فعالیت ۳۱ مرکز بهبودی اقامتی ترک اعتیاد در استان مرکزی کشف 9 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس مرکزی و تهران رشد 28 درصدی پرونده‌های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان مرکزی پاسداری؛ یک فرهنگ، رسالت و تکلیف است/حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ ماموریت اصلی سپاه لزوم وضع قوانین داخلی برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم نمودار حجم نقدینگی با شیب بسیار تندی رو به افزایش است/هدایت نقدینگی به بازارهای غیر مولد؛ رکود حاکم بر اقتصاد را دامن می‌زند ‍ حضور ورزشکاران استان مرکزی در اردوی تیم ملی کانوپولو استان مرکزی 135 هزار نفر جمعیت سالمند دارد از توهین به شعور 80 میلیون ایرانی تا سیاست تجارت در آفساید اصرار سانتوز روی کهنه سربازها/تعارف به کارلوس برای 2020/سرمربی ایران تهدید شد!
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸
کد خبر: 16448
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲
خلاصه بیانات ائمه جمعه استان در خطبه های نمازجمعه

انتقاد آیت الله دری‌نجف‌آبادی از وضعیت فرهنگی اراک/ وزیر ویلانشین خبر از بی‌خانمان‌ها ندارد/ پول بابک زنجانی در کدام ستاد انتخاباتی هزینه شد؟

در ادامه می توانید خلاصه بیانات خطیبان جمعه استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه 17 دی ماه را مشاهده کنید.

به گزارش دیار آفتاب؛ ائمه جمعه استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه امروز به موضوعاتی از جمله لزوم تلاش برای رفع رکود و رونق در تولید، حل مشکلات ازدواج و اشتغال جوانان، لزوم برخورد با نجومی بگیران، ارائه آمار صحیح، لزوم شفافیت در موضوعات اساسی کشور پرداختند.

آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در پی انتشار خبری مبنی بر تک خوانی زن در یک برنامه فرهنگی در اراک، با انتقاد از وضعیت فرهنگی اراک، خواستار رسیدگی به وضع موجود شد.

کشف حجاب توسط رضاخان، سالروز قیام مردم قم، سالروز شهادت امیرکبیر، وفات حضرت معصومه(س)، ولادت امام حسن عسگری(ع) و همچنین مسائل بین المللی از جمله تمدید تحریم ها علیه ایران، مسئله یمن و کمکهای دولت ترکیه به داعش و تروریسم، از دیگر بیانات ائمه جمعه استان مرکزی بود.

در ادامه می توانید خلاصه بیانات خطیبان جمعه استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه 17 دی ماه را مشاهده کنید.

انتقاد آیت الله دری نجف آبادی از وضعیت فرهنگی اراک

باید در برابر انحراف و بی‌بندوباری‌ها ایستاد/ ترویج فرهنگ ابتذال و ولنگاری محکوم است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت : آحاد مردم باید تلاش کنند خود را به سیره ی ائمه (ع) نزدیک کنند و جوانان باید کانون غیرت و ایمان باشند و در مقابل فساد، فحشا، بی بندوباری و ... بایستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر اراک، با انتقاد از وضعیت فرهنگی موجود در سطح استان مرکزی اعلام کرد: در برابر هر گونه ولنگاری و انحراف با قاطعیت خواهم ایستاد.

http://www.diyareaftab.ir/t/t.php?src=../uploads/images/7051aa1f6a811aecbbd24c830d21c6e1db5.jpg

امام جمعه ی اراک با بیان اینکه هرگونه سهل انگاری، خیانت به اسلام و خون شهدا محسوب می شود، اظهار کرد: آحاد مردم باید تلاش کنند خود را به سیره ی ائمه (ع) نزدیک کنند و جوانان باید کانون غیرت و ایمان باشند و در مقابل فساد، فحشا، بی بندوباری و ... بایستند.

دری نجف آبادی با بیان اینکه طبق روایات، خداوند غیرت مند است و انسان های غیرت مند را دوست دارد، بیان کرد: بی تردید انسان بی غیرت هیچ ارزش و جایگاهی ندارد و کسانی که تصور می کنند که می توانند با کج روی، کج اندیشی، فساد، فحشا و بی بندوباری پایه های جامعه را متزلزل سازند، سخت در اشتباه هستند.

وی ادامه داد: اداره ی ارشاد، یک اداره ی اسلامی است و همه باید تلاش کنند که در همه ی امورات عصمت و عفت حاکم باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه هیچ کسی مجوز ندارد کارهای غلط انجام بدهد و همه ی ما باید در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان هوشیار باشیم، گفت : دشمنان ما بیکار نیستند و می خواهند ما را از اسلام جدا کنند و فرهنگ ابتذال و ولنگاری را ترویج بدهند.

دری نجف آبادی با بیان اینکه همه ی ما وظیفه داریم طبق آرمان های امام و شهدا عمل کنیم، اظهارکرد: حمایت از عفاف ، حجاب ، اخلاق ، ناموس و خانواده جز مهمترین وظایف ما به حساب می آید و باید از ارزش ها دفاع کرد و در مقابل بی بندوباری، فحشا و فساد بایستیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه ما باید امانت دار مسیر شهدا باشیم، خاطر نشان کرد:  تا نفس دارم در برابر انحرافات، بی بندو باری و آلودگی های اخلاقی کوتاه نمی آیم و برخی افراد انتظار نداشته باشند که در مقابل بعضی انحرافات و کارهای غلط کوتاه بیایم.

مردم اراک در حاشیه نمازجمعه این هفته در اعتراض به وضعیت فرهنگی اراک به ویژه تک خوانی یک زن در برنامه ای فرهنگی طومارهایی را امضا کردند.

امام جمعه جاورسیان:

«پاکدستی و امانت داری» شاخصه‌های مدیر مؤمن و انقلابی است

امام جمعه جاورسیان گفت: امانت‌داری و پاکدستی و پرهیز از ظلم و خیانت به مردم، از جمله شاخصه‌های یک مدیر مؤمن و انقلابی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام علیرضا احمدی امام جمعه جاورسیان در خطبه های نماز جمعه این هفته جاورسیان توطئه‌ کشف حجاب رضاخان را نقشه‌ طراحی شده‌ دشمنان برای مقابله با آموزه‌های اسلام توصیف کرد و افزود: اینکه استعمار و استکبار در نخستین قدم مبارزه‌ فرهنگی با فرهنگ غنی اسلام سراغ جامعه‌ بانوان و حجاب آنان رفت، نشان‌دهنده‌ اهمیت مسأله‌ حجاب و پوشش است.

امام جمعه جاورسیان سالروز قیام خونین مردم قم در ۱۹دی را گرامیداشت و گفت: قیام نوزده دی سرآغاز مجدد انقلاب همگانی مردم مسلمان ایران بر علیه رژیم فاسد پهلوی عنوان کرد.

گرامیداشت وفات کریمه‌ اهلبیت حضرت فاطمه‌ معصومه، و خاطره‌ شهید احمدی روشن به عنوان شهید هسته‌ای و گرامیداشت مرحوم آیت الله شرعی از بنیانگزاران حوزه‌های علمیه‌ خواهران از دیگر مطالب خطیب جمعه‌ این هفته‌ جاورسیان بود.

امام جمعه خنداب:

مسئولان از جوانان انقلابی و مومن حمایت کنند/ کشف حجاب ننگی در رژیم پهلوی

امام جمعه خنداب گفت: رهبر انقلابی از مسئولین خواستند تا از جوانان مومن و انقلابی حمایت کنند و تکلیفی بر عهده جوان انقلابی گذاشتند تا اهل ایمان، مومن و با انقلاب همراه باشد و توطئه دشمنانی که می خواهند جوانان را از انقلاب و ایمان دور کنند، خنثی نمایند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب،حجت الاسلام مجدی زاده کرمانی امام جمعه شهر خنداب در خطبه های نماز جمعه خنداب به دیدار رهبر انقلاب با دانشجویان بسیجی و مدال آور دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند«من جوانهای مومن و انقلابی را بسیار دوست دارم و از آنها هر کجا که باشند پشتیبانی می کنم. وظیفه مسئولین حمایت مضاعف از جوانان مومن و انقلابی در دانشگاهها است».

مجدی زاده اظهار کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از مسئولین خواستند تا از جوانان مومن و انقلابی حمایت کنند و تکلیفی بر عهده جوان انقلابی گذاشتند تا اهل ایمان، مومن و با انقلاب همراه باشد و توطئه دشمنانی که می خواهند جوانان را از انقلاب و ایمان دور کنند، خنثی نمایند.

وی به توطئه استعماری کشف حجاب رضاخان اشاره کرد و افزود: ماموران رضا خان برای اجرایی شدن این قانون، شب و روز در خیابان ها گشت می زدند و با خشونت چادر و حجاب زنان محجبه را بر می داشتند، همین امر باعث شد تا بعضی از زنان مذهبی، گاهی تا چند سال از خانه بیرون نروند و حرمت دینی خود را حفظ کنند، واقعه ۱۷ دی ننگی در رژیم پهلوی بود که توسط پسرش در انقلاب سفید ادامه یافت.

امام جمعه فرمهین:

محرمانه‌های نابجا کشور را به فساد و خسران کشانده است/ پنهان‌کردن عملکرد بد پشت حرف‌های خوب

امام جمعه فرمهین گفت: شفافیت نداشتن موجب پنهان ماندن عملکرد های بد، پشت حرف های خوب می شود. تنها ملاک ارزیابی، شفافیت مستند است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ حجت الاسلام محمد مهدی فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به جایگاه حجاب در اسلام گفت: کشف حجاب توسط رضاخان سیاستی برای نابودی جامعه ایرانی و جوامع اسلامی بود، پوشش اسلامی زن، به منزله حفاظ ظاهر و باطن، او را از افراد نامحرم در امان می دارد و کارکردهای مثبتی برای او به همراه دارد.

کشف حجاب، یکی از اقدامات رضاخان برای استحاله فرهنگی مسلمانان

وی بیان کرد: اجرای توطئه کشف حجاب به دست رضاخان پهلوی در ایران هم، یکی از گام های بلند دشمنان اخلاق و دین، و در راستای استحاله فرهنگی مسلمانان بود.

نماینده ولی فقیه در فراهان تصریح کرد: امروز هم استعمارگران به دنبال کشف حجاب هستند و هجمه بسیاری نسبت به عفاف و حجاب و ارزش‌های اسلامی وجود دارد، رسانه های غربی، فضای مجازی، شبکه‌های تلویزیونی وابسته به غرب هم‌چنان رواج بی بند و باری و فساد اخلاقی را در جامعه دنبال می کنند.

قیام مردم قم؛ یادآور حماسه ای بزرگ و باشکوه

وی با اشاره به قیام ۱۹ دیماه مردم قم گفت: روز نوزدهم دی ماه، یادآور حماسه بزرگ و با شکوهی است که برگ دیگری از کتاب زرین انقلاب اسلامی را رقم زد، این قیام، نقطه عطفی در نهضت اسلامی مردم ایران بود.

فیض کرمیان گفت: بیستم دی ماه مصادف است با شهادت میرزا تقی خان امیركبیر، ستاره بی نظیر تاریخ ایران زمین كه صد و پنجاه و اندی سال پیش به عنوان صدراعظم ایران درخشید و در كمتر از سه سال و دو ماه بعد از شروع صدارتش خاموش شد.

امام جمعه فرمهین افزود: امیرکبیر، افتخار دیار فراهان است، امیركبیر در برابر دشمنان دین و مجریان سیاست استعماری، یک تنه قیام كرد و پوزه استكبار و عمّال داخلیش را به خاک مالید.

محرمانه های نابجا، کشور را به فساد و خسران کشانده است/ چرا فساد مدیران برای مردم بیان نمی شود؟

وی افزود: مصلحت اندیشی بیجا و مدام دم زدن از محرمانه بودن، باعث این همه فساد و خسران در کشور شده، حق مردم است که بدانند مسئولان بر چه مبنایی قرارداد ها و توافق نامه های مهم را می بندند.چرا فسادهای مدیران برای مردم بیان نمی شود تا کی مصلحت اندیشی؟

فیض کرمیان اظهار کرد: شفافیت نداشتن موجب پنهان ماندن عملکرد های بد، پشت حرف های خوب می شود. تنها ملاک ارزیابی، شفافیت مستند است.

مردم واقعیت را از پس لباس یقه سفید شیخی می فهمند

 وی گفت: کسانی که حقوق نجومی گرفتند و لقمه حرام بر سفره خود بردند، آثارش در زندگی آنها نمایان می شود، این آقایان با حقوق های نجومی، زندگی های اشرافی را برای خود درست کرده اند.

فیض کرمیان خاطر نشان کرد: بعد همین آقایان نجومی بگیر با پیراهن یقه سفید شیخی در رسانه حاضر می شوند و فکر می کنند مردم واقعیت ها را نمی دانند!

امام جمعه ساوه:

وزیر ویلا نشین خبر از بی خانمان ها ندارد/ پول های بابک زنجانی در کدام ستاد انتخاباتی هزینه شد؟

امام جمعه ساوه گفت: از قوه قضاییه گلایه دارم چرا الان می گویید که بابک زنجانی به فلان ستاد در ریاست جمهوری کمک کرد، مصلحت اندیشی نکنید قبل از انتخابات به پرونده برادر خود و برادر رییس جمهور زودتر رسیدگی کنید و جلوی انحراف را بگیرید.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی، امام جمعه ساوه در خطبه های این هفته گفت: از قوه قضاییه گلایه دارم چرا الان می گویید که بابک زنجانی به فلان ستاد در ریاست جمهوری کمک کرد، مصلحت اندیشی نکنید قبل از انتخابات به این پرونده ها زودتر رسیدگی کنید و جلوی انحراف را بگیرید.

وی با اشاره به سخنان رییس قوه فضائیه افزود: درباره بابک زنجانی و نجومی بگیران موضع ما مشخص است، هرکسی از چپ یا راست، اصلاح طلب یا اصولگرا به کشور خیانت کند باید دستگیر و مجازات شود.

حسینی با اشاره به سخنان رییس جمهور نیز بیان کرد: حرف شما درست است، حق مردم است که پول های بابک زنجانی کجا رفته است ولی از حقوق شهروندی است که بدانند پول های زنجانی در کدام ستاد انتخاباتی خرج شده است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور محترم گفت «ما هم دیپلماسی داریم هم مقاومت» حرف درستی است ولی دیپلماسی انقلابی نه دیپلماسی لبخند و سازش با دشمن.

 خطیب نماز جمعه اظهار کرد: دیپلماسی محور مقاومت باعث اقتدار می شود نه دیپلماسی اعتماد به دشمن، در ضمن باید در مذاکره مانع از زیاده خواهی شد.

وی با اشتباه خواندن معیارهای شاغل محسوب شدن در آمارها افزود: آماری که رییس جمهور درباره اشتغال داد، قابل قبول نیست زیرا بر طبق معیار بانک مرکزی هر فرد با حقوق حدود ۱۵۰ هزار تومان هم شاغل محسوب می‌شود.

وزیری که در ویلای چندهزارمتری می نشیند، چگونه حال بی‌خانمان ها را درک کند؟

این استاد دانشگاه تاکید کرد: گورخوابی را نباید سیاسی و سیاه نمایی کنیم ولی ریشه این نابسامانی ها اشرافی گری و حقوق های نجومی است، وزیر مسکنی که در ویلای چند هزار متری می نشیند، وضعیت بی خانمان ها را چطور درک کند؟ مسکن مهر را تعطیل می کند که موجب اشتغال و خانه دار شدن مردم شد.

وی ادامه داد: عده ای دم از امام راحل می زنند، یکی از سیاست های امام خمینی(ره) ضد اشرافی گری و عدم سازش با دشمنان بود، شما این گفتمان را قبول دارید یا به نفع خود تحریف می کنید.

وی با انتقاد از کم کاری خود و مسئولان درباره وضعیت حجاب افزود: شکی نیست رضا قلدر عامل استعمار انگلیس بود ولی بحث این است که ما چه کردیم آیا حجاب گسترش یافت یا روز به روز کمرنگ شده است آیا رییس جمهور محترم که گشت ارشاد را تعطیل کرد و پلیس را متولی حجاب ندانست به جای آن راهکاری گذاشت؟ وزارت ارشاد چکار کرد؟ ما و حوزه های علمیه، آموزش و پرورش و سایر نهادها چکار کردیم، همه مسئول هستیم.

جوانی رده سنی پویا و سرمایه کشور است

امام جمعه ساوه تصریح کرد: دشمنان ما ترجیح می دهند به جای بمب هسته ای و خوشه ای، دامن های کوتاه را بین زنان ما ترویج کنند زیرا فساد اخلاقی بسیار آسانتر و موثرتر از بمب است.

امام جمعه کمیجان بیان کرد:

منافع مالی کلان؛ یکی از دلایل کوتاهی مسئولان در پیگیری اینترنت ملی/ کشف حجاب، پلیدترین ترفند دشمنان اسلام

امام جمعه کمیجان گفت: بدون تردید از پلیدترین ترفندهای دشمنان اسلام توطئه کشف حجاب بود که در تاریخ معاصر کشور ما به شکل رسمی و قانونی اتفاق افتاد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان، حجت الاسلام علی مقدسی پور امام جمعه کمیجان در نماز جمعه این هفته  با اشاره به "افتخار خدمت رسانی به مردم" از دیدگاه رهبری گفت: حضرت آیت الله خامنه ای نهضت خدمت رسانی به مردم را مبارزه ای بزرگ و سنگین می دانند و معتقدند باید کارهای عمیق، ماندگار و زودبازده که آثار آن بیشتر متوجه قشرهای مستضعف و محروم می شود مورد توجه کامل قرار گیرد. از نظر ایشان آن رقابتی که در میان مردم مقبولیت و مشروعیت دارد، رقابت برای خدمت به مردم است و رقابت های سیاسی همراه با جنجال و دعوا و برای کسب قدرت پذیرفتنی نیست و ارزشی ندارد.

ارزش خدمت رسانی به مردم در اسلام

امام جمعه بیان کرد: در نگاه اسلام خدمت و خدمت رسانی جایگاه رفیعی دارد که هرکسی یارای رسیدن به پایان قله رفیع آن نیست. یکی از بهترین میادین مسابقه برای نیل به قرب الهی میدان مسابقه در خدمتگزاری به مردم است . در ارزش خدمت رسانی به مردم همین بس که خدمت به خلق در عرض خدمت به خدا در عالی ترین شکل خود است.

وی با اشاره به سخنان رهبری، افزود: همه مسئولین در سه قوه باید نهضتی را برای خدمت رسانی به مردم شروع کنند، هرکسی می خواهد با امریکا مبارزه اساسی بکند باید به این مردم خدمت کند.

کوتاهی دولت در فضای مجازی

حجت الاسلام مقدسی پور گفت: رهبری نسبت به فضای مجازی بسیار جدی هستند، اگر مسئولین دیگر هم در این زمینه جدی بودند و احساس مسئولیت می کردند مشکلات حل می شد. مسئولان و به ویژه وزیر ارتباطات به جای پیگیری مطالبات رهبری در باب فضای مجازی که درقالب چهل دستور به شورای عالی فضای مجازی ارائه گردیده است، مهم ترین وظیفه خود را توسعه و پرسرعت کردن اینترنت امریکایی می دانند.

 امام جمعه تصریح کرد: درحالی که ما می توانیم به راحتی در کشور اینترنتی ارائه کنیم که چندین برابر اینترنت فعلی دارای فایده باشد و معایب آن در مقایسه با اینترنت کنونی بسیار ناچیز باشد. ولی متاسفانه به دلیل عدم آگاهی نخبگان و عدم مطالبه جدی از سوی آنها، وجود منافع کلان مالی برای دولت و همچنین وجود مافیای مالی این مهم تاکنون صورت نگرفته است.

کشف حجاب، پلیدترین ترفند دشمنان اسلام

امام جمعه در مورد ۱۷ دی و کشف حجاب رضاخان گفت: بدون تردید از پلیدترین ترفندهای دشمنان اسلام توطئه کشف حجاب بود که در تاریخ معاصر کشور ما به شکل رسمی و قانونی اتفاق افتاد، تاریخ واقعی کشف حجاب در ایران به سال های پیش از عصر رضاخانی باز می گردد ولی اجرای آن در دی ماه ۱۳۱۴ صورت گرفت. این قانون واکنش هایی در پی داشت از جمله قیام مسجد گوهرشاد که در پی مقاومت مردم متدین و با پیگیری علما این قانون در سال ۱۳۲۳ لغو شد.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: امروزه دشمنان با سرمایه گذاری های فراوان و ایجاد شبکه های ماهواره ای و اینترنتی مخرب ۲۴ ساعته برای سست کردن ارزش ها و بی عفتی مرد و زن به ویژه جوانان در حال ساختن و پخش برنامه هستند.

امام جمعه تفرش:

مردم فریب لفاظی و ظاهر سازی را نمی‌خورند/ چرا با نجومی بگیران در کشور برخورد نمی شود

امام جمعه تفرش گفت: مردم قیام کردند و با ایثار و رشادتها خونهای بسیاری ریخته شد. مسئولین باید بدانند که با لفاظی و ظاهر سازی ها نمی توان جواب مردم را داد. ملت ایران، ملتی فهیم و نجیب هستند که در انتخابات خود را نشان خواهند داد.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از ندای تفرش، حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: در میان همه فرهنگها، تنها فرهنگی که برای انسانها و بشر، امنیت، آرامش، خوبی و خوشی به همراه دارد، فرهنگ اسلام و دین اسلام است.

ملت به آمار و ارقام برجام دلخوش نمی شوند

مومنی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرارسیدن میلاد امام حسن عسگری(ع) گفت: انسان در ایام ولادت این امام بزرگوار با تمسک به ایشان و  اقامه نماز و ختم صلوات هدیه به آن امام بزرگوار، بخواهد که تمام تدبیر زندگی و امورات انسان به دست فرزندش یعنی امام عصر(عج) سپرده شود.

خطیب نماز جمعه تفرش اضافه  کرد: مردم قیام کردند و با ایثار و رشادتها خونهای بسیاری ریخته شد. مسئولین باید بدانند که با لفاظی و ظاهر سازیها نمی توان جواب مردم را داد. ملت ایران، ملتی فهیم و نجیب هستند که در انتخابات خود را نشان خواهند داد.

مومنی خاطر نشان کرد: ملت باید مواظب پروژه نفوذ دشمنان و مواظب انسانهای به ظاهر دوست باشند. نباید ملت به آمار و ارقام برجام دلخوش شوند. کسبه، حقوق بگیران همه در فشار هستند. چرا جلوی نجومی بگیران در کشور گرفته نمی شود و در این موارد اقدامات خوبی انجام نشده است.

امام جمعه خمین بیان کرد؛

اختلاف مسئولان نظام؛ خوراک رسانه های غربی/ نمایش بی‌بندوباری و ولنگاری، به بهانه جشنواره اقوام ایرانی

امام جمعه خمین گفت: مسئولین کشور نباید اختلافاتشان را رسانه‌ای کنند چرا که خوراک رسانه‌های غربی را فراهم می‌کنند و باعث می‌شود تا دشمن بین آنها تفرقه ایجاد کند.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از پایگاه خبری خمین نیوز حجت الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه شهرستان خمین با اشاره به اختلاف مسئولین کشور گفت: مسئولین کشور نباید اختلافاتشان را رسانه‌ای کنند چرا که خوراک رسانه‌های غربی را فراهم می‌کنند و باعث می‌شود تا دشمن بین آنها تفرقه ایجاد کند.

وی افزود: مدتی است که رسانه‌های غربی به قوه قضائیه حمله و از دولت فعلی جانب داری می‌کنند این در صورتی است که آنها دشمن ما هستند و مسئولین نباید اجازه چنین کاری را به دشمن بدهند و با حل اختلافات در داخل، اعلام کنند که این موضوعات به غربی ها ربطی ندارد.

حسینی ادامه داد: قوه قضائیه از چنین مواردی مبرا است و نمایندگان مجلس بیاینه‌ای را مبنی بر درستی این قوه صادر کرده‌اند.

وی گفت: دشمن می خواهد فتنه‌ای همچون فتنه ۸۸ در انتخابات راه بیاندازد و این امر می طلبد تا همه نسبت به آن هوشیار باشند هر چند ملت با بصیرت ایران نخواهند گذاشت دوباره توسط دشمنان فتنه ای به پا شود.

خطیب نماز جمعه خمین با اشاره به تحریم های جدید کنگره آمریکا علیه ایران گفت: آمریکا همیشه دشمن ما خواهد بود و ما نباید به آنها امید داشته باشیم.

حسینی همچنین با انتقاد از جشنواره اقوام ایرانی در گلستان گفت: در این جشنواره به جای اینکه فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی به نمایش گذاشته شود، انواع رقص‌ها به نمایش گذاشته شد.

حسینی در بخشی دیگر از خطبه‎های نماز جمعه به اوضاع ترکیه اشاره و بیان کرد: اردوغان خیانت‌های بسیاری را انجام داد حال آتش فتنه دامن خودشان را گرفته است.

حسینی همچنین به محاصره منزل شیخ عیسی قاسم توسط رژیم بحرین اشاره کرد و افزود: مردم بحرین نمی‌گذارند تا آسیبی به شیخ عیسی قاسم وارد شود و دولت بحرین نیز تا کنون نتوانسته است کاری انجام دهد.

امام جمعه آشتیان:

رشد اقتصادی مورد تأکید دولت باید در زندگی مردم احساس شود

امام جمعه آشتیان گفت: رشد اقتصادی که اعضای دولت و رئیس جمهور بر آن تأکید دارند باید توسط مردم احساس شود و گرانی ها از بین برود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سفیر آشتیان، حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری امام جمعه آشتیان در خطبه های نمازجمعه این شهرستان گفت: رئیس جمهور در مصاحبه اخیر خود بر مسئله رشد اقتصادی تاکید فراوانی داشت و اصرار داشتند تا مردم و نخبگان این موضوع را قبول کنند اما سوال اینجاست که چرا مردم رشد اقتصادی را احساس نمی کنند بلکه برعکس، گرانی را به خوبی احساس می کنند.

وی اضافه کرد: رشد اقتصادی در صورتی به دل مردم می نشیند که آن را با تمام وجود احساس کنند و سر سفره های خود اثرات آن را ببینند این آمارها و گزارش هایی که ارائه می شود به دل مردم نمی نشیند زیرا مردم آن را حس نمی کنند بلکه خلاف آن را در زندگی خود می بینند.

خطیب جمعه آشتیان ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در این زمینه و توصیه به کار و تلاش بیشتر اظهار کرد: وجود تحریم های ناعادلانه، ضعف مدیریت، عمل نکردن به اقتصاد مقاومتی و واردات و قاچاق کالا مهم ترین دلایل وضعیت نابسامان اقتصادی در کشور است که مدیران باید به آن توجه کنند. 

کنسرت و لغو سخنرانی، مسائل حاشیه ای برای دور شدن اذهان از پیگیری امور مهم

وی فشارها برای افزایش مشکلات مردم را فتنه جدید دشمنان دانسته و افزود: به نظر می رسد عوامل نفوذی نمی گذارند مشکلات مردم حل شود و این فتنه جدید است که می خواهند مردم را ناراضی و نسبت به نظام اسلامی بدبین کند و پای آمریکا را به کشور باز کند.

نیشابوری ادامه داد: گرانی هر روزه مایحتاج ضروری مردم باعث بی اعتمادی به نظام اسلامی می شود و در این میان عوامل نفوذی هر روز با مسائلی مثل کنسرت و لغو سخنرانی و حمله به قوه قضائیه حاشیه سازی می کنند و اذهان مردم را مشغول می کنند.

وی اضافه کرد: عده ای می خواهند کار به جایی برسد که بگویند راهی جز تسلیم آمریکا و تن دادن به خواسته های دشمن نداریم و تمام مشکلات ناشی از اصرار نظام بر سر اصول است چنانچه مقامات آمریکایی بارها گفته اند آنقدر فشار می آوریم تا مردم ایران عقب نشینی کنند.

امام جمعه آشتیان در ادامه به سالروز کشف حجاب توسط رضا خان اشاره کرد و گفت: امروز بی حجابی در کشور به صورت سازمان یافته ارزش های اسلامی و انقلابی را هدف قرار داده است و پیامدهای بسیاری برای جامعه و خانواده ها در پی داشته است.

وی ضمن تسلیت رحلت حضرت معصومه(س) تصریح کرد: حضرت معصومه دارای شخصیت والا و رفیع بود و ائمه اطهار(ع) همواره از ایشان به جلال و بزرگی یاد کرده اند.

وی با تبریک میلاد امام عسگری (ع) گفت: شرایط زندگی امام حسن عسگری (ع) بسیار سخت و پیچیده بود به طوری که آن بزرگوار نمی توانست همانند دیگر امامان به تربیت یاران و اصحاب بپردازد و تنها راه ارتباط با امام ارسال نامه بود تا حقایق معارف دینی و وظیفه مردم را بیان فرماید.

امام جمعه شازند:

گروه های سیاسی هدفشان فقط اسلام باشد

امام جمعه شازند با بیان اینکه گروه های سیاسی باید هدفشان فقط اسلام باشد، گفت: دشمن می‌خواهد ولایت‌فقیه در جامعه ما نباشد، امروز مسأله خطوط سیاسی و اصولگرا و اصلاح‌طلب و... دیگر معنا ندارد و نباید دنبال اینگونه قضایا باشیم، کشور ما تحت یک حزب واحد بوده و آن هم حزب‌الله است.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از پایگاه خبری شازند ما، حجت الاسلام موسوی امام جمعه شازند در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) بر اهمیت موضوع امامت و ولایت تاکید کرد و گفت: امامت و ولایت بزرگترین نعمت در اسلام است و دشمنان همواره تلاش می کنند با ایجاد تفرقه، مردم را از ولایت جدا کنند تا به خیال خود به اهداف پوچ و خیالیشان برسند.

موسوی در ادامه به اهمیت موضوع فرهنگ در جامعه اشاره و تاکید کرد: مسئولان نظام باید در اجرای مسائل فرهنگی در جامعه پیش قدم باشند. یکی از مسائل فرهنگی که باید مورد توجه همگان بویژه مسئولان باشد، حضور در نمازهای جماعت و جمعه است که باید در صف اول باشند.

امام جمعه شازند با بیان اینکه گروه های سیاسی باید هدفشان فقط اسلام باشد یادآور شد: دشمن می‌خواهد ولایت‌فقیه در جامعه ما نباشد، امروز مسأله خطوط سیاسی و اصولگرا و اصلاح‌طلب و... دیگر معنا ندارد و نباید دنبال اینگونه قضایا باشیم، کشور ما تحت یک حزب واحد بوده و آن هم حزب‌الله است.

موسوی خاطر نشان کرد: مردم، ولی نعمت ما هستند و مسئولان باید در جمع مردم حضور داشته و درد و مشکلات آنان را از نزدیک مشاهده کنند و در جهت رفع آنان برآیند؛ به خصوص مشکلات جوانان که امروزه در اشتغال و ازدواج خلاصه می شود.

انتهای پیام/ک

captcha