تیم تروریستی منافقان در شیراز ‌منهدم شد + جزئیات یاغی‌گری کره جنوبی ادامه پیدا کند، مطالبات ایران را از طریق مراجع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم/ آمریکا حق دخالت در معاملات ایران را ندارد افزایش قیمت طلا و سکه طرح جدید‌/ دلار 23102 تومان تاجزاده اکانت‌های کمپ آلبانی-سعودی را متعلق به مردم ایران خواند+ سند اقامه نماز جمعه در همه شهرهای استان مرکزی دستور روحانی به دستگاه‌ها برای گسترش ارائه خدمات از طریق دولت الکترونیک/ رئیس‌جمهور: اجبار مردم به مراجعه حضوری تخلف است عکس/ مترو اصفهان در روزهای اوج کرونا مذاکرات لاوروف با سفرای اتحادیه اروپا درباره برجام و مسائل مهم بین‌المللی درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد گزارش| مجلس در هفته‌ای که گذشت / از دیدار رهبرانقلاب تا موافقت با کلیات طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴
کد خبر: 16475
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب مطرح کرد

۵۰ درصد مدارس روستایی خنداب فاقد کتابخانه/راه‌اندازی کتابخانه سیار برای روستاهای خنداب

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: بیش از ۵۰ درصد از مدارس روستایی این شهرستان فاقد کتابخانه مجزا هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، محمد رحمتی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب در آیین افتتاح کتابخانه سیار آموزش و پرورش خنداب گفت: آموزش و پرورش شهرستان خنداب بیش از ۵ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی دارد که این تعداد دانش آموز در ۸۲ مدرسه و ۲۸۰ کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.

رحمتی اظهار کرد: به استثنای مدارس شبانه‌روزی و مدارس پرجمعیت، بیش از ۵۰ درصد از مدارس روستایی این شهرستان فاقد کتابخانه مجزا هستند.

وی افزود: عدم وجود کتابخانه در مدارس خنداب یکی از آسیب های جدی در مسیر تعلیم و تربیت جامعه روستایی بوده که در واقع مانع شکوفایی استعدادهای دانش آموزان روستایی می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: هدف ما از راه اندازی کتابخانه سیار این است که دانش آموزان راه خود را بهتر شناخته و قدرت تصمیم‌گیری و اجرای آن را میان این دانش آموزان تقویت کنیم، همچنین ایجاد فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و حرکت و شتاب برای ایجاد فرصت های جدید برخی دیگر از اهداف راه اندازی این کتابخانه سیار هستند.

وی تصریح کرد: ممکن است در مدارس شهری، کتاب زدگی به عنوان یک آفت بد زمانه وجود داشته باشد، ولی در مدارس روستایی خوشبختانه عطش نیاز به کتاب، فراوان وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش عشایر خنداب با تاکید بر اینکه فضاهای فرهنگی بستر پرورش استعدادها در جامعه را فراهم می‌کند، گفت: کتابخانه‌های سیار ماهانه به روستاهای استان سرکشی کرده و کتب لازم را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد.

وی با اشاره به مراکز عرضه کتاب در مناطق شهری خاطرنشان کرد: نباید از محیط‌های روستایی و برخی مکان‌های شهری که فاقد مرکز کتاب هستند غافل شد.

انتهای پیام/م

captcha