دفاع مقدس تضمین‌کننده هویت ملت، عزت، سربلندی و استقلال ایران اسلامی است بیان سیره شهدای دفاع مقدس برای جوانان تحول آفرین خواهد بود 13 هزار میلیارد ریال در حوزه گردشگری استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد گرفتار موج سوم کرونا در برخی از نقاط کشور هستیم تقدیر از مدافعان سلامت در فراهان علت کاهش سهمیه سوخت وانت بار‌ها مشخص شد دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹ منتشر شد+دانلود فراخوان تدریس در مراکز علمی کاربردی اعلام شد پیامدهای فعالسازی مکانیزم ماشه از دیدگاه معمار تحریم‌های ایران در دولت اوباما روشی ساده برای نابودی کرونا در ۱۵ ثانیه!
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
کد خبر: 21130
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
حس زیبای بندگی؛

اعتکاف فرصتی دوباره برای بندگی است

اینجا هر کس خلوتی برای خود دارد، برخی به تنهایی گوشه‌ای را برای خود انتخاب کرده و زیر لب دعا و قرآن زمزمه می‌کنند، برخی دیگر تسبیحی در دست مشغول ذکر هستند تا حس زیبایی از بندگی و اطاعت را بار دیگر تجربه کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ اعتکاف آغاز شد و انتظار عاشقان به سر آمد، روزهای بی‌قرار بی‌قرارن، روزهای خوش اعتکاف، روزهای خوش دل بریدن از دنیا و دل سپردن به حضرت حق، همه آمده‌اند تا آینه دلشان را صیقل داده و خود را برای میهمانی رمضان آماده کنند.

حال و هوای اعتکاف در فراهان همانند دیگر شهرها است؛ پر از معنویت، صفا، صمیت، خداپرستی و عشق به یار حق.

وارد مسجد که می‌شوی هر کس خلوتی برای خود دارد. معتکفین با معبود خود مشغول راز و نیاز هستند، برخی به تنهایی گوشه‌ای را برای خود انتخاب کرده اند، زیر لب دعا و قرآن را زمزمه می‌کنند، برخی دیگر تسبیحی در دست دارند و ذکر می‌گویند و برخی دیگر در قالب گروه‌هی دعا قرائت می‌کنند و گاه گاهی اشک شبنم از گونه‌هایشان جاری می‌شود.

خبرنگار ما به بهانه روزهای خوش اعتکاف با معتکفین فراهانی به گفتگو پرداخت و حس و حال آنان را جویا شدیم.

در میان معتکفین همسر شهید امیرآبادی که به همراه نوه‌اش به اعتکاف آمده بود، گفت: اعتکاف، فرصتی مناسب برای عبادت، تفکر و انس با خداوند متعال است، غنیمت شمردن این فرصت استثنایی و بهره بردن از فضای معنوی اعتکاف، انسان مؤمن را در راه یابی به مراحل کمال یاری می‌کند.

وی افزود: اینجا جوانانی هستند سرشار از پاکی و خلوص نیت که آدم آرزو می کند کاش جوان بود و حس و حال آنان را داشت.

مریم فراهانی با چشمانی اشک آلود گفت: برای نخستین بار توفیق شرکت در مراسم اعتکاف را پیدا کرده‌ام و از اینکه در اعتکاف شرکت کردم بسیار خوشحالم و امیدوارم در این ماه خدا به گونه ای عمل کنم که بدی ها را از خود دور سازم.

وی افزود: حال عجیبی دارم که نمی توانم آن را بیان کنم فقط و فقط از خدا می خواهم ظهور امام زمان(عج) را نزدیک کند. به نظرم دعای اول همه معتکفین ظهور ولی عصر(عج) است.

حکایت دلداگی جوانان فراهانی برای رسیدن به نور

در میان معتکفین حضور جوانان چشمگیر است، جوانانی که برای اولین بار این حضور معنوی را تجربه می کنند.

زهرا مرادی یکی از معتکفین دانش آموز گفت: امسال برای اولین بار است که به اعتکاف آمده ام، از دوستانم از حال و هوای اعتکاف شنیده بودم، امسال من هم همراه دوستانم شرکت کردم تا این حال و هوا را تجربه کنم، اینجا دل بستن به خدا و دل کندن از مادیات آسان می شود.

فاطمه فراهانی که برای مرتبه چهارم است که در اعتکاف حضور می یابد، از حس خود در نخستین مرتبه اعتکاف گفت: شاید برای کسی که برای اولین مرتبه می آید به اصطلاح چندان خودش را پیدا نکند ولی کم کم احساس آرامشی سراسر وجودش را می گیرد که قابل وصف نیست.

زهرا دانشجوی رشته حقوق نیز که امسال با تعدادی از دوستان هم دانشگاهی خود معتکف شده، گفت: سنت اعتکاف و ترویج آن در بین جوانان بهترین و ارزشمندترین پناهگاه در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمنان است که همه باید دوشادوش هم با همدلی و همزبانی در توسعه این فرهنگ دینی و قرآنی تلاش کنیم.

وی ادامه داد:  همه ما نیاز داریم تا روزهایی با خدای خود خلوت کنیم و چه روزهایی بهتر از ایام البیض، عبادات این ایام روح معنویت هر انسانی را برای یک سال بیمه می کند.

دانشجو معتکف اظهار کرد: ما هر ساله نیاز داریم تا با تلنگری به خود آییم، و روزهای خوش اعتکاف فرصت مناسبی برای بازگشت به فطرت پاک خود است. اینجا ما سعی می کنیم دلمان را خانه تکانی کنیم تا بتوانیم پذیرای شیرینی عبادات در روزهای شعبان و رمضان شویم.

نرگس و زینب که برای بار دوم است که معتکف می شوند، گفت: از هر معتکفی که بخواهید احساس خود را درباره اعتکاف بگوید به طور قطع نمی تواند آنچه را که در دل خود دارد بیان کند، باید آمد، تجربه کرد، حس کرد، این لذات زیبای عاشقی در یک جمله، ده ها جمله و صدها جمله خلاصه نمی شود.

مادری که تسبیح در دست داشت در حال ذکر گفتن به خبرنگار ما گفت: حضور جوانان حال و هوای اعتکاف را زیباتر کرده، شوق مناجات جوانان وصف ناشدنی است، من هم برای عاقبت بخیری این جوانان دعا می کنم.

کودکانی هم در بین معتکفین به چشم می خورند که آمده اند تا در کنار بزرگترهای خود به طور عملی درس عاشقی را فرا گیرند. تا لحظات شیرین و لذت بخش معتکف شدن را تجربه کنند و این روزهای خوش عبادت را غنیمت بشمارند.

اینجا به خدا نزدیک‌تر می‌شویم

اینجا همه برای خدا آمده اند تا آینه دلشان را صیقلی دوباره دهند، کم کم به لحظات روحانی و ملکوتی اذان ظهر نزدیک می شویم و با عاشقان مهدی فاطمه(س) که در این محفل نورانی حضور دارند، به دنبال گمشده‌ای می‌گردیم و برای التیام زخم خود دعایی را زمزمه می‌کنیم. «اللهم عجل لولیک الفرج»

انتهای پیام/م

captcha