۶ فوتی و شناسایی ۱۶۸مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی جزئیات طرح «جهش تولید و تأمین مسکن»/ ساخت انبوه و کنترل قیمت مسکن اولویت‌های این طرح است ‍ گران‌ترین شیرینی ایران آقای ترامپ وعده انتقام ما قطعی و جدی است آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تروئیکای اروپا: هر اقدامی برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است مروری بر اظهارات انتخاباتی روحانی/ کلیدواژه؛ «انتظارات مردم» آیا حذف کارت سوخت و قرارداد با توتال تصمیم نظام بود؟ حاج‌اسماعیلی در گفتگو با دانشجو، سابقه استفاده از تعاونی‌ها در اروپا دو برابر ایران است/ تعاونی اعتبار شغلی، قربانی موسسات مالی مصاحبه‌ای برای جنجالی ماندن!/ دیده شدن؛ این‌بار از میانبر شبکه ضدانقلاب
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
کد خبر: 22108
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی:

کسانی که مدافعان حرم را زیر سوال می‌برند الفبای ولایت را نفهمیده‌اند/سران فتنه از ابتدا هم در مسیر اسلام نبودند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به سخنان اخیر یکی از آقایان درباره مدافعان حرم گفت: یکی از بی‌ولایت‌ها درباره مدافعان حرم مباحثی را مطرح کرده است، باید به او گفت هنوز الفبای ولایتمداری را نفهمیدی؛ حرف‌های این آقایان حکایت از نوکری آمریکا دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام محمدولی رضوی‌راد مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی در مراسم تجلیل از مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی و فعالان حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله هدایت بشر را مهم‌ترین هدف نزول قرآن عنوان کرد و گفت: کلام وحی برای هدایت بشر نازل شد.

حجت‌الاسلام رضوی راد با اشاره به حدیث ثقلین گفت: پیامبر اسلام(ص) در حدیث ثقلین می‌فرماید؛ من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترتم اهل بیت را. تا وقتی که به این دو تمسک جویید، هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند. تا کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.» یعنی باید از هر دو این‌ها در کنار هم بهره‌مند شویم تا به سعادت دست یابیم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه هدایت‌گری برای همه انسان‌ها و در همه زمان‌ها است، گفت: باید بدانیم که بهره‌گیری از مبانی و نور هدایت کلام وحی نیازمند وجود پیامبر و هدایتگری است که مبانی را برای ما تبیین کند و اگر وجود این هدایتگر نباشد ما مفهوم هدایتگرانه قرآن را نمی‌فهمیم.

حجت‌الاسلام رضوی‌راد هدایت اصلی را وصال به ولایت اهل بیت(ع) دانست و گفت: تحت ولایت اهل بیت(ع) بودن یعنی تحت ولایت قرآن بودن، بایستی پیرو سیره قرآن و اهل بیت(ع) باشیم تا به سعادت دست پیدا کنیم غیر از آن هر راهی را طی کنیم گمراهی و ظلمت است.

وی افزود: آنان که امروز از مسیر هدایت منحرف شده‌اند به خاطر همین است که حق را نه می‌بینند و نه می‌شنوند و نه حق را می‌گویند. 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: مقرب‌ترین انسان به درگاه الهی پیامبر اسلام(ص) است. و تنها کسی که این جایگاه را درک کرد حضرت علی(ع) بود که در برابر جایگاه پیامبر سر تسلیم فرود آورد و تابع محض ولایت بود.

حجت‌الاسلام رضوی‌راد گفت: حضرت علی(ع) ولایتمدار بود و دیگر امامان بعد از ایشان نیز همچنین، نسبت به امام قبل از خود ولایتمدار بودند؛ نمونه آن هم اینکه امام حسین(ع) با وجود آن همه عظمت و بزرگی در برابر امام حسن(ع) به عنوان امام زمان خویش تابع بود.

برای برخی مسئولان بحث ولایتمداری حلاجی نشده است/ ملت ما حقیقت ایمان را در عصر بی‌ایمانی از امام راحل آموخت

وی ولایتمداری را بزرگترین تقوا دانست و افزود: در پاسخ به آنان که می گویند مگر تمام رؤسای جمهور ایران مشکل داشتند؟ باید گفت آنچه برای اینان حلاجی نشده است، بحث ولایتمداری است. ولایتمداری یعنی اینکه تابع محض ولایت باشیم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: ما اسلام و انقلابی بودن را از حضرت امام خمینی(ره) یاد گرفتیم، جهاد در راه خدا را از او به ارث بردیم و حقیقت ایمان را در عصر بی‌ایمانی از ایشان آموختیم؛ حضرت امام خمینی(ره) فرمودند؛«ولایت فقیه بایستی مثل خون در رگ‌های جامعه جاری باشد تا اسلام رشد کند و جنایتکاران در امان نباشند»؟ حضرت امام خمینی(ره) فرمود؛«پشتیبان ولایت باشید» و فرمود «ولایت ولی‌فقیه عین ولایت رسول الله(ص) است».

فتنه‌گران و منحرفین از ابتدا هم در مسیر انقلاب و اسلام نبودند

حجت‌الاسلام رضوی‌راد با انتقاد از رفتار برخی از مسئولان گفت: برخی مسئولان تنها دم از ولایت می‌زنند ولی بیراهه می‌روند، منحرفین و سران فتنه از ابتدا هم در مسیر نبودند.

وی با اشاره به سخنان اخیر یکی از آقایان درباره مدافعان حرم گفت: یکی از بی‌ولایت‌ها درباره مدافعان حرم مباحثی را مطرح کرده است، باید به او گفت هنوز الفبای ولایتمداری را نفهمیدی؛ حرف‌های این آقایان حکایت از نوکری آمریکا دارد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی ولایت فقیه را تنها سد محکم در برابر نفوذ بیگانگان و دشمنان مطرح و بیان کرد: مقام معظم رهبری سال گذشته شعار سال را «اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل» اعلام کردند ولی شما هیچ کاری نکردید با وجود اینکه در رأس هم بودید فقط حقوق‌های نجومی بردید.

حجت‌الاسلام رضوی‌راد خطاب به منحرفین از مسیر اسلام و انقلاب گفت: شما اسیر و عبد شیطان هستید. 

انتخابات؛ تمرینی برای انتخاب فرد ولایتمدار 

وی افزود: انتخابات تمرینی برای انتخاب فرد ولایتمدار است و وظیفه اصلی ما ولایتمداری است، اصولگرا و اصلاح طلب و چپ و راست و این قبیل تقسیمات بی‌معنا است، در حال حاضر بحث انقلاب و ضدانقلاب است. عناصر پلید و ناپاک کسانی هستند که در ظاهر دم از ولایت می‌زنند ولی در عمل دل در گرو دشمنان اسلام دارند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه باید اشاعه دهنده فکر و اندیشه دینی در جامعه باشیم، گفت: شهدای کربلا و حتی شهدای عصر حاضر ولایتمدار واقعی بودند، جانبازان و آزادگان نیز به خاطر ولایتمداری سختی ها را تحمل کردند. ولایتمداری گوهری است که در وجود هر کس باشد اهل حقیقت می شود و گرنه به بیراهه می روند.

انتهای پیام/

captcha