واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد جمع‌آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان مرکزی/ میانگین انرژی موردنیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود رونمایی از دستاورد‌های جدید پایگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶
کد خبر: 18802
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
در نشست استانی هیات رزمندگان اسلام مطرح شد

ضرورت ترویج سبک زندگی اسلامی/دشمن به دنبال ایجاد فضای دوقطبی

فرماندهی سپاه روح‌الله استان مرکزی ترویج سبک زندگی اسلامی را ناجی جامعه در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمن برشمرد و بر ترویج آن تاکید کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ نشست استانی هیئت رزمندگان اسلام با حضور هیات شهرستانی در فراهان برگزار شد.

سبک زندگی اسلامی، ناجی جامعه در برابر هجمه های فرهنگی دشمن است

در این نشست سرادر محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه دشمنان اسلام قصد کم‌رنگ جلوه‌ دادن اعتقادات مذهبی مسلمانان را دارند، گفت: هدف دشمنان از هجمه‌های فرهنگی، رواج بی‌بند وباری با هدف قرار دادن اعتقادات مذهبی و دینی میان اقشار مردم خصوصاً جوانان است.

کریمی با با بیان اینکه هیئت رزمندگان باید پرچمدار کار عظیم فرهنگی در جامعه باشد، افزود: هیئت رزمندگان با اقدامات و برگزاری برنامه‌های مختلف از نقش موثری در انجام امور فرهنگی برخوردار است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: برگزاری برنامه‌های متنوع در طول سال توسط هیئت رزمندگان از نقش موثری در جذب جوانان و نوجوانان در هیئت‌های مذهبی دارا است، داشتن برنامه، انگیزه و نظم یکی از لازمه‌های کار و اقدامات هیئت رزمندگان است.

وی گفت: هیئت رزمندگان با اقدامات و برگزاری برنامه‌های مختلف از نقش موثری در انجام امور فرهنگی برخوردار است.

کریمی ولایت را مصداق رحمت واسعه دانست و افزود: برای بهره مندی از رحمت واسعه باید لباس رزم پوشید و این رحمت را نباید به بهای اندکی به شیطان و دشمنان دین خدا فروخت، ولایتمداری مزد و اجر رسالت انبیا از جمله رسول اکرم (ص) بر بندگان است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، سبک زندگی اسلامی، ناجی جامعه در برابر هجمه های فرهنگی دشمن برشمرد و تصریح کرد: تنها راه مقابله با این هجمه های فرهنگی، زندگی کردن به سبک اسلامی و زیر پرچم اهل بیت(ع) بودن است و برای دست یابی به این مهم باید 4 اصل محیط، مدرسه، مسجد و محله را مورد توجه قرار دهیم.

دشمن به دنبال ضربه زدن به اعتماد عمومی و ایجاد فضای دوقطبی است

در ادامه مراسم رضایی، مدیرکل اطلاعات استان مرکزی با اشاره به توطئه های دشمنان برای نابودی حکومت اسلامی گفت: ادامه حیات حکومت اسلامی برای استکبار پذیرفتنی نیست و هر روز با ترفندهای جدید به دنبال ضربه زدن به این نظام است.

وی افزود: توطئه های دشمن هر روز رنگ عوض می کند، سرویس های جاسوسی دشمن در چارچوب مشخص و معینی برنامه ریزی می کنند و نخبگان کشور هدف اصلی دشمنان برای تخلیه اطلاعات جمهوری اسلامی است.

رضایی اظهار کرد: دشمنان نظام ما با این واقیعت رسیده اند که نمی توانند اقدامی علیه جمهوری اسلامی انجام دهند اما با موج سواری درصدد وارد کردن خدشه به اصل نظام و اسلام هستند.

مدیرکل اطلاعات استان مرکزی با اشاره به ضرورت شناخت واقعیت اظهار کرد: بین واقیعت و حقیقت فاصله ای هست و پیمودن این فاصله نیازمند بصیرت است، با حرکت در خط ولایت بصیرت محقق می شود.

وی با بیان اینکه باید افرادی تربیت کنیم که ظاهر و باطن آنها یکی باشد، گفت: تفاوت ظاهر و باطن نشان دهنده نفاق، دورویی و دروغ عملی است، هر کسی پشت پرده با روی پرده، باطنش با ظاهرش، فرق کند منافق است جال هر کسی با هر جایگاه و مسئولیتی می حواهد باشد.

رضایی با اشاره به اینکه فناوری و تکنولوژی ابزاری در دست دشمن برای دستیابی به اهداف شوم است، گفت: توطئه دشمنان برای تخریب باورها و اعتقادات جوانان است، دسمن می خواهد فرهنگ جهاد و شهادت را از جوانان ما بگیرد.

مدیرکل اطلاعات استان مرکزی اظهار کرد: هدف اصلی دشمنان جمهوری اسلامی ضربه زدن به اعتماد عمومی مردم و ایجاد فضای دوقطبی در جامعه است، دمیدن در آتش بزرگ‌نمایی کمبودها و معضلات چیزی جز بازی کردن در پازل دشمن نخواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات آینده افزود: در این موقیعت حساس کشور بصیرت، لازمه انتخاب است، بی بصیرتی سبب می شود تا در عملیات فریب دشمن قرار بگیریم.

رضایی با بیان اینکه توطئه دشمنان گسترده است، افزود: در انقلابی بودن از یکدیگر سبقت بگیریم، انقلابی بودن درجه دارد و بعضی کم تر و بعضی بیشتر انقلابی هستند.

جریان نفاق، سیمای نفوذ دشمنان است

حجت الاسلام حسینی اراکی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در این نشست با اشاره به ناتوی فرهنگی دشمن گفت: ناتوی فرهنگی دشمن در ابتدا با صدا آغاز شد و بعد با تصویر همراه شد.

وی افزود: دشمن می خواهد ماهیت اسلامی را از جامعه ما بردارد، فرهنگ غرب در راستای ترویج سکولاریزم، اقدام به تاسیس هزاران شبکه تلویزیونی کرده تا شبانه روز پایه‌های اعتقادی مردم را مورد هجوم قرار دهد.

حسینی اراکی اظهار کرد: تعصب‌گرایی، هویت زدایی و ترویج زندگی مادی گرایی، در دستور کار دشمن قرار گرفته و مرکز آن در اتاق فکری فراماسونری است.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ادامه داد: دشمن به دنبال لکه‌دار کردن مسئولان نظام است و با حرکت نرم و خزنده با نفوذ در بین مسئولان اهداف خود را پیگیری می کند.

وی شبکه های اجتماعی را لبه تیز هجمه دشمن دانست و گفت: جریان نفاق، سیمای نفوذ دشمنان است و استکبار با تعصب باورهای دینی، شبهه افکنی، ولایت ستیزی اهدافش را پیش گرفته و جریان نفوذ با استفاده از برخی افراد و جریان های مسئله دار، درصدد فراهم ساختن زمینه های نفوذ دشمن در ارکان حساس جامعه است.

استقامت لازمه انقلابی گری

حجت الاسلام مجید تلخابی، عضو مجلس خبرگان استان قزوین در ادامه نشست با اشاره اینکه قیام عاشورا، جبهه حق و باطل را نمایان کرد، گفت: در زمانی که دشمن و جبهه باطل تمام تلاش خود را برای نابودی حق انجام می دهد، نباید غفلت کرد، قیام عاشورا هم نمونه ای از جدال جبهه حق و باطل برای حفظ اسلام و نابودی نفاق بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی بخشی از پیام عاشورا بود که تاکنون تحقق پیدا کرده؛ ابعاد جهانی پیام امام حسین(ع) مبارزه با استکبار و طاغوت های زمان است.

تلخابی اظهار کرد: امتداد قیام عاشورا هم در امتداد قیام حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت بوده و امتداد این مسیر با ولایتمداری ممکن بوده و بصیرت لازمه حرکت در این مسیر است.

عضو مجلس خبرگان استان قزوین گفت: انقلابی گری از موضوعاتی است که همواره مورد تأکید رهبری معظم انقلاب قرار داشته و معظم له در بیاناتشان به کرات آن را بیان فرموده‌اند.

وی افزود: انقلابی گری، از جایگاه راهبردی در نظام اسلامی ما برخوردار است، تقویت این مهم سبب تقویت جامعه و در نهایت آرامش جامعه است، استقامت لازمه انقلابی گری است و تصرف در انقلابی گری با زمان‌دار کردن انقلاب و تعبیر به بنیادگرایی، تندروی و انقلابی نمایی صورت می پذیرد.

انتهای پیام/م

captcha
آخرین اخبار