چرا اینفانتینیو ایران را برای مشارکت در جام جهانی پیشنهاد داد؟ جزئیات بسته پیشنهادی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها اگر همیشه خسته‌اید، بخوانید/ معجزه گل شمعدانی در درمان ۱۰ بیماری/ روند پیری را با این خوراکی متوقف کنید/ میوه‌ای چهار فصل برای تقویت سیستم ایمنی بدن بالگردهای آمریکایی دوباره اقدام به جابه‌جایی عناصر داعش کردند عمران‌‎زاده از دنیای فوتبال خداحافظی کرد برداشت گزینشی از نامه‌ای که به نفع بازنشسته‌های فوتبال نیست! وقتی خبرنگار آمریکایی بی‌کینه‌تر از خبرنگاران ایرانی بی‌بی‌سی درباره کشورمان می‌نویسد هر ماه یک محصول جدید نظامی و دفاعی رونمایی می‌شود آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول مردم با صدای رسا، گله‌ و نقدشان را باید بگویند/ ایران در سال‌های آینده سربلندتر خواهد بود
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۴
کد خبر: 16337
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۹
پس از سفر هیئت دولت به استان مرکزی؛

سریال دنباله‌دار تغییر فرمانداران کلید خورد/سجادی فرماندار فراهان شد

روز گذشته شایعات پیرامون جابجایی ها فرماندار فراهان رنگ واقیعت به خود گرفت و در حکمی از سوی وزیر کشور سید احمد سجادی به عنوان فرماندار سرزمین علم و اندیشه، شهرستان فراهان منصوب شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ در ادامه تغییرات در حوزه فرمانداران استان مرکزی که پیش‌بینی هم می‌شد، سید احمد سجادی جایگزین فائض‌پور شد تا این استان شاهد تغییری دیگر در سطح مدیران ارشد شهرستانی و فرمانداران باشد.

از آبانماه امسال، حرف و حدیث های متواتر از تغییرات و جابه جایی مدیران استانی و شهرستانی به گوش رسید. خبرهایی که متفق القول حکایت بر جابجایی فرمانداران استان داشت، روز گذشته شایعات پیرامون جابجایی ها فرماندار فراهان رنگ واقیعت به خود گرفت و خبر تغییر فرماندار فراهان منتشر شد. خبری که در فضای مجازی تحت عنوان انتصاب سجادی به عنوان فرماندار فراهان و انتصاب فرماندار فراهان در سمت مدیر کل روستایی استانداری منتشر شد، البته انتصاب فائض پور، در فضای حقیقی تکذیب شد.

قبل از سفر رئیس جمهور به استان مرکزی زمزمه تغییرات فرمانداران در گوشه و کنار شنیده شد، خبری که از سوی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی تکذیب شده بود ولی یکی پس از دیگری شاهد تغییر فرمانداران هستیم.

حسن بیگی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی در مصاحبه با خبرگزاری ها اعلام کرد: هیچ تغییری در حوزه فرمانداران استان نخواهیم داشت و به هیچ جمع‌بندی برای تغییر فرمانداران استان نرسیده‌ایم.

بعد از سفر رئیس جمهور به استان مرکزی، اما این تغییرات با فرمانداری کمیجان کلید خورد؛ با انتشار این خبر، پس لرزه های شایعات در تغییر دیگر فرمانداران شدت گرفت. پس از آن نوبت به انتشار شایعاتی در خصوص جابجایی فرماندار اراک به گوش رسید که باز هم توسط معاون سیاسی و امنیتی استاندار تکذیب شد. بعد از اولین جابجایی، شاهد تغییر فرماندار محلات بودیم، سجادی، پس از خداحافظی از فرمانداری محلات و چند روز بعد از مراسم تودیع و معارفه فرماندار محلات، به عنوان سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری مرکزی منصوب شد.

زمزمه های تغییر فرماندار فراهان اوخر آبان ماه شروع شد؛ برخی از طرفداران فرماندار، این موضوع را خواسته نماینده فراهان اعلام کردند و گویا برخی از موافقان فرماندار فعلی فراهان از نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان خواستار عدم تغییر فرماندار را خواستار شده‌اند. این شایعات ادامه داشت که سعید فائض پور، فرماندار فراهان در لیست تغییرات قرار گرفت و مراحل تعیین جایگزین وی نیز طی شده و میرزایی، فرماندار شازند برای پست فرمانداری فراهان معارفه می شود.

این شایعات با استقبال مخالفین همراه بوده و از سوی دیگر انتقاداتی از سوی آنان در شبکه های اجتماعی درباره عملکرد وی مطرح می شود و از اقدام استاندار مرکزی در تودیع وی تشکر می کنند. اما در در اواسط آذر این موضوع بیان شد که این جابجایی منتفی شده و وی در سمت خود باقی می ماند.

در حالیکه شنیده ها از تغییر فرمانداران دلیجان و زرندیه حکایت داشت، از عصر روز گذشته، خبر تغییر مدیریت اجرایی شهرستان فراهان از راه رسید.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مراسم تودیع سعید فائض‌پور و معارفه سیداحمد سجادی پنج‌شنبه 16 دی‌ماه با حضور معاون سیاسی استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان و مدیران اجرایی شهرستان فراهان برگزار می شود.

سیداحمدسجادی در یکم مهرماه 1393 به عنوان فرماندار شهرستان محلات معرفی شد که در آذرماه امسال به سبب آنچه که به گفته برخی مخالفت نماینده شهرستان با او یاد می‌شد از این سمت کنار رفته و جای خود را به علی زینی‌وند داد.

سید احمد سجادی کارشناس ارشد رشته کشاورزی است، فرماندار شهرستانی شد که کشاورزی از جمله فعالیت‌های اصلی مردم در این شهرستان به حساب می آید، با توجه به میزان سابقه اجرایی و تحصیلات آکادمیک وی، امید بهبود وضع این شهر را می دهد.

وی از نیروهای رسمی و با سابقه وزارت کشور و استانداری مرکزی بوده که در کارنامه عملکرد خود سوابقی مانند فعالیت در جهاد کشاورزی، معاونت اقتصادی دفتر اقتصادی استانداری مرکزی و دفتر ترویج کشاورزی استانداری به چشم می خورد.

در حال حاضر خبرهایی از فعالیت فائض‌پور در استان محل تولد خود به گوش می‌رسد تا در استان اصفهان مشغول به خدمت دیگری شود.

با انتشار خبر تغییر فرماندار فراهان، در فضای مجازی انتصاب فائض‌پور به سمت مدیرکل امور روستایی استانداری مرکزی، این خبر هم تکذیب شد.

پس از سفر هیئت دولت به استان مرکزی و تودیع غلامرضا میوه فرماندار سابق کمیجان، سلیمانی با حفظ سمت مدیرکل امور روستایی استانداری مرکزی به عنوان سرپرست فرمانداری کمیجان نیز منصوب شد.

هر چند این تغییرات در مدت باقی مانده از عمر دولت به نظر نمی‌رسد، در رفع مشکلات مردم خیلی اثرگذار باشد، چرا که در این مدت چهار ماه باقی مانده بخش اعظم آن با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا سپری می شود.

حال باید دید ترکیب سازمانی نمایندگان دولت تدبیر و امید در استان مرکزی در 4 ماهه آخر این دولت چگونه رقم می خورد، آیا موضوع تغییر فرمانداران شهرستانهای استان مرکزی سریالی ادامه دار است یا در همین مقطع به پایان می رسد؟  تغییراتی که عملا تاثیر چندانی بر حل مشکلات مردم ندارد.

انتهای پیام/م

captcha