۶ فوتی و شناسایی ۱۶۸مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی جزئیات طرح «جهش تولید و تأمین مسکن»/ ساخت انبوه و کنترل قیمت مسکن اولویت‌های این طرح است ‍ گران‌ترین شیرینی ایران آقای ترامپ وعده انتقام ما قطعی و جدی است آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تروئیکای اروپا: هر اقدامی برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است مروری بر اظهارات انتخاباتی روحانی/ کلیدواژه؛ «انتظارات مردم» آیا حذف کارت سوخت و قرارداد با توتال تصمیم نظام بود؟ حاج‌اسماعیلی در گفتگو با دانشجو، سابقه استفاده از تعاونی‌ها در اروپا دو برابر ایران است/ تعاونی اعتبار شغلی، قربانی موسسات مالی مصاحبه‌ای برای جنجالی ماندن!/ دیده شدن؛ این‌بار از میانبر شبکه ضدانقلاب
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
کد خبر: 18149
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹
شهردار اراک خبر داد

ناایمن بودن اکثر مراکز تجاری سطح شهر اراک/نبود تجهیزات لازم امدادرسانی هشداری جدی است

شهردار اراک از ناایمن بودن بسیاری از مراکز تجاری سطح شهر اراک خبر داد و گفت: متاسفانه اکثر این مراکز اجرای ضوابط آتش نشانی را انجام نداه‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد ابراهیم عباسی شهردار اراک در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک در خصوص وضعیت ساختمان‌ها و پاساژهای شهر اراک گفت: متاسفانه اکثر مراکز تجاری سطح شهر ناایمن هستند و  اکثرا ظرفیت اجرای ضوابط آتش نشانی را انجام نداده‌اند.

IMG_3009 (Copy)

عباسی با اشاره به اینکه اکثر این واحدهای تجاری که ساختمان‌های بلند مرتبه ای دارند از سال های قبل ایجاد شده اند و از استحکام لازم برخوردار نیستند، گفت: این اماکن از امکانات مورد نیاز در زمان بروز حادثه از قبیل سیستم های اعلام و اطفای حریق استاندارد هم محروم هستند.

وی ادامه داد: این در حالیست که اکثر این واحدها در مناطق پر جمعیت شهر اراک قرار گرفته اند و هر روز افراد زیادی برای تامین اقلام مورد نیاز خود به این مراکز مراجعه می کنند.

برخی از مراکز تجاری اراک از نظر فرسودگی کم از پلاسکو ندارند

شهردار اراک اضافه کرد: برخی از مراکز تجاری اراک از جمله پاساژ اسلامی بیش از ۴۰ سال از ساخت آن می گذرد و از نظر استحکام وضعیت خوبی ندارد و از نظره سازه هم از ساختمان پلاسکو تهران بدتر است.

وی با اشاره به اینکه بازار اراک هم از نظر ایمنی با مشکلات متعددی روبه رو است، افزود: سیستم سیم کشی بازار اراک وضعیت مناسبی ندارد علاوه بر اینکه به دلیل قرار گرفتن اجناس در بیرون مغازه ها امداد رسانی را در زمان بروز حادثه با مشکل روبه رو می کند در حالی که بازار اراک به عنوان یک سرمایه ملی است و باید بیشتر مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

عدم همت مسئولین برای ایمن سازی مراکز تجاری اراک

عباسی با بیان اینکه تاکنون اخطارهای فراوانی درخصوص غیر ایمن بودن مراکز تجاری اراک به مسئولین مربوطه داده شده است، افزود: متاسفانه تاکنون اقدام مناسبی در جهت رفع نواقص انجام نشده است.

شهردار اراک اظهار کرد: البته شهرداری اراک دوره های آموزشی مختلفی را در سطح مدارس و دستگاه های اجرایی به منظور اقدامات مناسب در زمان بروز حوادث برگزار کرده است. 

وی به کمبود تجهیزات آتش نشانی شهرداری اراک هم اشاره ای کرد و گفت: عدم توانایی در امدادرسانی در ساختمان‌های بلند مرتبه در اراک یکی از مشکلات است که آتش نشانی با آن روبه رو است.

عباسی با بیان اینکه شهرداری اراک نیازمند ماشین های آتش نشانی به ارتفاع ۵۲ متر است، اظهار کرد: بیش از سه سال است که برای تهیه این ماشین با سازمان شهرداری های کشور رایزنی کرده ایم به دلیل اینکه این ماشین ها باید از خارج وارد شود تاکنون موفق به خرید این ماشین ها نشده ایم.

شهردار اراک اضافه کرد: آتش نشانی شهرداری اراک هم اکنون ماشین های آتش نشانی تا ارتفاع ۳۲ متر را در اختیار دارد که در صورت بروز حادثه در طبقات بالا ساختمان های بلند مرتبه کاری از دست آتش نشان بر نخواهد آمد.

برگزاری جلسه ای به منظور بررسی مشکلات مراکز تجاری اراک

تاج آباد رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: برای بررسی مشکلات ایمنی پاساژها و بازار اراک و رسیدن به نتیجه، لازم است جلسه ای با حضور مسئولین مربوطه در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک برگزار و دستگاه های ذیربط در خصوص اقدامات خود توضیحات را ارائه دهند تا بتوانیم به یک جمع بندی مناسب برسیم.

بدهی 45 میلیاردتومانی دستگاه‌ها و کارخانجات به شهرداری اراک

مجید کلوانی عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در نطق پیش از آغاز صحن رسمی شورا به طلب شهرداری اراک از دستگاه های دولتی و کارخانجات اشاره کرد و گفت: هم اکنون دستگاه های اجرایی و کارخانجات اراک بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان بدهی به شهرداری اراک دارند.

کلوانی اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام پایانی سال هستیم بایستی شهرداری برای دریافت مطالبات خود از دستگاه های اجرایی و کارخانجات اقدام کند.

جلسه امروز شورای اسلامی کلانشهر اراک با حاشیه های هم همراه بود یکی از اعضای شورای به یکی از عکاسان حاضر در صحن رسمی شورا که مشغول عکس گرفتن بود با فریاد زدن از عکاس خواست که عکس نگیرد و این موضوع چند دقیقه‌ای جلسه شورا را تحت تاثیر خود قرار داد.

انتهای پیام/

captcha