ابتلای ۲۱۳۳ نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی ۳۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته هواداران منتخب گچساران در فضای مجازی با اسلحه، نمایندگان منتقد را تهدید کردند! انفجار 2 سيلندر گاز كلر در اتوبان ساوه – تهران/7 نفر راهي بيمارستان شدند افشاگری داورزنی درباره اختلاف وزیر ورزش و کی‌روش کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ ارزش تقریبی سهام عدالت ۱۵میلیون تومان شد ثبت نام ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده خودرو / جریمه واریز نکردن مبلغ بعد از قرعه کشی مشخص شد اصلاح روش سهمیه‌بندی بنزین در دستور کار مجلس یازدهم قیمت روز گوشی موبایل در ۱۱ خرداد انتخاب سکان‌دار تازه انجمن هنرهای نمایشی/شفاف‌سازی پیگیری می‌شود؟
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
کد خبر: 21653
تاریخ انتشار: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۰
در آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات عنوان شد

تولید 3 میلیون گل در کشور/فرماندار محلات:صادرات 24 میلیون دلاری گل از محلات

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان گل و گیاه کل کشور بیش از 3 میلیون گل شاخه بریده، گلدانی و درخچه تولید می‌کنند و بخشی از آن را نیز به خارج از کشور صادر می‌کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری صبح محلات، محمود زمانی قمی، استاندار مرکزی در آیین افتتاح نمایشگاه گل محلات گفت: امیدوارم همانطور که نمایشگاه سنگ محلات به عنوان یک نمایشگاه بین المللی شناخته می‌شود در سال آینده بتوانیم نمایشگاه گل را نیز به صورت بین‌الملی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در شرایطی کنونی که تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار مسئولین کشوری قرار دارد توجه به تولید و اشتغال در صنعت گل می‌تواند نقش بسزایی در این راستا داشته باشد.

زمانی قمی با اشاره به برگزاری 43 جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در سال گذشته و تحقق بخشی از اهداف مورد نظر اظهار کرد: سال گذشته به 1061 واحد تولیدی استان 717 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شد.

استاندار مرکزی با اشاره به افزایش میزان صادرات استان افزود: نسبت صادرات به واردات استان 2 و نیم برابر شده است و حدود 400 میلیون دلار به ذخایر ارزی خود اضافه کرده‌ایم. 

وی با اشاره به تولید و صادرات بید قرمز در یکی از روستاهای شهرستان محلات اظهار کرد: در حال حاضر در بخش تولید و صادرات این محصول دارای مزیت بین المللی، در تلاشیم با تخصیص زمین به تولیدکننده کمک کنیم.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی به دنبال استفاده از ظرفیت روستاها در حوزه تولید محصول هستیم و استفاده از ظرفیت روستاها و راه اندازی کارگاه‌های کوچ نقش بسزایی در اشتغال پایدار خواهد داشت.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی؛

برای احداث گلخانه هیچ محدودیتی در کشور وجود ندارد/تولید 3 میلیون گل در کشور

محمدعلی طهماسبی، معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: شهرستان محلات به واسطه عظمت و وسعت کار و اشتغال در زمینه گل و گیاه نیازمند تعیین و احداث نمایشگاه دائمی به عنوان یکی از خواسته‌های مردم و تولیدکنندگان است که ما تلاش می‌کنیم این خواسته مردم و مسئولین محقق شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولیدکنندگان گل و گیاه کل کشور بیش از 3 میلیون گل شاخه بریده، گلدانی و درخچه تولید می‌کنند و بخشی از آن را نیز به خارج از کشور صادر می‌کنند. 

صبح محلات_افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات

طهماسبی موقعیت جغرافیایی ایران را واقع شده در یک منطقه خشک و نیمه خشک معرفی و بیان کرد: با وجود قرارگیری ایران در یک منطقه خشک با تبخیر زیاد، عدم پیروی از الگوی صحیح مصرف آب ما را مجبور به برنامه ریزی و حرکت به سمت استفاده بهینه از آب می‌کند.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، دولت یازدهم را دارای بیشترین اهتمام در زمینه بهره برداری صحیح از آب معرفی و اظهار کرد: بیشترین اعتبارات با حدود 85 درصد بخشودگی در دولت یازدهم در اختیار تولید کنندگان قرار گرفته است. و با توجه به خُرد بودن زمین‌های کشاورزی و باغات در شهرستان‌ها دولت از یکپارچه سازی امور کشاورزی در شهرستان‌های به صورت جدی حمایت خواهد کرد.

وی ایجاد گلخانه را یکی از راهکارهای اصلاح الگوی مصرف آب و همچنین دارای امتیازات ویژه دانست و بیان کرد: طرح ایجاد گلخانه‌ها با عنایت صندوق توسعه ملی مورد توجه دولت بوده است و هرچقدر متقاضی برای احداث گلخانه وجود داشته باشد بدون هیچ محدودیتی مجوز صادر خواهد شد.

طهماسبی، محلات به عنوان یک مرکز تجربی و سایتی علمی در کار تولید گل گیاه دانست و گفت: دولت به دنبال احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس در حواشی شهرهاست تا با آن ضمن ایجاد اشتغال خورد زمینه بهره مندی خانواده‌ها از درآمدهای پایدار را فراهم کند.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: ما استدلال می‌کنیم گلخانه مزرعه است و برای احداث آن نباید عوارضی پرداخت شود چرا که یک کشت و کار محصور است و نباید درگیر و دار کارهای اداری و عوارض قرار گیرد.

وی احداث و استفاده از گلخانه را باعث افزایش راندمان در تولید دانست و گفت: تولید محصول در گلخانه علاوه بر کاهش مصرف انرژی ریسک کمتری نیز دارد و به همین دلیل دولت به منظور احداث گلخانه‌های بیشتر تسهیلاتی را در نظر گرفته است و هیچ گونه محدودیت پرداخت این تسهیلات وجود ندارد.

فرماندار محلات:

صادرات 24 میلیون دلاری گل از محلات

علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات در آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات گفت: با توجه به شعار سال انتخابی از سوی مقام معظم رهبری، باید به دنبال حوزه‌های رقابت پذیر اشتغال باشیم و استانداری با  رویکرد جدید در حال برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی در روستاها به دنبال استفاده از ظرفیت‌های نهفته در دل روستاها برای رشد اقتصادی کشور است.

صبح محلات_افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات

وی ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های شهرستان محلات گل و گیاه است و اگر به آن توجه شود با استفاده از این ظرفیت می‌توان مشکلات بخشی از کشور را حل کرد.

فرماندار محلات با اشاره به اشتغال 30 درصدی مردم شهرستان محلات در صنعت گل و گیاه گفت: در شهرستان محلات بیش از 900 هکتار زمین زیر کشت گل و گیاه است و شهرستان محلات در بهترین سال‌ 24 میلیون دلار صادرات گل داشته است و باید تلاش کنیم ضمن کسب دوباره این جایگاه در زمینه صادرات فعال تر نیز باشیم.

زینی وند همچنین با اشاره به تولید یک‌هزار گونه گل در شهرستان محلات خاطرنشان کرد: از مسئولین وزارتخانه و مسئولین کشوری انتظار داریم کمک کنند تا نمایشگاه 16 گل محلات به عنوان بین‌المللی معرفی و برگزار شود چراکه صنعت گل محلات می‌تواند در حوزه تولید شغل در سطح کشور تاثیرگذار باشد.

رئیس اتحادیه گل و گیاه محلات؛

صنعت گل محلات توان ایجاد 1200 شغل در سال جاری را دارد/توریسم گل نقش بسزایی در رونق صنعت گل و گیاه محلات دارد

غلامعلی ابراهیمی، رئیس اتحادیه گل و گیاه محلات به عنوان آخرین سخنران آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات گفت: اصلی ترین شعار سال گذشته، اقدام و عمل بود و لازم میدانم قبل از بیان مشکلات موجود که همیشه به آنها پرداخته شده از اقدامات انجام شده و همچنین از مسئولینی که سنگ جلوی پای ما تولیدکنندگان قرار ندادند، تشکر کنم.

وی ادامه داد: در سال گذشته گلخانه‌ای در شهرستان محلات با استفاده از 97 و نیم درصد مصالح و ابزار داخلی احداث شد و افزایش گلخانه‌های تولیدی در شهرستان باعث اشتغال 700 نفری شد.

صبح محلات_افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات

ابراهیمی با اشاره به بررسی مدارک موجود گفت: در سه ماه گذشته خودروهای باری استان جوابگو حمل و نقل گل شهرستان محلات نبود و به همین دلیل علاوه بر استفاده از ظرفیت حمل بار استان‌های همجوار از 8 استان دیگر نیز در این زمینه کمک گرفته شده است.

رئیس اتحادیه گل و گیاه محلات همچنین بیان کرد: ما تولیدکنندگان گل و گیاه بیشتر از آن که اهل حرف زدن باشیم، عمل می‌کنیم و در همین راستا در سال جاری 8 هکتار گلخانه بدون نیاز به تسهیلات در شهرستان احداث خواهیم کرد و در صورت فراهم بودن شرایط توان ایجاد 1200 شغل را داریم.

ابراهیمی محلات را به واسطه تبدیل شدن به یک برند داخلی و بین المللی در زمینه تولید گل و گیاه مستحق داشتن نمایشگاه دائمی گل و گیاه دانست و اظهار کرد: از مسئولین استمداد می‌طلبیم در راه احداث این نمایشگاه که 120 میلیارد ریال هزینه دارد و تماما از طرف خود فعالان بخش گل تامین خواهد شد ما را یاری کنند.

رئیس اتحادیه گل و گیاه محلات راه اندازی توریسم گل را زمینه ساز پیشرفت و ترقی شهرستان و کشور دانست و خاطرنشان کرد: همه مردم ایران محلات را با نام گل می‌شناسند و در ایام تعطیلات، شهرستان گنجایش میهمان را ندارد و باید زیر ساخت‌ها جذب گردشگر و توریسم را فراهم کنیم تا بتوانیم از ظرفیت تورسیم گل بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.

در این مراسم همچنین از تعدادی از پیشکسوتان تولید گل و گیاه و همچنین فعالان پانزدهمین نمایشگاه گل محلات توسط مسئولین تجلیلی و از بخش‌های مختلف نمایشگاه بازدید شد.

صبح محلات_افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات

صبح محلات_افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات

صبح محلات_افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات

صبح محلات_افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه گل محلات

انتهای پیام/م

captcha