شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 12497 نفر رسید/شناسایی 191 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته مرحله نهایی دومین رویداد تولیدمحتوای دیجیتال بسیج دوم و سوم مهرماه برگزار می‌شود آیین تجلیل از خادمان هیئت های حسینی اراک ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از شاخصه های مهم دفاع مقدس است/ اجرای 183 عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در اراک هدایت نذورات هیئت های به سمت سلامت و بهداشت جامعه یک ضرورت است/ با الگوی دهه اول محرم به استقبال اربعین خواهیم رفت عزت و کرامت ملت ایران برگرفته از نهضت امام حسین(ع) است شکست خانگی شهروند در لیگ برتر مشکل صدور کارت بازیکنان تیم شهروند حل شده است/ بدهی های زیادی داریم الگوپذیری از دفاع مقدس در گام دوم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد سادگی فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس سرلوحه رفتار مدیران باشد/ پرداختن به نقش اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس یک ضرورت است
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
کد خبر: 22025
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۵
امام جمعه فرمهین:

حیات حقیقی در چارچوب اتصال به ولایت و امامت است

امام جمعه فرمهین گفت: در مسیر خداپرستی و عبودیت انسان با تمسک به قرآن و عترت روشنایی مسیر حرکتش را به دست می آورد و حق و باطل را تشخیص می‌دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ جشن اعیاد شعبانیه در شب میلاد چهارمین اختر تابناک امام چهارم؛ امام سجاد(ع) در شهر فرمهین برگزار شد.

در این مراسم محمد مهدی فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین با اشاره به تعظیم شعائر الهی گفت: قرآن کریم هم تاکید می‌فرماید به مسلمین در جهت تعظیم شعائر الهی، تا نهایت تلاش خود را در این راه به کار گیرند.

وی افزود: امروز دشمنان اسلام بیشترین هجمه را علیه شیعه و اعتقادات آن ها وارد می کنند و از طریق ایجاد شبهه و زیر سوال بردن یا تهی کردن شعائر دینی از محتوای اصیل، سعی دارد آن را کمرنگ یا فاقد ارزش جلوه دهد.

فیض کرمیان  با اشاره به این که تمام هجمه ها و بغض های دشمن به سوی شیعه است، گفت: دشمن چشم دیدن تشیع را ندارد، از این رو شیعیان را مورد هجمه و آزار و اذیت قرار می دهد.

امام جمعه فرمهین با تأکید بر این که انسان هایی که ضعف ایمان دارند با تبلیغات سوء دشمن منحرف می شوند، گفت: برخی در زمینه های مختلف هزینه های هنگفتی را انجام می دهند ولی در زمینه قرآن و تبلیغ دین هیچ هزینه ای صَرف نمی کنند، اما دشمن در این زمینه با ساخت فیلم های منحرف کننده و راه اندازی شبکه های ماهواره ای متعدد به دنبال از بین بردن دین و انحراف مردم هستند.

وی با اشاره به الگوی خلق عظیم در بزرگان و ائمه اطهار(ع) اظهار کرد: امتیاز بسیار والا و ارزشمندی که خداوند بزرگ به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) عطا کرد، حسن خلق و اخلاق حسنه است.

فیض کرمیان گفت: حسن خلق از جمله فضائلی است که با پیگیری و دقیق شدن نسبت به آن سبک زندگی را دگرگون می کند و روابط افراد را با یکدیگر به بهترین شکل تبدیل می کند و خداوند هم در نتیجه چنین رفتاری برکاتش را نازل می کند.

امام جمعه فرمهین با بیان اینکه مکتب اهل بیت(ع) به انسان حیات می دهد، افزود: در مسیر خداپرستی و عبودیت انسان با تمسک به قرآن و عترت روشنایی مسیر حرکتش را به دست می آورد و حق و باطل را تشخیص می‌دهد.

وی ادامه داد: حیات حقیقی در چارچوب اتصال به ولایت و اتصال به امامت است، امروز شناساندن مکتب اهل بیت (ع) بزرگترین خدمت به جامعه اسلامی است.

فیض کرمیان با اشاره به اینکه انسان برای سالم زیستن باید وظایف دینی اش را با توجه به قرآن و عترت انجام دهد، تصریح کرد: اهل بیت(ع) مانند کشتی نوح هستند که اگر با آن ها همراه شدیم، نجات پیدا می کنیم.

امام جمعه فرمهین گفت: کسی که از این منابع نورانی اهل بیت(ع) فاصله بگیرد در بین ظلمات دنیا گمراه خواهد شد.

وی با اشاره به مشارکت حداکثری در انتخابات افزود: مردم در انتخابات پیش رو رسالت و وظیفه مهم حضور حداکثری و انتخاب اصلح ترین فرد را بر عهده دارند.

فیض کرمیان حضور حداکثری در انتخابات را وظیفه و رسالت شرعی و ملی همگان عنوان کرد.

انتهای پیام/م

captcha