آیا آمریکا به جنگ ایران خواهد رفت؟ ماجرای تخریب ویلای رحمانی فضلی/ «کلانتری» در حیطه کاری خود حرف بزند/ شکنجه و به کما رفتن بقایی و مشایی کذب محض است شکست ناباورانه ایران مقابل ژاپن در یک بازی پراشتباه نشست فراکسیون امید درباره کاندیداتوری عارف برای رقابت با لاریجانی بی‌نتیجه ماند افطاری در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) نقوش شکارگاه در کاخ گلستان کارتون/ تعطیلی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کلید حل مشکلات کشور مدیریت جهادی است/ جهادگران موانع را سدی در راه خدمت رسانی‌ها نبینند زورخانه صاحب الزمان یزد تعطیلی مهم ترین مرکز مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور/ 244 روز گذشت؛ قول جهانگیری برای برگزاری مجدد جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بی نتیجه ماند
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۴
کد خبر: 16019
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۳
برگزاری مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی در تفرش؛

9 دی بیانگر حمایت مردم بصیر از آرمان های انقلاب/ توهین به امام حسین(ع) از اذهان ملت ایران پاک نمی شود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: فتنه تمام نشده و از اذهان هم پاک نمی شود مگر توهین به مقدسات و امام حسین(ع) از اذهان پاک می شود.

به گزارش دیار آ،تاب؛ به نقل از ندای تفرش، مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی ماه با حضور جمعی از مردم و مسئولین در مصلی ولایت تفرش برگزار شد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

فتنه تمام نشده و از اذهان هم پاک نمی شود

حجت الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: 9 دی تجلی ولایت پذیری ملت بزرگ ایران اسلامی و به مثابه خورشید فروزانی بود که در تاریکی ایجاد شده توسط فتنه گران، دلها را روشن، فضا را گرم و ملت را به حرکت درآورد. سیل خروشانی که توانست مسیر را برای ادامه راه کشور باز کند.

سلیمی اظهار کرد: 9 دی روز بصیرت به معنای واقعی کلمه است چراکه علی رغم همه شبهاتی که ایجاد شده بود، مردم نشان دادند که دل آنها با نظام و ولایت گره خورده است.

وی با بیان این که فتنه 88 یک اعتراض صرف نبوده است، افزود: اگر تنها یک اعتراض صرف بود می بایست ساز و کارهای قانونی را می پذیرفند و از مسیر قانونی، اعتراضات را پیگیری می کردند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظام اسلامی با فتنه گران با رافت اسلامی برخورد کرد ولی پس از انتخابات 88، حتی از بازشماری آرا و صندوقها سرباز زدند و این نشان می دهد که قضیه، مسئله دیگری بود.

سلیمی با بیان این مطلب که با توجه به شواهد، اسناد و مدارک، فتنه 88 برای براندازی نظام طراحی شده بود، گفت: کشورهای بیگانه و به خصوص آمریکا، انگلیس و اسرائیل در میدان فتنه حضور جدی داشتند و حتی در برخی از موارد به صورت علنی و صریح حمایتهای خود را از فتنه گران اعلام می کردند.

وی ادامه داد: در طول مدت آشوبهای خیابانی فتنه 88، اعضای برجسته سفارت انگلیس در آشوبهای خیابانی حضور داشتند و برای دامن زدن به این آشوبها جلساتی نیز برگزار می کردند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعارهای فتنه گران در فتنه 88 گفت: اگر اعتراضات صرف انتخابات بود پس چرا به مقدسات توهین کردند، مسجد آتش زدند، در روز عاشورا هلهله سردادند، کف و سوت زدند، این رفتارها غیر قابل توجیه است.

سلیمی با اشاره به سخنی از مقام مظم رهبری ادامه داد: اگر امروز مقام معظم رهبری تاکید دارند که فتنه نباید فراموش شود و فتنه خط قرمز است به خاطر این است که قصد فتنه اعتراض به انتخابات نبود بلکه انتخابات یک تابلو بود که فتنه گران در لوای آن، مسائل دیگری را دنبال می کردند.

وی تصریح کرد: مسئول میز ایران در سیا و پنتاگون، در خاطرات خود می نویسد که نشستهای منظمی از اردیبهشت 78 به بعد برگزار می شد تا برای انتخابات سال 88 ایران برنامه ریزی شود و با مطرح کردن بحث تقلب در انتخابات، زمینه کودتای رنگین دیگری در ایران فراهم شود.

سلیمی به بصیرت مردم در فتنه 88 اشاره و بیان کرد: مردم با بصیرت مثال زدنی خود در برابر فتنه ایستادند و عموم مردم در 9 دی حضور داشتند.

نویسندگان نامه به ترامپ میدان داران فتنه 88 هستند

وی به نامه ارسالی به ترامپ اشاره کرد و ادامه داد: 30 نفر در ایران که به ترامپ نامه نوشتند همان کسانی هستند در سال 88 میدان داری می کردند و فتنه گران و حامیان آنها هنوز دل به خارج کشور بسته اند. اینها همان افراد هستند که پس از فتنه 88 پیشنهاد حمله نظامی به ایران را دادند تا بتوانند زمینه برای تغییر جکومت را فراهم کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فتنه ادامه دارد و نباید با ساده اندیشی گفته شود که فتنه تمام شد، گفت: قضایای سال 88 سبب شد که فشارها علیه ایران بیشتر شود و تحریمها افزایش یابد و دشمنان با افزایش تحریمها و فشارها قصد افزایش شکاف در کشور ایران را دارند.

سلیمی تصریح کرد: فتنه نمرده است، دشمن به دنبال پیشبرد اهداف و سناریوهای خود است و ممکن است ابزارها تغییر کرده باشد.

وی به خسارت تحمیل شده در اثر فتنه 88 به کشور اشاره کرد و یادآور شد: طبق برآوردها 320 هزار میلیارد تومان بر اثر فتنه به کشور خسارت وارد شد، تعدادی از بانکها آتش زده شد، به شهرداری تهران خسارت وارد شد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فتنه تمام نشده و از اذهان هم پاک نمی شود مگر توهین به مقدسات و امام حسین(ع) از اذهان پاک می شود.

حسینی:

فتنه گران از خطوط قرمز نظام هستند

محمد حسینی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیام انقلاب اسلامی ایران را حتی دشمنان هم فهمیده اند و از ترس گسترش اسلام در دنیا، نقشه و توطئه های متعددی را برای نابودی نظام اسلامی طراحی می کنند.

حسینی اظهار کرد: حضور مردم در حماسه 9دی سال 88 نشان داد که مردم بصیر با اتکا به رهبری هوشیار همواره پشت سر نظام و انقلاب هستند.

وی افزود: امروز ما به همه دنیا اعلام می کنیم که همان سربازان بسیجی اوایل انقلاب و پشتیبان ولایت و نظام هستیم و این گونه فتنه ها در ما نفوذ ناپذیر است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:  ملت ایران فضای مشکلات اقتصادی و فشارهای استبداد و استکبار را درک می کند زیرا هنوز فکر امام حسین(ع) در درونشان زنده است و با تحمل هرگونه سختیها، انقلاب اسلامی را به نائب برحقش تحویل خواهند داد.

حسینی خاطر نشان کرد: کسانی که آگاهانه یا ناآگاهانه از فتنه دفاع کردند از معاندین هستند و باید بدانند ملت ایران تا پای جان و حتی با آبیاری خون خود از نظام و انقلاب و ولایت دفاع خواهند کرد.

پیش از سخنرانی حجت السلام سلیمی، امام جمعه تفرش، ضمن بیان خیرمقدم، حماسه 9دی را حماسه ای ماندگار در تاریخ انقلاب عنوان کرد.

  

انتهای پیام/م

captcha