وقایع نگاری جشن انقلاب 94

روزی پرافتخار همراه با مردمی عزتمند/ پیرمردان این شهر رسم انقلاب را، خوب می‌دانند+تصاویر

مردم شهرستان شازند نیز همگام با تمام مردم ایران اسلامی با کلید واژه بصیرت به میدان آمدند تا با راهپیمایی 22 بهمن ماه، پیروزی انقلاب که عید بزرگ ملت ایران است را جشن بگیرند
کد خبر: ۱۷۱۸ تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۰
به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از پایگاه خبری شازند ما، ساعت نزدیک 10 صبح بود، هنوز 45 دقیقه تا ساعت شروع راهپیمایی باقی مانده بود؛ خیابان های مسیر راهپیمایی با نوارهای زرد رنگ بسته شده بود و نیروهای پلیس مشغول هدایت خودروها به مسیرهای جایگزین بودند.


به میدان امام خمینی(ره) نزدیک می شوم؛ چند نفری دور میدان جمع شده بودند؛ کمی آنطرف تر پیرمردی را دیدم که با عینک ته استکانی روی چشم، کمر خمیده و عصا به میدان نزدیک می شود.

به سمتش رفتم و بعد از سلام احوال پرسی و معرفی خود، پرسیدم:«پدر جان میتوانم بپرسم برای چه اینجا حضور پیدا کردی؟» لبخندی زد و گفت: «به خاطر امام خمینی(ره)، شهدا و رهبر عزیزمان؛ هر سال با طلوع انقلاب انگار دوباره متولد می شوم و در روز 22 بهمن پاهایم جانی دوباره می گیرد برای راهپیمایی»

کم کم مسئولان شهرستان به نقطه آغاز راهپیمایی می رسند.

پدران و مادران دست در دست فرزندان خود به جمع راهپیمایان می پیوندند؛ کمی آنطرف تر مادری را میبینم که با نوزاد 11 ماهه خود به راهپیمایی آمده؛ وی می گوید: «می خواهم فرزندم ادامه دهنده راه شهدای عزیزمان بوده و پیرو ولایت فقیه باشد»

مراسم با قرائت قرآن و دعای سلامتی امام زمان(عج) آغاز می شود و آقای نجفی طبق روال هر سال در پشت ماشین حمل بلندگو قرار گرفته و شروع به شعار دادن می کند.

مسئولان شهرستان در صف اول دیده می شوند و همراه با مردم شعارهای ضد استکبار سر می دهند؛ دست نوشته ها و آدمک های ساخته شده بالا می روند.

کودکان و نوزادان هم بر روی شانه پدران خود پرچم های ایران را تکان داده و شعار می دهند.

در ادامه مسیر ازدحام جمعیت بیشتر و بیشتر می شود تا جایی که حتی پیاده روها نیز مملو از جمیت است؛ برخی نوجوانان شوخ طبع هم در گوشه و کنار راهپیمایی شعار های انقلابی " مرگ بر شاه" و "ای شاه خائن" و... را با خود زمزمه می کنند.

در این بین کاندیداهای انتخاباتی نیز حضوری فعال در راهپیمایی داشتند.

بالابر اداره برق در جلوی جمعیت بالا می رود. روی آن فیلمبردار و خبرنگار صدا و سیما را می توان دید که برای پوشش خبری این حماسه دشمن شکن آمده اند؛ دیدن این حماسه از بالا، شور و حال دیگری دارد.

به انتهای مسیر راهپیمایی نزدیک می شویم، نیروهای پلیس در گوشه و کنار راهپیمایی حضور دارند و به برقراری امنیت مراسم مشغول هستند.

به مصلی شهر شازند می رسیم؛ پرچم های استکبار(آمریکا، انگلیس و اسرائیل) به وسط خیابان آورده می شود، چند نفر در کنار پرچمها می ایستند و مردم دور آنها حلقه می زنند، یک نفر مایع آتشزا را روی پرچم ها می ریزد و نفر بعدی کبریت را می کشد تا بسوزاند، پرچم های سردمداران جنایت و ظلم و تفرقه در جهان را؛ شعله های آتش همراه با تکبیر مردم بالا می رود.

پس از قرائت قطعنامه، سخنرانی حجت الاسلام الهامی نیا و اقامه نماز، مراسم خاتمه پیدا می کند. مردم پر از انرژی انتخابات را به یکدیگر یادآوری می کنند.


انتهای پیام/ک