اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۵
کد خبر: 219
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۶
در مراسم گرامیداشت شهید محمد زهره وند در خنداب بیان شد:

دشمن اصلی ما آمریکا و صهیونیست است / حضور شهدا در شهرها موجب رونق بیشتر انتخابات است

معاون عملیات سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: شهید زهره وند راهی را انتخاب کرد که بچه های مردم در آسایش باشند، محمد سر داد تا مردم در امنیت زندگی کنند، اگر شهید زهره‌وند‌ها نمی رفتند مردم باید در داخل کشور با دشمن می جنگیدند.
به گزارش دیار آفتاب به نقل ازپایگاه خبری نسیم خنداب، اسدالله نصیری معاون عملیات سپاه روح‌الله استان مرکزی در مراسم گرامیداشت شهید محمد زهره وند در خنداب به 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ما در جنگ دسته گل های خود را از دست دادیم و هزینه هایی بر ما تحمیل شد، بعد از جنگ هم همچنان توطئه های دشمنان ادامه داشته و هیچ وقت دست از سر جمهوری اسلامی برنداشته ‌اند.


نصیری گفت: ما دشمن داخلی بسیاری داریم، کسانی که در حال حاضر توطئه های مختلفی در مملکت تدارک می بینند، نمونه آن فتنه 88 و 9 دی بود، یکسری خود فروخته علیه کشورشان توطئه کردند که با هوشیاری مردم و با درایت مقام معظم رهبری این توطئه خنثی شد.

وی افزود: دشمنان داخلی انقلاب چه موانعی بر سر انقلاب و جمهوری اسلامی ایجاد کرده اند؟، مردم بهتر از نظامی‌ها و سیاسیون، دشمنان داخلی و خارجی را می شناسند، 9 دی نتیجه شناخت درست مردم بود، مردم نجیب هستند و در ابتدا وارد عمل نمی شوند.

معاون عملیات سپاه روح‌الله استان مرکزی متذکر شد: رفاه زدگی و تجمل گرایی و پرداختن به دنیا گرایی آدم را بدبخت و روزگار مردم را سیاه خواهد کرد.

نصیری به مسئله رفاه زدگی اشاره کرد و گفت: جوانی که رفاه زدگی داشته باشد نمی تواند از کشور خود دفاع کند، چرا که این جوان با سختی بزرگ نشده است.

وی تصریح کرد: دشمن وقتی دید با جنگ و توطئه نمی‌تواند کاری از پیش ببرد، برنامه طراحی کرد تا بحث شیعه و سنی روی زبان‌ها رواج پیدا کند، افراد کم اطلاع بحث شیعه و سنی را براه می اندازند و شیعیان سوریه تقاص آن را می دهند، بحث وهابیت با شیعه و سنی جداست، وهابی‌ها آلت دست استکبارند، همه مراجع تکفیری‌ها و وهابی‌ها و گروه‌های تروریستی خطشان را از صهیونیست می گیرند.

نصیری با تاکید براین موضوع که مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند شما هیچ وقت داعش و تکفیری ها را دشمن اصلی خود فرض نکنید گفت: این ها شاخ و برگ دشمنان هستند، دشمن اصلی ما آمریکا و صهیونیست است، هدف دشمن فقط جمهوری اسلامی است.

وی گفت: داعش و تکفیری ها، هیچ محدودیتی برای خودشان ندارند، انسان ها را به طرق و شیوه‌های گوناگون که بتوانند بیشتر آنها را زجر دهند می کشند، تکفیری ها با همه شیعه و سنی، ایزدی و مسیحی دشمنی می کنند.

نصیری متذکر شد: برخی ها می گویند به سوریه و عراق چکار داریم، اگر محمد زهره وندها نمی‌رفتند ما الان با دشمن در ایران جنگ می کردیم، 4 الی 5 سال است که جنگ ما با تکفیری ها شروع شده است، در یک آشفته بازاری که همه دنبال مادیات هستند و صبح تا شب ما را بمباران تبلغیات می کنند، محمد زهره وندها بودند که راه درست را انتخاب کردند، شهید زهره وند مجبور نبود که برود، داوطلبانه این راه را انتخاب کرد.

وی گفت: روز گذشته لباس‌های این شهید بزرگوار را تحویل خانواده اش دادیم، دخترش رفت و از وسط وسایل پدرش عروسک کوچکی را برداشت، شهید زهره وند این عروسک را از حرم حضرت رقیه(س) برای دختر کوچکش تبرک آورده بود، همه داشتند گریه می‌کردند و روضه می‌خواندند، این دختر با عروسکی که پدرش برایش سوغات آورده بود بازی می کرد.

همرزم شهید زهره وند تصریح کرد: شهید زهره وند راهی را انتخاب کرد که بچه های مردم در آسایش باشند، محمد سر داد تا مردم در امنیت زندگی کنند، اگر شهید زهره‌وند‌ها نمی رفتند مردم باید در داخل کشور با دشمن می جنگیدند، محمد احساس تکلیف را در خود دید که باید دفاع کرد، اگر دشمن داخل ایران شود همه چیز تمام است، شهید زهره وند آدم محکمی بود.

نصیری تاکید کرد: همین شهید 2 سال قبل برای ماموریت تکاوری به خنداب آمد تا از نیروگاه آب سنگینی که امروز تعطیل شد دفاع کند، شهید زهره‌وند‌ چند ماهی در این منطقه از مجتمع آب‌سنگین دفاع می‌کرد و امروز استاندار استان فارس نامه می نویسد که حق ندارید شهیدها را داخل فارس بیاورید.

وی متذکر شد: روز گذشته 90 شهید از شلمچه وارد ایران شدند، اگر محمد زهره وند 70 روز مفقود بود، خانواده های شهدا 30 سال است که انتظار شهیدشان را می کشند، شما باید معنی انتظار را از خانواده های شهدا بپرسید، بعد برخی از مسئولین می گویند شما حق ندارید شهدا را داخل شهر بیاورید چرا که انتخابات تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت!.

نصیری گفت: چرا حق نداریم شهدا را بیاوریم، ما از شهدا عزیزتر کسی را نداریم، حق شهداست که به شهرها بیایند، شهدا باعث می شوند که انتخابات رونق پیدا کند، ما انتخابات و زندگی بدون شهید نمی خواهیم.

وی افزود: استاندار استان فارس گفته، اگر شهدا به شهر بیایند انتخابات تحت‌الشعاع قرار می گیرد، اتفاقا انتخابات با رونق تر می شود و مردم صحیح تر انتخاب خواهند کرد، شهدا از طرفی نباید بیایند! چرا که اگر مردم بخواهند کسی را انتخاب کنند و ببیند خط کاندیداها با خطوط شهدا یکی نیست به آنها رای نخوهند داد، ترس برخی از مسئولین از ورود شهدا این است.

همرزم شهید زهره وند خاطرنشان کرد: از روزی که شهید زهره‌وند‌ تشییع شده است روزی نزدیک به 100 نفر مراجعه کننده اعزام به سوریه داریم که التماس می کنند تا به سوریه اعزام شوند.

همچنین در این مراسم تعدادی از چهره های انتخاباتی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ م
captcha
آخرین اخبار