تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با اعتبار سنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود واکنش روسیه به ادعاهای انگلیس؛ «یاوه‌گویی است» نمایشگاه تخصصی مبلمان و خودروهای لوکس و کلاسیک در اراک دایر می‌شود تماس تلفنی اردوغان با آیت الله رئیسی / رئیس جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد وزارت جهاد هم ساحل خواری می‌کند؟ مرگ پسر بچه 2 ساله بر اثر سقوط در استخر باغ جزئیات پرداخت وام بدون ضامن/ تسهیلات تا ۵۰ میلیون فقط با کسر از حقوق وام گیرنده تأکید بر مردمی برگزار شدن برنامه های گرامیداشت دهه فجر/ انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و دستگاه ها باید تسهیل گر باشند گزارش| اشک اصلاح‌طلبان برای سفر رئیسی به روسیه/ وقتی غرب‌گرایان نگران عزت ملی می‌‌شوند! جلسه کارشناسی بررسی ابهامات و شبهات برگزار می‌شود/ منتخبین مسیری که راه و شهرسازی استان اعلام کرده طی کنند/حقوق متقاضیان محفوظ خواهد بود
یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
کد خبر: 14539
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۵
بستن دهان منتقدان این بار در دانشگاه های اراک

اجازه سخنرانی در دانشگاه های اراک به نماینده سابق مجلس داده نشد

در آستانه روز ۱۶ آذر در اقدامی عجیب از سوی مسئولان، علی رغم در خواست های قانونی، مجوز سخنرانی حمید رسایی نماینده ی سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از سوی دانشگاه های آزاد اراک و صنعتی اراک صادر نشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا؛ در آستانه روز ۱۶ آذر در اقدامی عجیب از سوی مسئولان، علی رغم در خواست های قانونی، مجوز سخنرانی حمید رسایی نماینده ی سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از سوی دانشگاه های آزاد اراک و صنعتی اراک صادر نشد.

طبق روال هر سال و با فرا رسیدن 16 آذر تشکل های دانشجویی با دعوت از سخنران های سیاسی اقدام به برگزاری و پاسداشت روز دانشجو بر مبنای موضوع اصلی آن یعنی استکبار ستیزی اقدام می کنند.

با خبر شدیم امسال نیز برخی مسئولین در اجرای برنامه های تعدادی از تشکل های انقلابی سنگ اندازی می کنند.

جنبش دانشجویی پس از سال 92 و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و مبتنی بر قول ها و وعده های ریاست آن دولت مبنی بر رفع وضعیت به اصطلاح امنیتی دانشگاه ها امید تازه ای یافته بود تا با استفاده از فضای وعده گرفته بتواند مطالبات خود را بصورت جدی تری دنبال کند.

در این میان همواره 16 آذر بعنوان روزی مختص تشکل های دانشجویی شناخته می شد، لکن با گذشت بیش از 3 سال از عمر دولت شاهد رنگ باختن تقریباً تمامی وعده ها یکی پس از دیگری هستیم، ظاهراً مشتِ وعده های دولت تنها در قضیه برجام پوچ نبوده بلکه در خصوص دانشگاه ها نیز وعده های داده شده سرابی بیش نبود.

در این میان دانشگاه صنعتی اراک و دانشگاه آزاد اراک نیز از غافله عقب نمانده و در مسابقه بستن دهان تشکل های انقلابی گوی سبقت را از دیگر دانشگاه ها ربوده است.  امیدواریم جناب آقای روحانی که تا چند وقت پیش شعار "پناه می برم به خدا از بستن دهان منتقدان را" سر می دادند فکری به حال وضعیت اسف بار دانشگاه های تحت امر مدیرانشان کنند، پیش از آنکه مصداق این مصرع حافظ شوند: "خوش درخشید ولی دولت مستعجل بود".

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اراک در تاریخ 28 آبان ماه برای برگزاری سخنرانی حمیدرسایی به مناسبت روز دانشجو درخواستی را به دفتر تشکل های دانشگاه ارسال می کند اما علی رغم تمامی هماهنگی های صورت گرفته برای حضور این فعال سیاسی، دانشگاه در اقدامی غیر مشخص و غیرقانونی مجوز سخنرانی این برنامه را صادر نکرده است.

 این اقدام نامتعارف دانشگاه صنعتی اراک را چیزی جز بی توجهی به جایگاه آزاداندیشی نمی توان تعبیر کرد و بی تردید مسئولین این دانشگاه برای اقدامات غیر قانونی خود باید پاسخ گو باشند.

دانشگاه آزاد اراک نیز در اقدامی مشابه عدم صدور مجوز سخنرانی رسایی را در دستور کار قرار داد و برنامه را به صورت کاملاً غیر قانونی لغو کرد.

یکی از فعالین دانشجویی پپرامون اتفاقات دانشگاه آزاد اراک در مصاحبه با خبرنگار نسل فردا گفت: تشکل های انقلابی امروز، فقط چند نفر پادوی خاندان هزار فامیل  در دانشگاه های آزاد را مقابل خود نمی بینند بلکه شبکه اختاپوسی به میراث مانده از دوران کارگزاران  وظیفه خفه کردن صدای آرمان خواهی فرزندان این مرز بوم  را  بر عهده گرفته است.

وی افزود : هر چند که بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد با دعوت از احمد توکلی و پروفسور اکبرزادگان یک برنامه کاملاً علمی با محوریت اقتصاد را در 16 آذر برگزار خواهد کرد لکن عدم صدور مجوز برای برنامه سیاسی بسیج مسبوق به سابقه است و در سال های گذشته نیز ریاست دانشگاه آزاد اراک علی رغم صدور مجوز هیئت نظارت، اقدام به لغو برنامه بسیج دانشجویی کرده است.

این فعال دانشجویی ادامه داد : همچنین در آخرین برنامه مناظره بسیج دانشجویی تنها به خاطر اعتراض به آقای هاشمی که چرا گفته بودند امام (ره) با شعار مرگ بر آمریکا مخالف است، یکی از مسئولان این دانشگاه با هوچی گری بین مسئولین استانی سعی در تخریب تشکل بسیج دانشجویی داشت.

این فعال دانشجویی ادامه داد: برخی مسئولین این دانشگاه در حالی ساعت ها جوانان انقلابی را در پشت درهای اتاق خود سرپا نگه می دارند و حتی حاضر نیستند که پای صحبت آنها بنشینند که به اذعان یکی از اعضای هیئت نظارت، برخی جریان ها به راحتی در جلسات هیئت نظارت شرکت می کنند و با اعمال نظر به تمامی خواسته های خود رسیده اند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه در دانشگاه‌های آزاد وفاداری به خاندانی خاص مهمتر از نزدیکی به معیارهای انقلاب است، گفت: خطوط قرمز دانشگاه آزاد بجای مبانی انقلاب اسلامی، متاسفانه خاندان هزارفامیل است و اگر کسی کمترین پاسخی به حرف های ساختارشکنانه و غیرقانونی  این خاندان بدهد ، از طرف دانشگاه آزاد محکوم به سکوت خواهد شد.

سنگ اندازی در کارِ تشکلی که فرمان تشکیل آن توسط حضرت امام خمینی(ره) صادر شده به هیچ وجه قابل قبول نیست . امام خمینی در قسمتی از فرمان خود مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه فرمودند:«حضور شما در صحنه ها موجب مى شود كه ريشه ضد انقلاب در تمامى ابعاد از بيخ و بن قطع گردد . من دست يكايك شما پيشگامان رهايى را مى بوسم و مى دانم كه اگر مسئولين نظام اسلامى از شما غافل شوند، به آتش دوزخ الهى خواهند سوخت.»

قابل ذکر است که سریال لغو و عدم صدور مجوز برنامه های تشکل های انقلابی در کشور همچنان در حال اجراست به نحوی که تاکنون برای برنامه سخنرانی آقای زاکانی در دانشگاه آزاد مشهد مجوز صادر نشده همچنین تریبون آزاد بسیج در آزاد تبریز علی رغم داشتن مجوز لغو شده است.

انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار