پیکر پاک ۱۰۰ شهید تازه تفحص‌شده به کشور باز می‌گردد برای تشکیل یک سانتی متر خاک حاصلخیز ۷۰۰ سال زمان نیاز است  آتش سوزی مغازه رنگ فروشی در  اراک آیین رونمایی از محصولات فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مرکزی برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و اخلال گران بازار/ مردم و بازاریان نگران تامین امنیت نباشند لوایح برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ به زودی تقدیم مجلس می‌شود راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور ایران و عربستان درباره حج مذاکره کردند سپاه پاسداران: نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش مسلح و تروریست‌های اجاره‌ای دشمن درنگ نخواهند کرد سرلشکر باقری: ناوهای هواپیمابر هزار کیلومتر از خلیج فارس فاصله دارند
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۳
کد خبر: 17350
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳
صبر مسئولان هم لبریز شد؛

مایه حیات خمین؛ در سربالایی وعده‌ها/ آب سد کوچری تابستان آینده به منازل می‌رسد+عکس

پروژه آب رسانی به خمین از سد کوچری که از سال 92 کلنگ زنی شده است، تابستان سال آینده با تکمیل فاز تصفیه خانه، به بهره برداری می رسد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پايگاه خبري خمين نيوز شهرستان خمين به دليل خشکسالي‌هاي اخير با مشکل کمبود آب مواجه شده است و برخي از مناطق روستايي به دليل نبود آب سالم و کافي، با تانکر آبرساني مي‌شوند.

اين در حالي است که مردم شهرستان چه در بحث کشاورزي و چه در بحث آب آشاميدني مشکلات زيادي را به خصوص در فصل گرما متحمل شده‌اند حتي در بخش صنعت نيز به دليل کمبود آب در اين زمينه نيز فعاليت خاصي انجام نمي‌شود.

با اعتراض‌هاي مردم و با پيگيري‌هايي که در سال‌هاي گذشته توسط مسئولين وقت انجام شد، کلنگ پروژه «آبرساني به خمين» از سرشاخه‌هاي دز در اسفندماه سال 92 به زمين زده شد.

در ابتدای سال 95 محمود زماني قمي استاندار مرکزي طبق نظر کارشناسان، افتتاح اين پروژه را تيرماه سال جاري اعلام کرد اما به دليل عملکرد ضعيف شرکت مربوطه بازهم افتتاح اين پروژه به تعویق افتاد که با نارضايتي استاندار مواجه شد و دستور تسريع آن را اعلام کرد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مرکزي در حاشيه بازديد از پروژه آبرساني به شهرستان خمين وعده نيمه مرداد سال جاري را به مردم داد و باز محقق نشد و قرار بود در سفر رياست جمهوري يکي از مواردي باشد که در ليست افتتاح پروژه هاي قرار بگيرد اما نامي از آن به ميان نيامد و حال با گذشت چندين ماه خبري از تحقق اين پروژه نيست اين در حالي است که مسئولين استاني به بهانه ساخت تصفيه خانه، قول اول تابستان سال 96 را دادند.

در همين رابطه روز گذشته جلسه ای با حضور مسئول آب منطقه اي استان مرکزي، نماينده مردم خمين، فرماندار شهرستان و ديگر مسئولين مربوطه در فرمانداري شهرستان خمين برگزار شد.

خمین تابستان سال آینده با معضل جدی کمبود آب مواجه می شود

در اين جلسه سيد مهدي ساداتي فرماندار خمين با اشاره به طولاني شدن انجام اين پروژه گفت: به علل نامعلومي تصفيه خانه اين پروژه تعطيل شده است و با وجود اينکه با قول مسئولين قرار بود تا کنون آب اين پروژه به شبکه آبرساني خمين وارد شود ولي اين امر محقق نشده است.

وي ادامه داد: مسئولين شهرستان در تلاش بودند تا اين پروژه به بهره برداري برسد و مشکلي در شهرستان وجود ندارد و استاندار نيز به طور جدي پيگير اين مسئله بود اما اين موضوع گويا مربوط به مسئولين استاني است، با اين حال به دليل وضعيت بارندگي امسال، تابستان سال آينده با مشکل جدي روبرو خواهيم شد که بايد مسئولين سازمان آب سريعتر تکليف را مشخص کنند.

ساداتي ادامه داد: در اين رابطه جلسات بسياري برگزار شد اما تا کنون نتيجه اي نداشته است و وعده‌ها عملي نشده است، با توجه به اين موارد بايد تصميم جدي براي اين موضوع گرفته و در صورت عدم رسيدگي و نرسيدن به نتيجه، صادقانه موضوع از طرف مسئولين اين پروژه اظهار شود.

عدم حمایت از سرمایه گذاران موجب بروز مشکل است

در اين جلسه محمد ايراهيم رضايي نماينده مردم خمين در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: اين مشکلات به دليل ضعف مديريت و سيستم اداري پيش مي‌آيد و به همين خاطر است که پروژه ها پيشرفتي ندارند.

رضايي ادامه داد: متاسفانه به دليل چنين مشکلاتي و همچنين عدم حمايت از سرمايه گذاران، در اين شهرستان و همچنین به دليل نبود اشتغال، جوانان به سمت اعتياد کشيده شده‌اند و اين معضلات از عدم حمايت از سرمايه گذاران و سنگ اندازي سيستم اداري جلوي پاي آنها، نشأت مي‌گيرد.

افتتاح پروژه، اوایل تابستان سال آینده

عزت الله آمره اي مديرعامل شرکت آب منطقه اي استان مرکزي نيز در اين باره گفت: پروژه آبرساني خمين دو فاز دارد که يکي آبرساني به خمين بوده که انجام شده است و يکي ديگر آبرساني به حدود 40 روستا است که در حال انجام است.

وي افزود: براي آبرساني به شهر خمين منتظر تکميل تصفيه خانه هستيم که در اوايل تابستان سال آينده اين کار انجام مي‌شود و آب وارد شبکه آبرساني شهر خمين مي‌شود.

آمره‌اي ادامه داد: در مورد آبرساني به روستاها نيز اولين مرحله انجام شده که در اين مرحله 10 روستا لوله گذاري شده اند و آماده بهره برداري است و با آبرساني به شهر خمين اين ده روستا نيز آبرساني مي‌شود.

وي گفت: آبرساني به روستاهاي ديگر نيز در حال انجام است و اميدواريم تا اواخر سال آينده نيز اين طرح عملياتي شود.

آمره‌اي ادامه داد: در ابتدا 8 روز آب وارد شبکه آبرساني به خمين شد اما به دليل نبود تصفيه خانه اين موضوع متوقف شد و همانطور که ذکر شد با اتمام تصفيه خانه در اوايل تابستان، آب وارد شبکه آبي خمين مي‌شود.

انتهاي پيام/ک

captcha
آخرین اخبار