جزئیات طرح «جهش تولید و تأمین مسکن»/ ساخت انبوه و کنترل قیمت مسکن اولویت‌های این طرح است ‍ گران‌ترین شیرینی ایران آقای ترامپ وعده انتقام ما قطعی و جدی است آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تروئیکای اروپا: هر اقدامی برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است مروری بر اظهارات انتخاباتی روحانی/ کلیدواژه؛ «انتظارات مردم» آیا حذف کارت سوخت و قرارداد با توتال تصمیم نظام بود؟ حاج‌اسماعیلی در گفتگو با دانشجو، سابقه استفاده از تعاونی‌ها در اروپا دو برابر ایران است/ تعاونی اعتبار شغلی، قربانی موسسات مالی مصاحبه‌ای برای جنجالی ماندن!/ دیده شدن؛ این‌بار از میانبر شبکه ضدانقلاب گل محمدی: سه امتیاز مهمی بود اما هنوز صعودمان قطعی نیست/ باید تمرکز کنیم
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
کد خبر: 19834
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۷
استاندار مرکزی:

دانشگاهیان نقشی اساسی در توسعه متوازن کشور دارند

استاندار مرکزی گفت: نیروی انسانی اساس توسعه متوازن است و این نیروهای انسانی باید در دانشگاهی پرورش یابد که در راستای خلق ثروت و توسعه بهتر و پایدارتر کشور برنامه ریزی و حرکت می‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری صبح محلات، محمود زمانی قمی استاندار مرکزی عصر روز گذشته همزمان با روز درختکاری با حضور در دانشگاه محلات ضمن غرس درخت در این دانشگاه در جمع دانشجویان گفت: مدیران و مسئولین باید جلوگیری از حذف و قطع درختان را در دستور کار خود داشته باشند.

وی افزود: باید تلاش کنیم با در اولویت قرار دادن راه اندازی کارخانه بازیافت لاشه‌های سنگ و تولید کاغذ هرچه بیشتر در مسیر حفظ و حراست از محیط زیست گام برداریم.

وی با اشاره به توسعه کمی دانشگاه‌ها در سالهای اخیر گفت: نیروی انسانی اساس توسعه متوازن است و این نیروهای انسانی باید در دانشگاه‌ها پرورش یابد و جهت گیری نظام آموزشی به سمت تربیت انسان‌هایی در جهت رفع نیازهای کشور در حوزه‌های مختلف باشد.

زمانی قمی ادامه داد: اکتفا به تحصیلات مردود است. جامعه نیازمند تحصیلات تکمیلی و خلق ثروت و توسعه متوازن کشور از طریق دانشگاه است که متاسفانه در این خصوص موفق عمل نکرده‌ایم.

استاندار مرکزی با نقد سیستم فعلی نظام آموزشی در دانشگاه‌ها گفت: در سیستم‌های دانشگهاهی کشور نیازمند تاثیر علم و دانش در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد و تبدیل علم به ثروت از طریق شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان است.

وی هسته اولیه شرکت‌های دانش بنیان را دانشگاه معرفی و تصریح کرد: هسته اولیه ایجاد شرکت‌های دانش بنیان‌ و تولید ثروت در دانشگاه‌ها شکل خواهد گرفت و دانشجویان این شرکت‌ها را ساماندهی خواهند کرد.

استاندار مرکزی در خاتمه خاطرنشان کرد: دانشجویان باید کمک در راستای راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان را ازمسئولین مطالبه کنند تا بتوانند هرچه بهتر به سوی خلق ثروت و توسعه بهتر و پایدارتر کشور در حوزه اقتصاد گام بردارند و برای حذف موانع پیشرفت در کشور باید با تکیه بر توان متفکران و دانشجویان داخلی از نیروی انسانی پرورش یافته در درون دانشگاه‌ها استفاده کنیم.

در پایان این مراسم استاندار مرکزی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه به غرس نهال در محوطه این دانشگاه تازه تاسیس پرداخت.

انتهای پیام/م

captcha