فاطمه زهرا (س)؛ الگویی برای همه زنان/ چگونه می‌توان فاطمی زندگی کرد؟ تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با اعتبار سنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود واکنش روسیه به ادعاهای انگلیس؛ «یاوه‌گویی است» نمایشگاه تخصصی مبلمان و خودروهای لوکس و کلاسیک در اراک دایر می‌شود تماس تلفنی اردوغان با آیت الله رئیسی / رئیس جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد وزارت جهاد هم ساحل خواری می‌کند؟ مرگ پسر بچه 2 ساله بر اثر سقوط در استخر باغ جزئیات پرداخت وام بدون ضامن/ تسهیلات تا ۵۰ میلیون فقط با کسر از حقوق وام گیرنده تأکید بر مردمی برگزار شدن برنامه های گرامیداشت دهه فجر/ انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و دستگاه ها باید تسهیل گر باشند گزارش| اشک اصلاح‌طلبان برای سفر رئیسی به روسیه/ وقتی غرب‌گرایان نگران عزت ملی می‌‌شوند!
یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹
کد خبر: 14090
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹

پخت شله زرد، نذری مرسوم هرسال مردم در روز 28 صفر+عکس

همزمان با رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، ایرانیان از دیرباز شله زرد و حلوا پخته و به عنوان نذری میان دوستان و آشنایان و دیگران توزیع می کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ عطر خوش زعفران در آخرین روزهای صفر از بسیاری از خانه های ایرانی به مشام می رسد و شله زرد و حلوا، نذری های خاص این روزها، بیش از هر زمان دیگری در جای جای ایران پخت می شود.

همزمان با رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، ایرانیان از دیرباز شله زرد و حلوا پخته و به عنوان نذری میان دوستان و آشنایان و دیگران توزیع می کنند. 

شله زرد؛ نذری تمام ایرانی، یک دسر سنتی است که نامش به روزهای عزاداری رحلت پیامبر (ص)و شهادات امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) گره خورده است.

در روز بیست و هشتم صفر، روز وفات پیامبر که روز حزن و اندوه برای مسلمانان است، مردم اکثر نقاط ایران ‏برای عزا داری به مساجد و تکایا می ‏روند و به روضه خوانی، نوحه خوانی، سینه زنی و رنجیر زنی می‏ پردازند.

در شهرستان فراهان، علاوه بر عزاداری در مساجد و تکایا در بعضی از خانه‏ ها «آش شله زرد» می ‏پزند و معمولاً در کاسه‏ های‏ مخصوص به همسایگان داده می‏ شود.

امام حسن(ع) كه از مظلوم‌ترين‌ افراد خاندان عصمت و طهارت و بسيار از جهت سيما و خلق و خو به پيامبر اسلام نزديک بودند، پس از اين كه توسط معاويه مسموم شدند به دليل شدت کشندگی زهر جگرشان متلاشی شد و ایشون پاره‌های جگر را بالا آوردند.

از آنجا که کسی که مسموم می‌شود باید یک غذای شیرین بخوره تا کم کم اثر زهر از بین برود، گويا یکی از دلایل پخت شله‌زرد در عزاي ايشون همینن است، چون شله زرد شیرین است به یاد امام حسن(ع) این نذر ادا می‌شود.

 نقل دیگری هست که وقتی امام حسن (ع) مسموم شدند، از شدت کشندگی زهر رنگ چهره مبارکشون به زردی گرایش پیدا کرد و به یاد رنگ‌پریدگی رخسار امام(ع) این نذری که زرد رنگ هم هست پخته می‌شود.

انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار