صدور کیفرخواست برای 11 نفر از کارکنان انجمن حمایت از بیماران کلیوی ساوه شکوری راد به دنبال تقلیل تکلیف به حق! جمع‌آوری بیش از 11 میلیارد تومان زکات در استان مرکزی داوطلبان انتخابات مجلس رعايت قانون را در دستور كار خود داشته باشند رونمایی و جشن امضای کتاب «هورس» برگزار می شود آغاز مرمت بخش‌های آسیب‌دیده امام‌زاده شاهزاده حسین فراهان اعزام 280 دانش‌آموز اراکی به اردوهای راهیان نور مافیای واردات اجازه رونق تولید داخلی را نمی‌دهد جایگاه ایران بین ۵ تولیدکننده نخست آسیا در زیست فناوری/ تکنولوژی پاکی که 31 میلیارد دلار به اقتصاد کشور کمک می‌کند خطر سیلاب در کمین خوزستان/ نبض سیل بندها کند می‌زند
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
کد خبر: 16447
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸
امام جمعه کمیجان بیان کرد:

منافع مالی کلان؛ یکی از دلایل کوتاهی مسئولان در پیگیری اینترنت ملی/ کشف حجاب، پلیدترین ترفند دشمنان اسلام

امام جمعه کمیجان گفت: بدون تردید از پلیدترین ترفندهای دشمنان اسلام توطئه کشف حجاب بود که در تاریخ معاصر کشور ما به شکل رسمی و قانونی اتفاق افتاد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان، حجت الاسلام علی مقدسی پور امام جمعه کمیجان در نماز جمعه این هفته  با اشاره به "افتخار خدمت رسانی به مردم" از دیدگاه رهبری گفت: حضرت آیت الله خامنه ای نهضت خدمت رسانی به مردم را مبارزه ای بزرگ و سنگین می دانند و معتقدند باید کارهای عمیق، ماندگار و زودبازده که آثار آن بیشتر متوجه قشرهای مستضعف و محروم می شود مورد توجه کامل قرار گیرد. از نظر ایشان آن رقابتی که در میان مردم مقبولیت و مشروعیت دارد، رقابت برای خدمت به مردم است و رقابت های سیاسی همراه با جنجال و دعوا و برای کسب قدرت پذیرفتنی نیست و ارزشی ندارد.

ارزش خدمت رسانی به مردم در اسلام

امام جمعه بیان کرد: در نگاه اسلام خدمت و خدمت رسانی جایگاه رفیعی دارد که هرکسی یارای رسیدن به پایان قله رفیع آن نیست. یکی از بهترین میادین مسابقه برای نیل به قرب الهی میدان مسابقه در خدمتگزاری به مردم است . در ارزش خدمت رسانی به مردم همین بس که خدمت به خلق در عرض خدمت به خدا در عالی ترین شکل خود است.

وی با اشاره به سخنان رهبری، افزود: همه مسئولین در سه قوه باید نهضتی را برای خدمت رسانی به مردم شروع کنند، هرکسی می خواهد با امریکا مبارزه اساسی بکند باید به این مردم خدمت کند.

کوتاهی دولت در فضای مجازی

حجت الاسلام مقدسی پور گفت: رهبری نسبت به فضای مجازی بسیار جدی هستند، اگر مسئولین دیگر هم در این زمینه جدی بودند و احساس مسئولیت می کردند مشکلات حل می شد. مسئولان و به ویژه وزیر ارتباطات به جای پیگیری مطالبات رهبری در باب فضای مجازی که درقالب چهل دستور به شورای عالی فضای مجازی ارائه گردیده است، مهم ترین وظیفه خود را توسعه و پرسرعت کردن اینترنت امریکایی می دانند.

وی با اشاره به مزایا و معایب اینترنت گفت: در کنار مزایایی که اینترنت دارد نباید از معایب آن هم غافل باشیم، از جمله معایب مهم آن: "دسترسی آسان به فساد و فحشا، نقض حریم خصوصی مردم، آسیب پذیری کیان خانواده، توهین به مقدسات و ائمه ... .

 امام جمعه تصریح کرد: درحالی که ما می توانیم به راحتی در کشور اینترنتی ارائه کنیم که چندین برابر اینترنت فعلی دارای فایده باشد و معایب آن در مقایسه با اینترنت کنونی بسیار ناچیز باشد. ولی متاسفانه به دلیل عدم آگاهی نخبگان و عدم مطالبه جدی از سوی آنها، وجود منافع کلان مالی برای دولت و همچنین وجود مافیای مالی این مهم تاکنون صورت نگرفته است.

حجت الاسلام علی مقدسی پور با اشاره به فرا رسیدن 8ربیع الثانی ولادت با سعادن امام حسن عسگری(ع) گفت: امام حسن عسگری نمی توانست همانند دیگر امامان به تربیت اصحاب و یارانش بپردازد. شرایط بسیار نابه سامان این دوره و کوتاه بودن عمر و اندک بودن دوره امامت حضرت از عواملی است که در این دوره نقش داشته است. بدین جهت امام از راه نامه با برخی از شیعیان ارتباط برقرار می کند تا حقایق راستین جامعه و موقعیت حساس زمان را برای آنان بیان کند.

وی با اشاره به وفات حضرت معصومه(س) در 10ربیع الثانی تصریح کرد: حضرت معصومه(س) دارای شخصیت رفیع و والا مقام هستند به طوری که ائمه اطهار از این بانو با جلالت و تکریم یاد کرده اند. شان و عظمت و فضیلت این بانو و خصوصیات اخلاقی ویژه ای داشتند. ایشان همانند ستاره ای درخشان می درخشد و در میان فرزندان امام کاظم(ع) بعد از امام رضا(ع) هیچ که او هم سنگ او نمی شود.

کشف حجاب، پلیدترین ترفند دشمنان اسلام

امام جمعه در مورد 17 دی و کشف حجاب رضاخان گفت: بدون تردید از پلیدترین ترفندهای دشمنان اسلام توطئه کشف حجاب بود که در تاریخ معاصر کشور ما به شکل رسمی و قانونی اتفاق افتاد، تاریخ واقعی کشف حجاب در ایران به سال های پیش از عصر رضاخانی باز می گردد ولی اجرای آن در دی ماه 1314 صورت گرفت. این قانون واکنش هایی در پی داشت از جمله قیام مسجد گوهرشاد که در پی مقاومت مردم متدین و با پیگیری علما این قانون در سال 1323 لغو شد.

وی افزود: کسی با بی حجابی و بد حجابی می خواهد خود را مطرح کند در واقع می خواهد با جسمش خودش را نشان دهد، این انسان فاقد ارزش های اسلامی و انسانی است. این انسان اگر ارزش قابل اعتنایی مانند: " تخصص، عقلانیت، تفکر و دانش داشت"  دیگر نیازی نبود که جسمش را عرضه کند تا مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: امروزه دشمنان با سرمایه گذاری های فراوان و ایجاد شبکه های ماهواره ای و اینترنتی مخرب 24 ساعته برای سست کردن ارزش ها و بی عفتی مرد و زن به ویژه جوانان در حال ساختن و پخش برنامه هستند.

انتهای پیام/ک

captcha