ساخت 20 خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از 14 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در محلات 920 هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران مربی استان مرکزی به عنوان مربی تیم ملی کاراته امید انتخاب شد اعزام بیش از 800 زائر اراکی به اردوهای راهیان نور غرب ورزشگاه فوتبال ساحلی در استان مرکزی ساخته می‌شود طبیعت منطقه گردشگری ریجاب/ تصاویر از خط و نشان‌های برجامی تا قُلک خرج‌های دولت! جشن سرخ‌ها در آزادی/پشت پرده شکایت خسرو از استقلال/ببازید و برنده شوید! آخرین جزییات از سرنوشت مومیایی کشف شده/ خلیل آبادی: منتظر تصمیمات کلان دولتی هستیم
جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۲
کد خبر: 16550
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
عباسی:

ناکارآمدی مدیریتی، ناشی از بی‌عرضگی مدیران دارای تفکر لیبرالی است/کاهش 19 درصدی قدرت خرید مردم به‌واسطه نوسانات ارزی

رئیس اندیشکده یقین گفت: اگر امروز ناکارآمدی در برخی از حوزه‌ها وجود دارد ناشی از بی عرضگی مدیران دارای تفکر لیبرالی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پیام دلیجان؛ حسن عباسی رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز در همایش «ما و اقتصاد بدون دلار» که در مسجد جامع دلیجان برگزار شد گفت: ائمه اطهار در دوران های مختلف برای گسترش اسلام سختی های فراوانی را دیده اند.

عباسی با بیان اینکه ائمه اطهار دوران کمی را برای گسترش اسلام داشتند و نتوانستند در مدت زمان عمر کوتاه خود حاکمیت اسلامی را به مانند دوران پیامبر اسلام(ص) محقق سازند؛ انقلاب اسلامی باعث شد تا حاکمیت اسلامی مستقر و پیام اسلام مرزهای جغرافیایی را درنوردد. به واقع دوران 37 ساله انقلاب اسلامی ایران یک دوران طلایی است. به طوری که هیچ یک از ائمه اطهار به این اندازه نتوانستند حکومت اسلامی را برقرار سازند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز بیان کرد: این انقلاب با تلاش های فراوان شکل گرفته است و بایستی در حفظ و حراست آن هم کوشا باشیم.

دشمن درصدد القاع ناکارآمد بودن مدیریت اسلامی به پیکر جامعه

عباسی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال این هستند تا مدیریت اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند، ادامه داد: دشمنان با ایجاد تحریم ها و فراهم کردن مشکلات در جامعه درصدد القاع ناکارآمد بودن مدیریت اسلامی به جامعه هستند تا مردم را از مدیریت اسلامی ناامید کنند. در حالیکه اختلاس، شکاف طبقاتی، بی عدالتی و ... در قرآن جایگاهی ندارد.

وی افزود: سردار سلیمانی نمونه‌ای از یک مدیر اسلامی است که در دیگر کشورها با تدبیر مقابل دشمنان و ترویست ها ایستاده است. و امروز تبدیل به الگویی برای جوانان جهان اسلام شده است.

مشکلات موجود از بی‌عرضگی مدیران دارای تفکر لیبرالی است/کم‌کاری مدیران به اسم اسلام تمام نشود

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز با بیان اینکه دشمنان سعی دارند ناکارآمدی را به اسم اسلام ثبت کنند، گفت: وزیری که امروز با میلیاردها تومان سرمایه زندگی می کند با فردی که با یارانه ها امورات خود را می گذراند با مدیریت اسلامی تناقض دارد. اگر امروز ناکارآمدی در برخی از حوزه‌ها وجود دارد ناشی از بی عرضگی مدیران دارای تفکر لیبرالی است.

وی با اشاره به اینکه اسلام برای رسیدن به این جایگاه شهدای زیادی را تقدیم کرده است، اضافه کرد: نباید اجازه داد کم کاری‌های مدیران، به اسم اسلام ثبت شود.

عباسی با تاکید بر اینکه تهدیدی که امروز جامعه با آن مواجه است تهدید معیشتی است، بیان کرد: راه حل این مشکل هم اقتصادمقاومتی است که بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن اشاره کرده اند.

ارزش و آقایی دلار باید شکسته شود

وی ادامه داد: امروز کشور اسیر جادوی پولی و مالی دشمن شده که برای رهایی از این مشکل باید ارزش و آقایی دلار را بشکنیم.

 رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز با بیان اینکه مسئولینِ تیم مالی انقلابی نبودن، افزود: امروز کشور اسیر جادو و شعبده بازی پولی و مالی شده است و حتی کشورهای دیگر هم در این مسیر گرفتار شده اند.

کاهش 19 درصدی قدرت خرید مردم به واسطه نوسانات ارزی

وی به نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر هم اشاره ای کرد و گفت: در نوسانات اخیر نرخ ارز، 19 درصد قدرت خرید مردم کاهش یافت.

عباسی جنگ امروز را جنگ ارزی دانست و افزود: زمانی که دشمن در جنگ سخت و نرم به اهداف خود نرسید جنگ ارزی را در پیش گرفت. در شرایط حاکم جنگی نباید به پول دشمن تکیه زد چراکه ادامه این روند پیروزی دشمن را به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تورم واقعی آمریکا 400 درصد است، افزود: پول آمریکا مبنای اقتصاد جهان است و با مبادلاتی که با پول آمریکا انجام می شود تورم آمریکا به کشورهای دیگر منتقل شده و آمریکا از این طریق توانسته است تورم کشور خود را به صفر برساند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز، فروش نفت خام، درآمد گمرکی و اختلاف قمیت دلار و ریال را سه منبع مهم درآمدی دولت عنوان کرد و افزود: دولت برای اینکه بتوان درآمدهای بیشتری را کسب کند از این روش ها استفاده می کنند که البته هر سه این ابزار برای کشور مشکلاتی را به همراه دارد.

انتهای پیام/م

captcha