنیادین لغو است، چون در بدنه دولت کسانی معتقد هستند هیچ مغایرتی با اسلام و قوانین ندارد، لذا یواشکی امضا کرده و رسوا شدند و همان ها شاید فردا مجدد دنبال اجرای آن به بهانه عدم مغایرت بروند.

وی افزود: خواست مردم انقلابی و همه مراجع عظیم الشان از دولت ، ابطال کامل سند خفت بار ۲۰۳۰ است نه صرفا لغو.

رئیس جمهور مسئول اجرای باید هاست نه خطابه خوانی

خطیب نمازجمعه ساوه فرمایشات رهبری معظم انقلاب در دیدار با مسئولین را دارای نکاتی دانست و اظهار کرد: ایشان با سفارش به اقدام عملی برای گره گشایی از مردم، به صراحت از رییس جمهور خواستند به جای خطابه خوانی با توجه به منصب اجرایی به عمل گرایی روی بیاورند و مسئولیت پذیر باشند.

وی ادامه داد: رهبری فرمودند «راجع به اقتصاد بحث های زیادی کردیم و آقای رئیس جمهور هم در صحبت خود مفصل به بحث اقتصاد پرداختند و کارهایی را که باید انجام بگیرد، بیان کردند. البته ایشان مواردی را ذکر کردند که باید این کار بشود و بایدآن کار بشود، خب! مخاطب این بایدها کیه؟ خود ایشونه!».

حسینی با نقد صریح نقض برجام و خسارت های آن گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند«در مقابل این زیاده خواهی ها باید مقاومت کرد و مسئولین باید تجربه اعتماد نکردن به دشمن را در مدیریت کشور جدی بگیرند».

وی افزود: خود وزیر خارجه بر نقض روح و جسم برجام اعتراض کردند، لذا اعتماد به آمریکا خطا است و امام راحل به واقع فرمود« آمریکا، شیطان بزرگ است».

حجت الاسلام حسینی امام جمعه ساوه

امام جمعه ساوه با تحسین صراحت بیان،گفت: رهبری هم فرمودند« نباید حرف های مبهم و دو پهلو زد، باید مطالب را با صراحت و روشنی بیان کرد» یکی از مواضع صریح جمهوری اسلامی، ظلم ستیزی و احقاق حقوق ملت فلسطین است.

وی با اشاره به مشکل آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی ادامه داد: از همه برادران و خواهران ساوجی می خواهم بیش از گذشته در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و با اظهار نفرت، هرچه فریاد دارند بر سر آمریکا و رژیم صهیونیستی بکشند تا از گفتمان مقاومت برای رهایی قدس حمایت کنند.

حسینی با اشاره به بیانات رهبری در خصوص تجربه تلخ بنی صدر در سال ۵۹ اظهار کرد: رییس جمهور وقت ، جامعه را دوقطبی کرده و مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرده بود که باید مراقب بود این تجربه تلخ تکرار نشود و حماسه انتخابات ضایع نشود.

وی با توصیه به رییس جمهور برای عدم تکرار سرنوشت تلخ بنی صدر افزود: بنی صدر با ایجاد دوقطبی ، اهانت و اتهام زدن ناروا به منتقدین، خارج کردن انقلابی ها از صحنه اول کشور، حاکم کردن لیبرال ها به جای انقلابی ها و اداره کشور بدون توجه به اصول و ارزش های انقلاب رای مردم را ضایع کرد.

ویژگی حکومت امام علی (ع)

خطیب نمازجمعه ساوه با اشاره به سیره سیاسی و حکومتی امام علی(ع) تصریح کرد :حکومت این امام بزرگوار چند ویژگی دارد: ۱- فرمان دست خداست یعنی استاندار و فرماندارش حق ندارند خلاف دستورات الهی اقدامی کنند حتی اگر مقام بالاتری خواسته باشد ۲- حقوق شهروندی حتی نسبت به مسیحی و یهودی رعایت  می شود. ۳- منصب حکومتی را امانتی برعهده فرماندارانش معرفی می کرد.

وی افزود: چهارمین ویژگی  صداقت در سیاست و دوری از حقه بازی و پشت هم اندازی  است، عدم اعتماد به افرادی که اهل سازش و طمع کار هستند، نظارت بر کارگزاران تا ستم و خیانت به بیت المال نکنند و حساسیت نسبت به بیت المال و برخورد قاطع با خیانتگران هم از دیگر ویژگی ها است.

شهید چمران برای جهان اسلام افتخار است

حسینی با اشاره به مناسبت شهادت دکتر چمران ساوجی در ۳۱ خرداد  گفت: این عارف انقلابی ساوجی نه تنها برای ساوه و ایران بلکه برای جهان اسلام افتخار است.

وی با اشاره به نحوه مدیریت شهید چمران افزود: شهید چمران بهترین الگوی مدیریت جهادی و نسل جوان است .

امام جمعه ساوه  بیان کرد: چمران،وزیر دفاع بود اما نه وزیر پشت میز نشنین؛ بلکه وزیر در میدان دفاع از انقلاب و نظام، شهید چمران وزیر حاضر بر سر سفره انقلاب نبود بلکه حاضر به جان نثاری برای انقلاب بود.

وی ادامه داد: فردی ممتاز از نظر تحصیل در بهترین دانشگاه آمریکا بود اما هرگز ابهت علمی باعث غرورش نشد ، در غرب بود ولی غرب زده نشد.

امام جمعه آشتیان؛

اعتماد به آمریکا در برجام، خسارت محض بود/ملت،به کمتر از ابطال ۲۰۳۰ راضی نمی شود

امام جمعه آشتیان گفت: اعتماد به آمریکا در مسئله برجام برای ما خسارت بار بوده است، عدم اجرای شروط ده گانه رهبری کار را به اینجا کشانده است.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از سفیرآشتیان؛ حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های این هفته نمازجمعه گفت: ایمان به ولایت علی (ع) جزء ایمان است و ایمان بدون آن ممکن نیست.

وی افزود: پیامبر (ص) فرمود؛ «علی با حق است و حق با علی و این دو از یکدیگر جدا نمی شوند تا اینکه در روز قیامت بر حوض کوثر بر من وارد می شوند و بعد از من فتنه ای به وجود خواهد آمد که آن روز به علی پناه ببرید زیرا او جدا کننده حق از باطل است».

نیشابوری با اشاره به شخصیت امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: امام علی (ع) شخصیتی است که تعجب و تحیّر بشری را برانگیخته است، حضرت ۷۰ ویژگی منحصر به فرد دارد که هیچ کس ندارد.

امام جمعه آشتیان تصریح کرد:  روز مانند شیر به دنبال رزق و روزی حلال و رسیدگی به امور مردم و در شب از خوف خدا در حد جان دادن بود.

وی بیان کرد: سر سخت ترین دشمنان حضرت(ع) بعد از شهادتش بر مظلومیت او گریه کردند، زهد امام علی (ع) به گونه ای بود که اگر دو انبار از طلا و کاه داشته باشد اول طلا را در راه خدا انفاق می کرد.

نیشابوری گفت: حضرت علی(ع) در اوج قدرت هرگز تصرف در بیت المال نکرد، نان جو می خورد در حالیکه می توانست بهترین غذاها را مصرف کند و هدفش از شمشیر زدن را فقط رضایت خداوند بیان می کرد.

نیشابوری با اشاره به روز قدس بیان کرد: روز قدس نماد وحدت مسلمانان در برابر اجانب و دست نشاندگان آنان است.

امام جمعه آشتیان افزود: شرایط امروز جهان و منطقه و خیانت سران کشورهای اسلامی اقتضا می کند با شکوه تر از گذشته در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا کنیم.

وی گفت: امروز سران کشورهای با نام اسلامی، در حمایت همه جانبه از فتنه داعش و تکفیر و جنگهای نیابتی میدان داری می کنند، اسلام هراسی، شیعه هراسی، ایران هراسی سبب شده است تا فلسطین به فراموشی سپرده شود.

نیشابوری اظهار کرد: بعضی جریانات مرموز به دنبال القاء عدم ضرورت راهپیمایی روز قدس هستند، این ها همان کسانی اند که فتنه ۸۸ را به پا کردند و شعار نه غزه نه لبنان سردادند.

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: ملت ایران همچنان به پیروی از رهبر فرزانه انقلاب به حمایت از فلسطین و مقاومت ادامه می دهد و سیاست جمهوری اسلامی هیچ تغییری نکرده است، ملتهای مسلمان در برابر درندگی صهیونیستها نباید ساکت بنشینند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبری در تشکیل هیئت نظارت بر برجام گفت: اعتماد به آمریکا در مسئله برجام برای ما خسارت بار بوده است، عدم اجرای شروط ده گانه رهبری کار را به اینجا کشانده است.

نیشابوری گفت: رهبری ضمن تاکید بر موجودیت دولت فعلی، هیچ صحه ای بر رفتار دولت نمی گذارد و نظارت سختگیرانه بر رفتار دولت دارند.

امام جمعه آشتیان افزود: دولت باید به وعده های داده شده عمل کند؛ زمان سخنرانی تمام شده و مردم منتظر اجرای وعده ها و رفع مشکلات هستند.

وی ادامه داد: رعایت مصالح و مافع ملی در تمام امور حکومت خواسته رهبری و ملت است، مسئولین در انجام هر کار و تصمیمی باید به سه عنصر اساسی اسلام، پیشینه تمدنی و تاریخی ایران و شعارها و آرمانهای انقلاب توجه جدی داشته باشند.

نیشابوری توضیح داد: افتخار ما به اسلامی بودن، ایرانی بودن و انقلابی بودن است، برخی مجموعه های وابسته به دولت دچار انفعال و سستی و رکود شده اند و به وظایف خود خوب عمل نمی کنند،در چنین شرایطی است که رهبری فرمان آتش به اختیار را صادر فرمودند.

امام جمعه آشتیان گفت: در هر کجا که مسئولین کوتاهی و کم کاری و سستی کردند مردم و بویژه جوانان ضعف آنها را جبران کنند و منتظر دستورالعمل نباشند.

وی با اشاره به لغو سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش گفت: ضمن تشکر از تصمیم دیر هنگام شورای انقلاب فرهنگی، تهدید همچنان باقی است و لغو کفایت نمی کند بلکه باید این سند ابطال شود و از دستور کار جمهوری اسلامی خارج شود و ملت ایران به کمتر از این رضایت نخواهد داد.

نیشابوری با بیان اینکه رهبری فقط منافع و مصالح ملی و عزت ملت ایران را می خواهند، افزود: لغو سند ۲۰۳۰ نشان داد که گزارشات غلط به رهبری ندادند بلکه کسانیکه رهبری را متهم به اعتماد به گزارشات غلط می کردند متوجه غلط بودن گزارشات دریافتی و جاری ساختن ناآگاهانه سخنانشان در جامعه شدند.

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: مقام معظم رهبری نسبت به دو قطبی سازی جامعه هشدار جدی دادند، افرادی که شعار جنگ یا صلح، صلح و آشتی، انقلاب یا رفاه را سر می دهند دنبال دو قطبی سازی جامعه اند و این بازی کردن در زمین دشمن است.

وی خاطر نشان کرد: دو قطبی سازی سبب نابودی منابع و خارج کردن نیروهای انقلابی از صحنه اداره کشور می شود، کسانی که می خواهند در برابر ولایت و رهبری بایستند، اقدام به دوقطبی سازی می کنند.

امام جمعه محلات

حرکت مسئولین نباید با اولویت‌های نظام و انقلاب در تضاد باشد/روز قدس روزی برای تمامی مسلمانان جهان

امام جمعه محلات گفت: مسئولین نظام باید میان خود و دشمن مرزبندی روشنی داشته باشند و حرکت آنان نباید با اولویت‌های نظام و انقلاب در تضاد باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه شهر محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات ضمن تسلیت سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی(ع) و پایان دو شب از لیالی قدر گفت: بنابر روایات و تفاسیر مختلف احتمال قطعیت شب ۲۳ ماه مبارک رمضان به شب قدر و شب نزول قرآن بیشتر است و توجه به توصیه‌های فراوان ائمه و علمای اسلامی برای بهره مندی از فضیلت این ماه بزرگ لازم و ضروریست.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس بیان کرد: امام(ره) روز جهانی قدس را با ابتکار عمل خود تعیین کرد و هدف ایشان نه تنها نجات قدس شریف بلکه نجات کل مسلمانان از دست استکبار جهانی بود.

 امام جمعه محلات افزود: امام راحل روز قدس را روز اسلام، اجرای قوانین اسلامی در ممالک اسلامی و هشداری به مستکبران جهان و نمادی برای مبارزه با استکبار می‌دانست.

 ربانی با اشاره به این جمله امام خمینی(ره)«اگر در روز قدس تمام کشورهای اسلامی، ملت‌ها همه برخیزند و فریاد بزنند، نه برای قدس تنها، برای همه ممالک اسلامی، پیروز خواهند شد» گفت: از این بیان واضح است که برای رهایی از شر استکبار اولا همه ملت‌ها باید برخیزند و ثانیا ملت‌ها باید قاطعانه از دولت‌های خود، اقدام و ایستادگی در مقابل استکبار را طلب کنند و اگر حکومت‌ها عمال مستکبران هستند، مردم باید در مقابل آن بایستند و همه باید با مشارکت خود و با اعلام انزجار از مستکبران زمینه آزادی تمامی مسلمانان را فراهم کنند.

خطیب جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دولتمردان و تاکید ایشان بر موضوع اتحاد و انسجام ملی اظهار کرد: دو قطبی کردن جامعه به دو دسته موافق و مخالف و دمیدن در این دو دستگی یعنی ایجاد تنش در جامعه، که همه باید از آن پرهیز کنند؛ تمام هم و غمّ مردم باید همدلی و همکاری در جریان پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی و کشور باشد.

وی ادامه داد: ما خود نباید میان مردم ایجاد مرز بندی کنیم بلکه باید میان خود و دشمنان مرزی واضح، مشخص و یک موضع صریح داشته باشیم و کسانی که در خارج از مرزها در مقابل جمهوری اسلامی می‌ایستند و کسانی که در داخل به اشکال مختلف مزدوری دشمن را می‌کنند، قطعا دشمن هستند و باید سرسخت در مقابل آنها ایستاد.

ربانی همچنین ملاک حرکت مسئولان نظام را منافع ملی دانست و گفت: مسیر حرکت مسئولین در نظام جمهوری اسلامی نباید با اولویت‌های ملی و انقلابی کشور در تضاد باشد.

امام جمعه محلات در خاتمه با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت شهدای حزب مؤتلفه و همچنین سالروز شهادت شهید چمران خاطر نشان کرد: شهید چمران به خودی خود و به تنهایی می‌تواند به عنوان یک اسوه و الگو برای مردم بخصوص جوانان معرفی شود.

امام جمعه دلیجان:

دولتمردان در مقابل بدعهدی آمریکا به مردم پاسخگو باشند/سند ۲۰۳۰ مخالف با استقلال کشور

امام جمعه دلیجان با اشاره به تحریم‌های جدید کنگره آمریکا علیه ملت ایران گفت: این در حالیست که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده است و امروز مسئولین باید در قبال این اقدام آمریکا پاسخ در خوری داشته باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پیام دلیجان؛ حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی امام جمعه دلیجان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه دلیجان ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و تسلیت سالگرد شهادت امام علی(ع) گفت: حضرت علی(ع) جانشین بلافصل پیامبر بر اساس دستور خداوند بود و با همه این فضائل مظلومانه به شهادت رسید.

وی مکتب علی(ع) را منجی جامعه امروز بشر دانست و افزود: این امام همام از جمله همراه پیامبر بود و تولد و شهادتش در خانه خدا اتفاق افتاد.

وی به توصیه‌های امام علی(ع) به مالک اشتر اشاره کرد و ادامه داد: عمل به تقوا و محبت به مردم از مهمترین سفارشات امام علی(ع) به مالک اشتر بود.

امام جمعه دلیجان با اشاره به اینکه امام علی(ع) با اسراف مخالف بود، بیان کرد: امروز هم خواص و دولتمردان باید با الگوگیری از این امام همام از برگزاری همایش‌ها و برپایی سفرهای آنچنانی خودداری کنند.

کرامتی به اهمیت روزه‌داری اشاره کرد و گفت: چندین سال است که ماه مبارک رمضان در تابستان و خردادماه قرار می‌گیرد و به خاطر شدت گرما در بسیاری از شهرهای ایران و سایر کشورها روزه‌ گرفتن دشوار می‌شود بر اساس سفارشات ائمه اطهار برترین جهاد، روزه گرفتن در هواى گرم است.

وی از اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی در لغو سند ۲۰۳۰ تشکر کرد و گفت: این سند که با افشاگری مقام معظم رهبری خطرات فرهنگی‌اش برملا و با حمایت اندیشمندان، دانشجویان، قشرهای مختلف فرهنگی و مردم بربطلان و جلوگیری از خساراتش تاکید شد.

امام جمعه دلیجان با تاکید بر اینکه این سند مخالف با استقلال کشور بود و باید لغو می شد، ادامه داد: باید از رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکر کرد که با هوشیاری، بیداری و آینده‌نگری اجازه ندادند این سند ننگین در کشور ما اجرایی شود و قاطعانه جلوی اجرای آن را گرفتند.

وی به تمدید تحریم‌های جدید سنای آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا با این اقدامات بدعهدی خود را ثابت می‌کند، همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز از قبل گفته بودند، آمریکایی‌ها بدعهد هستند.

امام جمعه  دلیجان افزود: این در حالیست که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده است و امروز مسئولین باید در قبال این اقدام آمریکا پاسخ در خوری داشته باشند.

کرامتی همچنین به موفقیت جدید جبهه مقاومت در سوریه و عراق برای فتح مرز مشترک اشاره و افزود: با گرفتن مرز مشترک از دست داعش، کمر آمریکا، آل سعود و دشمنان شکسته شد.

امام جمعه تفرش:

دشمنان درصدد دو قطبی کردن جامعه هستند/اعتماد به آمریکا عامل عقب ماندگی کشورها

امام جمعه تفرش اتحاد ملت و عدم اعتماد به آمریکا را از مهمترین تجربیات ۳۸ ساله انقلاب برشمرد و گفت: تجارب نشان می‌دهد که اعتماد به آمریکا سبب عقب ماندگی کشورها می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش، حجت‌الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه‌های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش با اشاره به معیار سنجش انسانیت، گفت: انسان بی‌تفاوت نسبت به مشکلات دیگران، در درجه پایین انسانیت قرار دارد. اگر انسان به خاطر رفع مشکلات دیگران، خود را به سختی بیندازد، و در مقابل سختیهای جامعه بی تاب باشد، آنگاه انسان کاملی است.

مومنی با بیان مطلب که امام علی(ع) انسان کاملی بود، اظهار کرد: امام علی(ع) تمام سختیهای دیگران را به جان می خرید و حتی کمترین طعام خود را به فقرا و ایتام می بخشید. به همین دلیل او امام و مقتدا شد. چراکه حتی از کنار یک محروم هم بی اعتنا نمی گذشت.

وی با اشاره به اینکه مسئولین همانند حضرت علی(ع) در رفع مشکلات جامعه تلاش کنند، افزود: هر مسئولی باید اندیشه علی(ع) در روح، جسم و جان او شریان داشته باشد و با اقتدا به حضرت علی(ع) در رفع مشکلات جامعه تلاش کنند.

امام جمعه تفرش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عظمت شبهای قدر، بیان کرد: شب های قدر، شبهای بزرگ و با عظمتی است که باید از ساعات آن به نحو احسن استفاده کرد و قدر دانست.

مومنی ادامه داد: درست است تنها یک نفر امام علی(ع) را به شهادت رساند، ولی او نماینده یک جریان منحط و منحرف بود. تمام افراد و جریانات انحرافی که به امام علی(ع) خیانت کردند، همواره مشمول لعن و نفرین مومنان هستند.

وی یادآور شد: افراد در شبهای قدر به قرآن متمسک می شوند تا در لوای این کتاب آسمانی، به بیراهه نروند.

خطیب نماز جمعه تفرش با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری گفت: برای اداره درست جامعه اسلامی و مدیریت فرصتها و تهدیدات، ۲ کار یعنی تصمیم گیری صحیح بر اساس منافع ملی و هویت اسلامی و استفاده از تجربه ۳۸ ساله انقلاب اسلامی باید انجام شود.

وحدت ملی و عدم اعتماد به آمریکا بزرگترین تجربه انقلاب اسلامی

مومنی اتحاد ملت و عدم اعتماد به آمریکا را از مهمترین تجربیات ۳۸ ساله انقلاب عنوان و اظهار کرد: ملت ایران هر زمانی که متحد بوده، در همه عرصه ها پیروز بوده است. تجارب نشان می‌دهد که اعتماد به آمریکا سبب عقب ماندگی کشورها می‌شود.

وی اضافه کرد: دشمن درصدد است تا ایران را دو قطبی کند تا به راحتی بتواند به اهداف خود دست یابد. نظیر دو قطبی سازی در سال ۸۸ بود که با خروش ملت در ۹ دی این دو قطبی سازی خنثی شد.

امام جمعه تفرش با اشاره به روز جهانی قدس، خاطرنشان کرد: تبعیت جهان اسلام از فرامین امام(ره) و رهبری سبب می‌شود که جهان اسلام، جلوی زورگویی‌های این غده سرطانی یعنی اسرائیل ایستادگی و آنها را نابود کنند. همه افراد دردمند نسبت به اسلام و مسلمین در آخرین جمعه ماه رمضان در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنند تا برای همه تروریستهای عالم، طلب نابودی کنند.

امام جمعه شهر خنداب:

حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس خواب دشمنان را آشفته می‌کند

امام جمعه شهر خنداب با تاکید بر حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس خواب دشمنان را آشفته می‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام مجدی‌زاده، امام جمعه شهر خنداب در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تسلیت شهادت امام علی(ع) گفت: امام علی(ع) ۶۳ سال عمر کردند، ۲۳ سال در حضور پیامبر(ص) و ۳۰ سال بعد از ایشان. زندگی آن حضرت در تمام این سال‌ها برای اسلام و بشریت پر‌برکت بود.

مجدی‌زاده اظهار کرد: آیت‌الله مظاهری در کتاب ۱۴ معصوم می‌فرماید،چه بگویم درباره کسی که دوست و دشمن فضایل او را نگفتند، دوست از ترسش و دشمن به خاطر حسادتش.

حضرت علی(ع)  معدن کلمات

وی افزود: خداوند در آیه ۲۷ سوره مبارکه لقمان می‌فرماید، اگر همه دریاها مرکب و همه درختان قلم شوند تا کلمات خدا را بنویسند نمی‌توانند؛ از نظر شیعه حضرت علی(ع) نیز معدن کلمات است.

امام جمعه شهر خنداب با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص )، بیان کرد: اگر ایمان علی(ع) را با ایمان تمام اهل آسمان و زمین بسنجند ایمان ایشان بالاتر از همه جهانیان است.

احمدی تصریح کرد: در کتاب ۱۴ معصوم آیت‌الله مظاهری نقل شده، حمزه می‌گوید، هنگام شام نزد معاویه بودم و او شام مخصوصش را جلوی من گذاشت. لقمه در گلویم ماند و بغض راه گلویم را گرفت. پرسیدم معاویه این چه غذایی است؟ گفت،«غذای مخصوص است که از مغز گندم و مغز سر حیوانات و روغن بادام تهیه شده» گفتم شبی در دارالاماره خدمت علی(ع) بودم، افطار من یک دانه نان و کمی شیر، و غذای امیرالمؤمنین(ع) یک نان خشک بود که در آب می‌زد و تناول می‌کرد. وقتی خادم آمد سفره را جمع کند گله کردم که کار حضرت زیاد است، از غذای او مواظبت کنید. خادم در پاسخ در حالیکه گریه می‌کرد گفت«ایشان راضی نمی‌شوند مقداری روغن به نان‌ها بزنیم تا نرم شود.» امیرالمؤمنین(ع) فرمودند، حمزه فرمانروا باید از نظر غذا، مسکن و لباس از دیگران کمتر باشد تا بتواند روز قیامت در محضر خداوند پاسخگو باشد.

ضرورت حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس

امام جمعه شهر خنداب در پایان به روز قدس اشاره و خاطرنشان کرد: مردم باید با حضور همه جانبه و پرشور خود راهپیمایی روز قدس را هر چه باشکوه‌تر برگزار کنند.

امام جمعه شهر جاورسیان بیان کرد

فرمان آتش به اختیار، نتیجه انحراف برخی مسئولین فرهنگی

امام جمعه شهر جاورسیان گفت: مسئولین دستگاه‌های فرهنگی باید به جای تفسیر و تأویل‌های ناصحیح از فرمایش رهبری در صدد اصلاح خود بر بیایند.

به گزارش دیار آفتاب؛  به  نقل از  پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به لیالی قدر و شهادت امیرالمؤمنین(ع) گفت: پیامبر(ص)، امام علی(ع) را بهترین هادی و رهبر انسان‌ها معرفی کردند که تبعیت از ایشان سعادت، و مخالفت با دستوراتشان شقاوت و بدبختی را به دنبال دارد.

احمدی به ملاقات «اسبق بن نباته» با امیرالمؤمنین(ع) در آخرین ساعات عمر ایشان اشاره و اظهار کرد: امیرالمؤمنین(ع) در آن عیادت، تمام گله و درد‌ و‌ دل‌های خود را در غالب ذکر سه حدیث از رسول خدا(ص) بیان کردند،« یاعلی من و تو دو پدر این امتیم، هرکس ما را ناخشنود سازد ملعون است، یاعلی من و تو دو صاحب این امتیم و هرکس از ما گریزان باشد ملعون است، یا علی من و تو دو اجیر این امتیم، هرکس مزد ما را ندهد نیز ملعون است.»

عدالت لازمه رسیدن به جامعه معنوی است

وی افزود: مهمترین ویژگی زندگی امام علی(ع) اجرای عدالت و تلاش برای گسترش آن بود. اجرای عدالت در همه‌ی بخش‌های جامعه لازمه رسیدن به جامعه‌ای عادل و معنوی است.

امام جمعه شهر جاورسیان با اشاره به عدالت‌ورزی مردم با یکدیگر، گفت: در یکی از احادیث امام صادق(ع) ریخت و پاش‌های شیعیان و مؤمنین برای مهمانی‌دادن و پذیرایی کردن را مورد نکوهش و سرزنش قرار داده است.

احمدی با اشاره به افطاری‌های خیابانی بیان کرد: در ماه رمضان، عده‌ای به سنت هرساله، در منزل افطاری تجملی برگزار می‌کنند اما از کمک به مقوله‌ دینی و خداپسندانه‌ افطاری‌های خیابانی اجتناب می‌کنند و این خلاف مروت و عدالت است.

وی  در خصوص تفسیر و برداشت غلط عده‌ای از صلح امام حسن(ع) و استناد به قبول قطع‌نامه از سوی امام که به «جام زهر» تعبیر شد، گفت: برای امام بزرگوار نه جنگ فی‌نفسه موضوعیت داشت و نه صلح اصالت، بلکه ایشان در راه گسترش عدالتی که برای آن قیام کرده بودند قدم برداشتند و گرنه مبارزه و مقاومت به هیچ‌عنوان با صلح متوقف نمی‌شود و تا به امروز نیز ادامه دارد.

فرمان آتش به اختیار نتیجه انحراف برخی مسئولین فرهنگی  

امام جمعه‌ جاورسیان با اشاره مسأله‌ی «آتش به اختیار» بیان کرد: این فرمان در عرف نظامی‌گری دارای دو منشأ (ارتباط رزمندگان با مرکز فرماندهی یا اختلال در سیستم فرماندهی) است و مسئولین دستگاه‌های فرهنگی باید به جای تفسیر و تأویل‌های ناصحیح از فرمایش رهبری، بدانند کدام‌ یک از این دو منشأ در مورد فعالیت آن‌ها صادق است و در صدد اصلاح خود بر بیایند.

دو قطبی کردن جامعه تیری از طرف دشمن

احمدی خاطرنشان کرد: دو قطبی کردن جامعه و تقسیم مردم به موافق و مخالف، تیری از طرف دشمن است برای به محاق بردن پیروزی ملت در آزمون سیاسی انتخابات و همگان باید در برابر این توطئه هوشیار باشند.

انتهای پیام/ش

captcha