بازدید معاون سیاسی استاندار مرکزی از تمرینات تیم فوتبال خوشه طلایی ثنا ساوه 10 محور فتنه‌جویی رادیو BBC فارسی در 82 سال خیانت به مردم ایران کاریکاتور/ نوروزتان فرخنده باد... مشکلات اقتصادی کشور در کجا ریشه دارد؟ امضای تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و صداوسیمای استان مرکزی کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲
کد خبر: 13838
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۰
یادداشت/

بسیج و استکبارستیزی/لازمه فرهنگ و اهداف بسیج، استکبارستیزی است

لازمه فرهنگ و اهداف بسیج، استکبارستیزی است چراکه امام خمینی(ره) به ملت و بسیج آموخت که آمریکا را شیطان بزرگ بدانند، با او مبارزه کنند و هرگز دست از مبارزه برندارند.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از ندای تفرش، بنا به فرمایش امام خامنه ای، بسیج یعنی یک حرکت گسترده مردمی و دربرگیرنده همه اقوام و اصناف گوناگون در همه سطوح مختلف فکری اعم از زن و مرد که حقیقتی شبیه افسانه ها است که برای جوانان شورآفرین و برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان بیم آفرین است.

استکبار یعنی خوی و خصلت خود برتربینی؛ به گروه یا جریان یا دولتی مستکبر می گویند که قصد مداخله و تحمیل اراده، سلطه و حفظ منافع خود را دارد حتی اگر موجب نابودی دیگران شود؛ به قوانین داخلی دیگر کشورها و قوانین بین المللی احترام نمی گذارد؛ خود را پاسخگوی هیچ کسی نمی‌داند که مصداق استکبار آمریکا است.

واژه ستیز یعنی آمادگی برای مقابله با توطئه، دسیسه و هر نوع تهاجم؛ آمادگی توأم با معرفت، آگاهی، بصیرت و لذا در ستیز، قدم اول شناخت است.

اما در خصوص اینکه چرا بسیج استکبارستیز است، باید دانست که فرهنگ و اهداف بسیج، لازمه اش استکبار ستیزی است. همچنین قرآن و آموزه های دینی از پیروانش خواسته برای عزت و سعادتمندی با مستکبر و استکبار مبارزه کنند.

امام خمینی(ره) به ملت و بسیج آموخت که آمریکا را شیطان بزرگ بدانند، با او مبارزه کنند و هرگز دست از مبارزه برندارند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای، مصداق عینی استکبار را آمریکا معرفی نموده اند که از انقلاب اسلامی و ملت ایران اسلامی کینه و دشمنی دارد؛ درصدد توطئه علیه جمهوری اسلامی است. امروز بسیج جهان اسلام در عراق، سوریه، لبنان، یمن، بحرین و اقصی نقاط عالم با سیاستها و توطئه های استکباری آمریکا در حال نبرد است که به لطف خدا و مدد الهی پیروز خواهد شد.

اهداف آمریکا در مقابله با انقلاب اسلامی قابل تأمل است، اهداف بلند مدت عبارت است از سلطه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، علمی و نظامی؛ اهداف میان مدت شامل نفی حکومت دینی، القا ناکارآمدی نظام سیاسی اسلام، سست کردن ایمان، پایه های اعتقادی و ایمانی مردم، مبارزه با ارزشها و القای بی هویتی و ایجاد روحیه ناامیدی، اهداف کوتاه مدت عبارت است از تضعیف ارکان نظام اسلامی خصوصا رهبری نظام و ایجاد ناامنی در جامعه و ایجاد تفرقه و اختلاف در جامعه.

بنابراین اگر کسی علاقه‌مند به عزت و سربلندی ایران اسلامی و اعتقاد و علاقمند به استقلال نظام جمهوری اسلامی است، باید ضمن شناختن اهداف نظام سلطه و استکبار که در رأس آن آمریکاست، با او مبارزه کند و تسلیم زور گویی‌های آمریکا نشود.

به قلم: حیدر جهانبخشی

انتهای پیام/م

captcha
آخرین اخبار