فاطمه زهرا (س)؛ الگویی برای همه زنان/ چگونه می‌توان فاطمی زندگی کرد؟ تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با اعتبار سنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود واکنش روسیه به ادعاهای انگلیس؛ «یاوه‌گویی است» نمایشگاه تخصصی مبلمان و خودروهای لوکس و کلاسیک در اراک دایر می‌شود تماس تلفنی اردوغان با آیت الله رئیسی / رئیس جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد وزارت جهاد هم ساحل خواری می‌کند؟ مرگ پسر بچه 2 ساله بر اثر سقوط در استخر باغ جزئیات پرداخت وام بدون ضامن/ تسهیلات تا ۵۰ میلیون فقط با کسر از حقوق وام گیرنده تأکید بر مردمی برگزار شدن برنامه های گرامیداشت دهه فجر/ انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و دستگاه ها باید تسهیل گر باشند گزارش| اشک اصلاح‌طلبان برای سفر رئیسی به روسیه/ وقتی غرب‌گرایان نگران عزت ملی می‌‌شوند!
یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
کد خبر: 14436
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
امروز صورت گرفت

تجمع کشاورزان زنگارکی در اعتراض به اقدام منابع طبیعی

تعدادی از کشاورزان زنگارکی در فرمانداری این شهرستان تجمع و اعتراض خود را نسبت اقدام منابع طبیعی در راستای صدور سند مالکیت برای اراضی کشاورزی این روستا نشان دادند.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از فراهان خبر؛ تعدادی از کشاورزان زنگارکی در فرمانداری این شهرستان تجمع و اعتراض خود را نسبت اقدام منابع طبیعی در راستای صدور سند مالکیت برای اراضی کشاورزی این روستا نشان دادند.

به گفته کشاورزان، دو ماه گذشته منابع طبیعی سند مالکیت برخی از زمین های کشاورزی روستای زنگارک را که سند رسمی ثبتی دارند و کشت چند صد ساله در این زمینها انجام می شده ،بدون اطلاع کشاورزان به نام منابع طبیعی صادر کرده و کشاورزان بدون رای دادگاه، به علت قانون شکنی مجبور به پرداخت جریمه های سنگین چند میلیونی کرده است.

این کشاورزان که تنها منبع درآمدشان همین زمین های کشاورزی است، نسبت به این موضوع معترض بوده و در این روز با تجمع در فرمانداری فراهان و دیدار با فرماندار فراهان خواستار پیگیری موضوع شدند.

یکی از معترضین در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: منابع طبیعی مدعی است که از سال 1342 برای این اراضی نقشه هوایی داشته است اما چرا تا دوماه گذشته منابع طبیعی اقدامی در این مورد نکرده است و هیچگونه هشداری به کشاورزان نداده است.

وی با بیان اینکه از مسئولین درخواست رسیدگی به این موضوع را داریم، افزود: این اراضی کشاورزی قدمت دیرینه دارد و از پدرانمان به ما ارث رسیده است، در گذشته اصلاحات اراضی در قبال پرداخت بهای زمین، برای زمین های ما سند صادر کرده است.

کشاورز زنگارکی اظهار کرد: این تصرف منابع طبیعی ظلم به کشاورز است منابع طبیعی بدون اطلاع کشاورزان، سند ملکی غیابی بدون دخالت اداره ثبت برای اراضی کشاورزی ما صادر کرده است.

به گفته کشاورزان، منابع طبیعی برای 36 کشاورز این روستا بدون رای دادگاه سند مالکیت به نام منابع طبیعی صادر کرده است و اخطاریه دادگاه برای این کشاورزان صادر شده است.

با اعتراض کشاورزان به فرمانداری فراهان، فرماندار فراهان دستور رسیدگی موضوع را به بخشدار مرکزی بخش فراهان داده است.

انتهای پیام/ش

captcha
آخرین اخبار