اندوخته های معنوی به دست آمده از دفاع مقدس نقشه راهی برای ادامه راه نظام است شناسايي استعدادها و اشتغالزايي از اهداف رويداد سراسري توليد محتواي ديجيتال بسيج است تجلیل از دست‌اندرکاران موزه دفاع مقدس استان مرکزی اگر مردم دیدند خودرو «دناپلاس» سوار شدم هجمه وارد کنند مرکز آمار موج تازه تورم را تایید کرد/ تورم نقطه‌ای شهریور 4 درصد افزایش یافت کمک‌های مردم در بیماری کرونا الگوبرداری شده از صحنه‌های دفاع مقدس است آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات جورج فلوید سوژه بازی سازان بسیجی شد برداشت انگور از باغات خنداب امکان بازنگری قیمت خرید تضمینی گندم وجود دارد
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
کد خبر: 21824
تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
امام جمعه فرمهین

اسراف در تبلیغات انتخاباتی ناپسند است/کاندیداها اخلاق مدارباشند

امام جمعه فرمهین گفت: تبلیغات انتخاباتی نباید متضمن تخریب وجهه سایر داوطلبان باشد یا در بردارنده وعده‌های عجیب و غریبی باشد که به هیچ عنوان در صلاحیت داوطلب نیست.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان در خطبه های این هفته نمازجمعه فرمهین با اشاره به بداخلاقی انتخاباتی در شبکه های اجتماعی گفت: این روزها بازار انتخابات داغ‌تر شده، وجود فضای مجازی از جمله تلگرام، بازار انتخابات را به‌سمت شایعه‌سازی، تشویش افکار عمومی و در نهایت بداخلاقی‌های انتخاباتی کشانده است.

وی افزود: هر تبلیغی که به نحو غیرواقعی بخواهد چهره داوطلب را به مردم نشان دهد غیرقانونی محسوب می‌شود.

فیض کرمیان اظهار کرد: تبلیغات انتخاباتی نباید متضمن تخریب وجهه سایر داوطلبان باشد یا در بردارنده وعده‌های عجیب و غریبی باشد که به هیچ عنوان در صلاحیت داوطلب نیست، تبلیغات به هرحال باید با شأن و موضوع انتخابات تناسب داشته باشد.

امام جمعه فرمهین تصریح کرد: برخی از افراد کاندیدای مورد نظر خود را در فضای مجازی تا عرش بالا می برند و در مقابل رقیب کاندیدای خود را تا اسفل السافلین پایین می آورند و به دنبال تخریب کاندیدای مقابل هستند.

وی گفت: کاندیدای احراز صلاحیت شده برای نظام ما ارزشی هستند و تخریب نیروی ارزشی  و توهین و افتراء جایز نیست و در تبلیغات کاندیداها باید تقوا رعایت شود.

فیض کرمیان اظهار کرد: برای انتخاب اصلح به مناظره ها توجه کنید، کاندیدایی اصلح است که بیشتر برنامه های او معطوف به اقتصاد مقاومتی و نگاه به داخل مرزها باشد.

امام جمعه فرمهین تاکید کرد: حمایت فردی یا جناحی از کاندیدا به معنای حمایت نظام نیست، این که چه کسی مورد تایید نظام است با رای مردم مشخص می شود.

وی با اشاره به حضور پررنگ مردم در انتخابات گفت: مردم ایران در چارچوب آموزه های اسلام و با وحدت و مشارکت گسترده ، همواره انتخاباتی پرشور و تحسین برانگیز را برگزار کرده اند و همین عوامل باعث تحکیم اقتدار ملی شده است.

فیض کرمیان ادامه داد: نقش برجسته انتخابات در تحکیم اتحاد و اقتدار ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران، دولت های غربی بویژه آمریکا را وادار به دروغگویی کرده تا آن را مخدوش جلوه دهند آن ها به بهانه های مختلف تبلیغ می کنند که انتخابات در ایران آزاد نیست.

امام جمعه فرمهین تصریح کرد:حضور هوشمندانه و انتخاب خوب مردم گام اول در راستای اقتدار ملی و ایجاد عزت است و برای اینکه اقتدار ملی را در ایران بالا ببریم باید مشارکت مردم را جلب کنیم و هرچه مشارکت بیشتر شود اقتداری قوی تر و کم‌هزینه تر و بسیار اثربخش تر برای نظام تولید می‌شود.

وی گفت: این نظام و این انقلاب با خون شهدا و با درد و رنج مادران و پدران شهدا شکل گرفته و این خود گویای این است که همه ما در برابر انتخابات و انقلاب مسئول هستیم و وظیفه داریم با انتخاب اصلح نظام و انقلاب را یاری کنیم.

فیض کرمیان با بیان اینکه در عرصه تبلیغات انتخاباتی، لزومی به صرف هزینه ‌های هنگفت نیست، خاطرنشان کرد: این بدعت و سنت‌ های غلط ادر تبلیغات باید از میان برود چرا که در جامعه اسلامی ما، مصداق اسراف است.

امام جمعه فرمهین تصریح کرد: اسراف همواره نازیبا و موجب همراهی با شیطان و از دست دادن توفیقات الهی است و اکنون‌که بخش مهمی از مردم ما در مضیقه مالی هستند، اسراف آن‌هم درصحنه انتخابات که قرار است منتخبش خادم همین محرومین باشند، بسیار زشت‌تر است.

وی ضمن تبریک هفته کارگر خاطر نشان کرد: بیشترین دغدغه میان کارگران ثبات شغلی است و نباید حقوق این قشر زحمتکش ضایع شود، در حمایت از این قشر باید رفتار ائمه اطهار(ع) با کارگران الگو باشد.

فیض کرمیان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه خواستار برگزاری باشکوه اعیاد شعبانیه در شهرستان شد.

انتهای پیام/ش

captcha