ماجرای ترور اولین نماینده امام در سپاه توسط جنگنده‌های عراقی + عکس اعترافات هولناک یک داعشیِ اسیرشده درآمد نفتی دولت روحانی دو برابر دولت‌ قبل شد +جدول وقوع طوفان در کالیفرنیای آمریکا‎ وزیر راه و شهرسازی در سمت خود ابقاء شد+ فیلم و تصاویر عده ای امروز مجسمه «ما نمی‌توانیم» را از سلسله قاجاریه به ارث برده‌اند/ تزریق جوانان متعهد به بدنه خسته مدیریتی کشور/ بی اعتمادی و بی عدالتی، کشور را تهدید می‌کند راه‌اندازی اتاق بازرگانی در ساوه/ جذب 156 درصدی تسهیلات طرح رونق تولید در استان مرکزی جشنواره استعدادیابی در پنج رشته ورزشی در اراک برگزار می شود جذب طلبه بومی؛ اولویت حوزه علمیه تفرش/روحانیت عنصر اصلی و مولد فرهنگ در جامعه طرح تفضیلی تفرش تکمیل نشده منقضی شد
دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۹
کد خبر: 14563
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
رئیس فنی و حرفه ای کمیجان تاکید کرد:

نقش آموزش فنی و حرفه ای در تحقق اقتصاد مقاومتی

رئیس فنی و حرفه ای کمیجان رسالت اصلی فنی و حرفه ای را ترویج "اقتصاد مقاومتی" دانست و تاکید کرد: با آموزش کسب و کار، شیوه در آمد زایی و حمایت از کارآموزان، گامی مستحکم در اقتصاد مقاومتی برداشته ایم.

به گزارش دیار آفتاب؛ رضا رضایی رئیس مرکز فنی و حرفه ای کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: مرکز فنی و حرفه ای کمیجان در 18 بهمن 1394 مورد بهربرداری قرار گرفت و از سال گذشته تاکنون 198 نفر در 15 دوره و 42098 نفر ساعت  و در قالب 8 رشته در  این مرکز آموزش دیدند.

وی افزود: در حال حاضردر مرکز آموزش فنی و حرفه ای کمیجان؛ رشته های گلیم بافی، قالی بافی، نقاشی روی شیشه، نقاشی روی پارچه، کیف دوزی، سوخت نگار چوپ و نی در حال برگزاری است.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای کمیجان گفت: رشته های خیاطی، معرق چرم، معرق کاشی، مشبک کاری چوب برای سه ماهه چهارم سال در نظر گرفته ایم که در حال ثبتنام از متقاضیان این رشته ها هستیم.

رضایی تصریح کرد: شرکت در کلاس های این مرکز کاملا رایگان است و کارآموزان از سنین 15 سال به بالا با داشتن حداقل مدرک سوم راهنمایی می توانند با در اختیار داشتن مدارک ثبتنام به مرکز فنی و حرفه ای کمیجان واقع در بلوار عبدالنبی وفسی روبه روی مجتمع اداری مراجعه کنند.

رئیس فنی و حرفه ای کمیجان رسالت اصلی فنی و حرفه ای را ترویج "اقتصاد مقاومتی" دانست و تاکید کرد: با آموزش کسب و کار، شیوه در آمد زایی و حمایت از کارآموزان، گامی مستحکم در اقتصاد مقاومتی برداشته ایم به نحوی که ماهیگیری را در این مرکز آموزش می دهیم.

رضائی افزود: در دوره هایی که در این مرکز برگزار کردیم سعی شد آموزش رشته ها و مهارت هایی که کم هزینه  و نیاز به سرمایه اندک داشته باشد برگزار شود تا افرادی که در منزل کار می کنند مشکل سرمایه اولیه نداشته باشند.

وی از حمایت کارآموزان پس از پایان دوره آموزشی خبر داد و افزود: با هماهنگی هایی که با نماینده اداره تعاون انجام شد هر گروه از کارآموزان که به صورت گروه 7 نفره در قالب تعاونی با یکدیگر تعامل داشته باشند برای معرفی و تشکیل تعاونی و دریافت وام، مرکز فنی و حرفه ای کمیجان اقدامات لازم را انجام می دهد.

  رضائی بیان کرد: با هدایت و معرفی مربیان مرکز، تعدادی از کارآموزان به ادارات معرفی شدند و در قالب طرح های مختلف همکاری می کنند.

رئیس فنی و حرفه ای کمیجان گفت: در طی سال کارآموزان در دو نمایشگاه که با همکاری اداره ورزش و جوانان و نمایشگاه دیگر که در هفته دولت با همکاری فرمانداری و اداره ارشاد اسلامی در سطح شهرستان بود، شرکت کردند .

رضائی با اشاره به کسب مهارت کارآموزان و اشتغال آنان تصریح کرد: در 6 ماهه نخست سال، 12 نفر از بانوان آموزش دیده در این مرکز در حال انجام فعالیت در سطح شهرستان هستند.

وی با اشاره به تعامل با ادارات و سازمان های دیگر گفت: مرکزآموزش های فنی و حرفه ای براساس تفاهم نامه ملی که با آموزش و پرورش برای رشته های کار و دانش دارد در حال همکاری و تعامل هستیم.

رئیس فنی و حرفه ای افزود: در همکاری هایی که با کمیته امداد براساس تفاهم نامه داریم، 35 نفر از مددجویان در میلاجرد و روستای سمقاور در رشته کیف دوزی شرکت کردند.

رضائی بیان کرد: در حال حاضر مذاکراتی را با بسیج سازندگی در جهت دوره های مورد نیاز در قالب طرح های مشارکتی انجام داده ایم.

وی افزود: آمادگی لازم در آموزش های مهارتی در روستاهای شهرستان کمیجان در قالب تیم سیار با همکاری دهیاری ها داریم تا در این زمینه دهیاری ها رشته های مورد نیاز را اعلام کنند تا مربیان و امکانات تیم را اعزام کنیم.

 رئیس فنی و حرفه ای کمیجان گفت:در سه ماهه چهارم سال همایش یا نشستی را برای کارآفرینان در جهت طرح هدایت شغل  و اشتغال زایی برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به 2 مرحله ای بودن افتتاح مرکز فنی و حرفه ای کمیجان گفت: در بهمن ماه سال گذشته، فاز اول مرکز فنی و حرفه ای کمیجان با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی "هرخانه یک کارخانه است" برای اینکه  اشتغال و اشتغال زایی را به خانه بکشانیم، افتتاح شد.

رضائی افزود: این فاز ویژه بانوان کمیجان بود تا بانوان بتوانند در منزل بازوی اقتصاد خانواده باشند و با کسب مهارت لازم قدمی را در توسعه اقتصاد خانواده ها بر دارند.

رئیس فنی و حرفه ای کمیجان تصریح کرد: اکنون فاز دوم که ویژه برادران است با پیگیری های اداره کل مرکز آموزش های فنی و حرفه ای استان و فرمانداری کمیجان در فضایی 600 متر با بودجه 4 میلیارد پیش بینی شده است که تا کنون 101 میلیارد و 830 میلیون ریال تامین اعتبار داده شده است،که 12 درصد آن تخصیص داده شده است.

وی افزود: امیدواریم با پیگیری های فرماندار اعتبار پیش بینی شده زودتر تخصیص داده شود.

رضائی به این نکته اشاره کرد: باتوجه به اینکه مشکل اساسی جوانان اشتغال و بیکاری است، راه حل این مشکل آموزش های فنی و حرفه ای است و اهمیت دادن به این حوزه است که از مسئولان امر و خیرین میخواهیم که در اجرای این پروژه مساعدت لازم را انجام دهند .

رئیس فنی و حرفه ای کمیجان با اشاره به خط مشئ که در این مرکز وجود دارد گفت : مهم ترین مشکل بعد مسافت فنی و حرفی ای تا مرکز شهرستان است که متاسفانه وسیله ایاب و ذهاب به صورت عمومی در این شهرستان وجود ندارد.

کارگاه نقاشی روی پارچه

کارگاه نقاشی روی شیشه

نمایشگاه فنی و حرفه ای

معرق چرم

قالی بافی

بازدید دانش اموزان از این مرکز

کیف دوزی

سوخت نگاري روى چوب و مشبك كار چوب

 انتهای پیام/ش