تهران 7 سال بدون مازوت؛ اراک هر سال بیشتر از پارسال! نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران کلاهبرداری ۵ میلیاردی ادمین‌های قلابی/ دلار به افق وین/ پاتک سوم به کووید ۱۹ هشدار لیگ به فرهاد و یحیی / این همه مقاومت مقابل VAR برای چیست؟ / استقلال و پرسپولیس سند رو کردند
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
کد خبر: 179
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۰

ساخت فاز ۱۵و ۱۶ پارس جنوبی در شرایط تحریم، «ما می توانیم» را اثبات کرد

ساخت دو فاز ۱۵و ۱۶ از پارس جنوبی در منطقه عسلویه استان بوشهر است که به عهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از زرخبر، مریم عرفانیان-پیشگام شده‌ایم برای پیشبرد مسائل اقتصادی، پیشگام شده‌ایم برای سازندگی ایران، پیشگام شده ایم تا دانش در جان هایمان آشکار شود.

 
این روزها خبر داغ روز، ساخت دو فاز ۱۵و ۱۶ از پارس جنوبی در منطقه عسلویه استان بوشهر است که به عهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و با حضور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه ملی در شرایط تحریم اجرا و راه‌اندازی شد که روزانه ۵۶٫۶ میلیون مترمکعب گاز شیرین برای تامین سوخت مورد نیاز کشور خصوصا در حوزه مصارف خانگی، تجاری و صنعتی تولید می‌شود.
 

این روزها به همه کشورها ثابت شد که خواستن توانستن است؛ چون تمام مراحل عملیات ساخت، نصب و راه اندازی فازها به دست توانمند متخصصان کشورمان انجام شد. همچنان که پروردگار در قرآن کریم می فرماید: «إن يَكُنْ مِنْكُم عِشْرونَ صابِرونَ يَغْلِبوا مِأَتَين» اگر از ميان شما بيست تن مقاوم باشند، بر دويست تنْ چيره مي شوند» (الأنفال، ۶۵)


حالا ما مقاومت کردیم و توانستیم تا عقب ماندگی ها را جبران کنیم، ما مقاومت کردیم و توانستیم تا به تخصص بین المللی دست یابیم. ما مقاومت کردیم و توانستیم بر دانش روز چیره شویم و محتاج و تاراج زده کشورهای بیگانه نباشیم.


ما خواستیم و توانستیم تا در برابر همه ناملایمتی‌ها، همه ظلم ها، همه کارشکنی های دیپلماتیک و همه تحریم ها؛ قد علم کنیم.
و مرحبا که چنین اتفاقی به پاتک سنگین سپاه در برابر تحریم های آمریکا تعبیر شد. به حتم می دانید که از دو فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی روزانه هشتاد هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی و چهارصد تن گوگرد تولید می‌شود؛ و می دانید تولید سالانه یک میلیون و پنجاه تن گاز مایع پروپان، بوتان و یک میلیون تن گاز اتان از دیگر تولیدات آن است.


آری، چنین است که با سخن امير المؤمنين (ع) پیشگام شده ایم برای پیشبرد مسائل اقتصادی، پیشگام شده ایم برای سازندگی ایران. پیشگام شده ایم تا دانش در جان هایمان آشکار شود. امام علی (ع) می فرمایند: «دانش، در آسمان نيست تا بر شما فرود آيد و در ژرفاي زمين نيست تا براي شما فراز آيد؛ ليكن دانش، در جان هاي شما سرشته شده است. به آداب روحانيان (اهل معنا) پايبند شويد تا بر شما آشكار شود»


حالا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به آداب اهل معنا، سدی در برابر زیاده خواهی های آمریکا تلقی می شود و با آشکار شدن دانش این سد عظیم در برابر تحریم ها هر روز قدرتمندتر خواهد شد.
 

سدی که از برکات انقلابیست؛ برکاتی که در عرصه های مختلف معنوی، اخلاقی، علمی، فنی و سازندگی، همیشه انسان ساز خواهد بود.


انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار