موافقت با تجزیه بحرین و اعزام نیرو برای سرکوب آزادی خواهان بخشی از جنایت پهلوی است هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 17شهریور 57 مردم توسط جلادان پهلوی تیرباران شدند/ کشته ها آنقدر زیاد بود که مادری جنازه فرزندش را پیدا نکرد ساخت یک میلیون مسکن در سال باعث رشد تولید و افزایش اشتغال می شود بازی استقلال و هوادار لغو شد/ کامیابی‌نیا دوباره ملی‌پوش شد/ آزمون،نورالهی و حاج صفی در قرنطینه،طارمی پشت برف سنگین استانبول شرط ایران برای مذاکره مستقیم با آمریکا/ عملیات‌های انصارالله علیه ائتلاف کودک‌کش/ صعود تیم ملی هندبال به مسابقات جهانی آلودگی هوا فعالیت مدارس اراک را غیر حضوری کرد ۵ باور غلط رایج در مورد درد مفاصل و زانو + راهکار طبیعی برای تسکین درد واشنگتن برای بازگشت به برجام پیش‌شرط تعیین کرد آمار نگران‌کننده از تامین سوخت نیروگاه‌ها/ صرفه‌جویی در مصرف انرژی راهکار عبور از شرایط بحرانی
سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
کد خبر: 13988
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
وقتی دغدغه اصلی بعضی دانشجویان زنده ماندن می شود نه درس خواندن

جان دانشجویان بازیچه ی غفلت و بی توجهی مسئولان/مقصران باید پاسخگو باشند + تصاویر

غروب روز پنجشنبه دانشجوی دختر دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک در هنگام خروج از دانشگاه، در حین عبور از کمربند غربی کلانشهر اراک به شدت با یک دستگاه خودروی سواری تصادف می کند و به کما فرو می رود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا ؛  غروب روز پنجشنبه دانشجوی دختر دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک در هنگام خروج از دانشگاه، در حین عبور از کمربند غربی کلانشهر اراک به شدت با یک دستگاه خودروی سواری رنو تصادف می کند و به گفته ی شاهدان بعد از 15 دقیقه خودروی اورژانس در محل حادثه حاضر می شود.

راننده ی خودرو بعد از تصادف خودروی خود را رها می کند و متواری می شود که به گفته ی انتظامات دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ، این فرد بعدا خود را معرفی می کند.

سید جعفر نظام دوست رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی در گفتگو با نسل فردا اعلام کرد که این دانشجو هم چنان در کما قرار دارد و سطح هوشیاری وی تغییرات محسوسی نداشته است.

وی با آرزوی سلامتی برای این دانشجو گفت: ما بارها برای قرار گرفتن پل عابر پیاده در جلوی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با دستگاه های مربوطه رایزنی داشته ایم اما متاسفانه جواب مناسبی دریافت نکرده ایم.

دانشجوی سانحه دیده   خانم « م . ص » در رشته ی فناوری اطلاعات در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک در حال تحصیل است.

برای پیگیری میدانی این حادثه خبرنگار نسل فردا در محل تصادف حاضر شد و در آنجا با مسعود شهرجردی رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک و تعدادی از دانشجویان گفت و گو کرد.

شهرجردی پیرامون این حادثه ضمن آرزوی سلامتی برای این دختر دانشجو، اظهار کرد: تاکنون چندین بار با مسئولان و دستگاه های مختلف برای ایجاد یک پل هوایی در خروجی دانشگاه و برای عبور دانشجویان مذاکراتی کرده ایم اما هیچ وقت پاسخ مناسبی را برای این موضوع دریافت نکردیم.

وی گفت: بعد از مدتها پیگیری، مسئولان مربوطه یک پل عابر پیاده در قسمت کمربند غربی و روبروی مدرسه ی استعدادهای درخشان نصب کردند اما این پل تا ورودی دانشگاه فاصله ای چندصدمتری دارد و عملاً به خاطر بُعد فاصله، دانشجویان برای تردد هیچ وقت از این پل استفاده نمی کنند.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک در همین رابطه ادامه داد: این پل در حالی در ورودی مدرسه استعدادهای درخشان نصب شده است که دانش آموزان این مرکز به خاطر وجود سرویس و ورود و خروج آن در داخل مرکز، عملاً استفاده از این پل نزدیک به صفر است.

شهرجردی پیرامون سایر اقدامات صورت گرفته برای رفت و آمد به مرکز - که البته بعدها توسط دانشجویان تکذیب شد-، گفت: برای اینکه دانشجویان در ترددهای خود به سطح شهر با مشکل رو به رو نشوند، رایزنی های مختلفی صورت گرفت تا اینکه خط تاکسی ویژه از مرکز شهر به دانشگاه ایجاد شد.

شهرجردی در ادامه نامه هایی را که برای رایزنی به فرمانداری اراک، شهرداری اراک و شورای تامین ارسال شده بود را در اختیار خبرنگار ما قرار داد. در این نامه ها جهاددانشگاهی به صراحت بارها از مسئولان شهرستان اراک برای حل مشکل عابر پیاده درخواست هایی داشته است.

img_0298

img_0300

img_0302

img_0303

در ادامه تعدادی از دانشجویان با ناراحتی شدید درباره وضعیت نا به سامان این مرکز انتقادات خود را بیان کردند.

چرا شان و جان دانشجویان بی ارزش شده است

یکی از دانشجویان با بیان اینکه چرا مسئولان برای جان دانشجویان ارزشی قائل نیستند، گفت : آیا نصب یک پل عابر پیاده برای دانشگاهی با دارا بودن بیش از 2000 دانشجو خواسته ی زیادی است؟ چرا تا این حد شان و جان دانشجویان برای برخی مسئولان بی ارزش است؟

جذب دانشجو به چه قیمتی ؟

یکی دیگر از دانشجویان خانم با اشاره به موقعیت نامناسب دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک عنوان کرد: این دانشگاه در بدترین قسمت ممکن شهر احداث شده است با تمام این شرایط هیچ کدام از زیر ساخت های مورد نیاز برای جذب دانشجو رعایت نشده است چرا باید برخی مراکز به هر قیمتی دانشجو جذب کنند.

عبور از این کمربندی یعنی بازی با مرگ

وی ادامه داد : ما مجبور هستیم برای رفت و آمد حتما از کمربندی عبور کنیم که در این جاده خودروها با سرعت بالای صد کیلومتر در ساعت در حال عبور هستند و ما دانشجویان در هر صورت مجبور هستیم برای آن که سوار ماشین شویم حتما این جاده را بگذرانیم.

دغدغه ی اصلی ما زنده ماندن است نه درس خواندن

این دانشجو افزود: مسئولان برای یک روز هم که شده خود را جای ما بگذارند و  بیایند و شرایطی سختی که برای رفت و آمد داریم را مشاهده کنند. در شرایط معمولی عبور از این کمربندی یعنی بازی با مرگ؛ حال شما اگر بارندگی ، تاریکی هوا ، دید کم منطقه و ... را هم اضافه کنید متوجه خواهید شد که دغدغه ی اصلی ما زنده ماندن است نه درس خواندن.

برای این دانشگاه با بیش از 2هزار دانشجو حتی یک خط تاکسی هم در نظر گرفته نشده است

یک دانشجوی دیگر با بیان اینکه مسئولان دانشگاه اعلام می کنند که در ایجاد پل عابر پیاده محدودیت دارند اما چرا سایر شرایط حمل و نقل را ایجاد نمی کنند، گفت : این دانشگاه بیش از 2 هزار دانشجو دارد اما چرا برای این دانشگاه نباید یک خط اتوبوس شرکت واحد ایجاد شود ؟ برای این دانشگاه حتی یک خط تاکسی هم در نظر گرفته نشده است.

تا کی شانه خالی کردن از مسئولیت

وی ادامه داد : برای این حجم دانشجو در این دانشگاه تنها یک تاکسی ون در نظر گرفته شده است و آیا برای این دانشگاه با این فاصله از مرکز شهر یک تاکسی پاسخگو خواهد بود ؟ و این درحالی است که همین خودروی ون هم یک روز در میان در این مسیر تردد دارد و من به صراحت می گویم که مسئولان این یک خودروی تاکسی را قرار داده اند که از مسئولیت شانه خالی کنند.

مسئولان گفتند نیاز به خط تاکسی نیست از جاده رد شوید

یک دانشجو خانم نیز با بیان اینکه بارها موضوع نبود خط تاکسی برای دانشگاه را از مسئولان مطالبه کرده ایم ، گفت : یک بار که به مسئولان در این باره تذکر دادیم آن مسئول به دانشجویان گفت که نیاز به تاکسی نیست از جاده رد شوید و آن سمت خیابان سوار ماشین های گذری بشوید.

نتیجه ی سوء مدیریت بازی با آبروی دانشجویان است

این دانشجو ادامه داد : برای کلاس های آخر وقت، این منطقه کاملاً تاریک است و با توجه به بیابانی بودن اطراف دانشگاه حیوانات وحشی نیز در اطراف فراوانند، با تمام این شرایط چطور باید یک دانشجوی خانم این اتوبان را رد کند و تازه آن طرف خیابان سوار ماشین های گذری بشود؟ چرا تا این حد باید با آبرو و جایگاه یک دانشجو به واسطه ی سوء مدیریت ها بازی شود.

وی ادامه داد : بعضی از دانشجویان به خاطر اینکه اسیر این خطرات و تهدیدات نشوند مجبور هستند آژانس بگیرند که با توجه به فاصله ی زیاد تا سطح شهر هزینه ی آن بسیار بالا است و بسیاری از دانشجویان ماشین گذری و عبور از کمربندی را در سایه غفلت مسئولان و خطرات را به جان می خرند.

منتظر واکنش دانشجویان باشید

در انتهای نیز یکی از دانشجویان آقا گفت: چنانچه در روزهای آتی مسئولان دانشگاه اقدامات قابل قبولی برای حل این مشکلات اساسی صورت ندهند، بی تردید با پاسخ های شدید از سوی دانشجویان از جمله تجمع و تحصن روبه رو خواهند شد.

در هر صورت فارغ از جانمایی اشتباه این مرکز دانشگاهی ، باید گفت متاسفانه بسیاری از زیر ساخت های این دانشگاه استاندارد لازم را ندارد و دانشگاهی را ایجاد کرده اند که تنها اسم دانشگاه روی آن نهاده شده است.

چرا باید جان بهترین جوانان این شهر بازیچه ی دست مسئولانی شود که اینقدر راحت از کنار مشکلات بدیهی عبور می کنند. البته مشکل این دانشگاه فقط ایجاد یک پل عابر پیاده نیست. این مرکز مشکلات پایه ای و اساسی بسیاری دارد از جمله عدم وجود وسائط نقلیه عمومی مطمئن و دائمی برای ارتباط گیری با سطح شهر که یکی از اساسی ترین نیاز های این مرکز محسوب می شود.

بی تردید در اتفاقی که در کمربند غربی اراک برای این دانشجوی بی گناه رخ داده است علاوه بر مسئولان جهاد دانشگاهی، شهرداری و فرمانداری اراک نیز باید پاسخ قانع کننده ای برای بی توجهی و غفلت خود داشته باشند.

بعد از این اتفاق ناگوار برای این دانشجوی عزیز، مسئولان دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در اقدامی عجیب با نصب اطلاعیه هایی در سطح دانشگاه در صدد این هستند که صورت مسئله را پاک کنند.

photo_2016-11-26_16-00-07

بی تردید دانشجویان با یک مطالبه ی به حق تا مشخص شدن مقصران، پیگیری خود را ادامه خواهند داد.

img_0239

img_0248

img_0250

img_0251

img_0252

img_0255

img_0256

img_0258

img_0260

img_0265

img_0267

img_0269

img_0270

img_0272

img_0275

img_0277

img_0279

img_0282

img_0285

img_0293

نسل فردا از همه ی شما عزیزان می خواهد که برای سلامتی این دانشجوی مصدوم دعا کنید و از درگاه خداوند طلب شفای عاجل داشته باشید.

انتهای پیام/ش

captcha
آخرین اخبار