تهران 7 سال بدون مازوت؛ اراک هر سال بیشتر از پارسال! نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران کلاهبرداری ۵ میلیاردی ادمین‌های قلابی/ دلار به افق وین/ پاتک سوم به کووید ۱۹ هشدار لیگ به فرهاد و یحیی / این همه مقاومت مقابل VAR برای چیست؟ / استقلال و پرسپولیس سند رو کردند
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
کد خبر: 147
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۵

ما را از تحریم نترسانید

تحریم نامی آشنا برای هر ایرانی است. حتی کودکان مقطع ابتدایی در هر خانواده‌ی ایرانی با شنیدن کلمه تحریم آن را برای خود معنا می‌کنند و تفاسیر مختلف برای آن می‌نویسند. پس ما را از تحریم نترسانید.
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از زرخبر، تحریم نامی آشنا برای هر ایرانی است. حتی کودکان مقطع ابتدایی در هر خانواده‌ی ایرانی با شنیدن کلمه تحریم آن را برای خود معنا می‌کنند و تفاسیر مختلف برای آن می‌نویسند. پس ما را از تحریم نترسانید.

از سی و هفت سال پیش، با شروع انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ و بعد از آن تسخیر لانه جاسوسی تا کنون با تحریم‌های مختلفی مانند اتحادیه اروپا و کنگره آمریکا، تحریم‌های چند جانبه و تک جانبه از سوی کشورهای مختلف روبه رو بوده‌ایم. از تحریم علمی گرفته تا تحریم‌های مالی، مادی و ...

شنیده‌ام که پیش تر از انقلاب، شاه برای امام (ره) هیچ ارزش و اهمیتی نداشت، از سال ۱۳۴۲خطاب سخنان ایشان همیشه با آمریکا و اسرائیل بود. امام خمینی (ره) در اکثر سخنانشان می‌فرمودند: «این آمریکایِ جنایتکار...» تا جایی که یکی از نزدیکان شاه با امام (ره) صحبت کرده بود که: «درباره هرکس می خواهی حرف بزن، ولی به سه نفر توهین نکن:یکی شاه، دوم آمریکا و سوم اسرائیل.» امام خمینی (ره) هم در جواب او فرموده بودند: «شاه که ارزش ندارد، هدف ما آمریکا و اسرائیل است»

با اینکه برخی از آخرین نشست 1+5 خوشحال بودند، با توجه به سخن امام خمینی (ره) عده‌ی بسیاری می‌دانستند این کار بی‌فایده خواهد بود و نمی‌شود به آمریکا اعتماد کرد. خیلی‌ها هم بعدها تازه فهمیدند ریگی به کفش این کشورهای هم پیمان هست؛ به قول معروف توبه گرگ مرگ است.

از یک شهروند شنیدم که گفت: «برخی آنقدر از عربستان به بهانه سوغات و غیره، کالای چینی وارد کرده اند که الان عربستان جرات می کند ما را تحریم کند»

شهروند دیگری ادامه داد: «برادر من! حالا انگار با تحریم آن ها به ما برمی خورد. اگر ما آن ها را تحریم کنیم که بیچاره اند. کافیست چند سالی حج را قطع کنیم، خودشان به دست و پایمان می افتند»

به حرف‌هایشان که فکر کردم متوجه شدم بد هم نمی‌گویند؟ ما که به تحریم‌ها عادت کرده‌ایم. آیا تحریم عربستان در برابر اتفاقات گذشته اهمیتی دارد؟ بعضی اقتصاددانان دولت هم تذکر دادند که رفع کامل تمام تحریم‌ها به زمانی حدود ۲۵ ساله نیاز دارد. پس حالا حالاها تحریم نامی آشنا برای هر ایرانی خواهد بود.

وقتی که مردم ایران میلیاردها دلار سوغات چینی را از عربستان نخرند در نهایت ایران هم می‌تواند به آسانی آب خوردن عربستانِ آمریکایی را تحریم کند.

جمهورى اسلامى امروزه در مقابل تمامی تحریم‌ها و تهدیدها اثبات کرد که تا آخر پشتیوان ملت است و مردم نیز حسن نیت صادقانه خویش را در تمام مراحل نشان دادند.

پس سخن امام خمینی (ره) را سرلوحه زندگی خویش قرار دهیم و با صبر، تدبر، برنامه‌ریزی، کارآفرینی و... همچنان از هموطنان و تولیدات خویش حمایت کنیم.

نویسنده: مریم عرفانیان

انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار