رئیس کمیته امداد فراهان:

10درصد جمعیت فراهان تحت پوشش کمیته امداد/ خیرین دراجرای سبد غذایی عیدانه به یاری کمیته امداد بشتابند

رئیس کمیته امداد فراهان گفت: با توجه به اینکه در آستانه عید نوروز قرار داریم و بسیاری از خانواده های نیازمن توان تامین نیازهای خانواده خود را ندارند، در طرح عیدانه، سبدهای غذایی با مبلغ 150 تومان تهیه و بین خانواده های نیازمند توزیع می شود، خیرین شهرستان با کمکهای خداپسندانه خود ما در اجرای این طرح یاری کنند.
کد خبر: ۱۳۷۹ تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۹
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  فراهان خبر، حسین احمدلو، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهان در نمازجمعه این هفته شهرستان فراهان در بین نمازگزاران با اشاره به اینکه کمیته امداد 22 روز پس از پیروزی نقلاب اسلامی ایران تشکیل شد، گفت: هدف امام خمینی(ره) از تشکیل کمیته امداد ارايه ی خدمات حمايتی ، معيشتی و فرهنگی برای نيازمندان و محرومان به منظور تامين خود اتکايی ، تقويت و رشد ايمانی با حفظ کرامت انسانی بود.
وی با بیان اینکه حمایت از  محرومان و کمک به مستضعفان در کلام امام خمینی(ره) موج می زد، افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی همواره بر رسیدگی به وضعیت مستضعفان و محرومان جامعه و رفع مشکلات آنان تاکید داشتند و احقاق حقوق این طبقه و برقراری عدالت اجتماعی از دغدغه های همیشگی آن امام بزرگوار بود.
احمدلو با اشاره به فلسفه کمیته امداد کمک به نیازمندان است، اظهار کرد: طرح شهید رجایی که در دوران آن شهید مصوب شد نقطه شروعی برای گسترش خدمات کمیته امداد برای نیازمندان و قشر محروم شد.
رئیس کمیته امداد فراهان بیان کرد: در حال حاضر 10 درصد از جمعیت شهرستان تحت پوشش کمیته امداد فراهان هستند و از این جمعیت تحت پوشش 7 درصد به صورت مستقیم و 3 درصد به صورت غیر مستقیم از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند.
وی با بیان اینکه 3258 خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان می باشند، اظهار کرد: کمیته امداد فراهان برای جمعیتی بالغ بر 6 هزار نفر تحت پوشش هستند و کمیته امداد فراهان ماهانه مبلغ 135 میلیون تومان مستمری برای افراد تحت پوشش پرداخت می کند، مستمری مدد جویان تحت پوشش از ماهانه 53 تا 100 هزار تومان می باشد.
احمدلو با اشاره به خدمات ارایه شده کمیته امداد به دانش آموزان و دانشجویان گفت: تعدا 301 نفر از دانش آموزان و دانشجویان از خدمات تحصیلات بهره مند می شوند.
 رئیس کمیته امداد فراهان با اشاره به 247 مورد تسهیلات پرداختی با سود 4 درصد به مددجویان تحت پوشش و افراد نیازمند گفت: در سال جاری کمیته امداد فراهان بالغ بر 2 میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان و مددجویان تحت پوشش پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه 101 یتیم تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: فرزندان یتیمی که تحت پوشش کمیته امداد هستند توسط 573 نفر از حامیان شهرستان، حمایت می شوند و کمکهای خیر خواهانه خود را به حساب این یتیمان واریز می کنند.
احمدلو با اشاره به تسهیلات بلاعوض کمیته امداد به مدد جویان اظهار کرد: کمیته امداد شهرستان برای مسکن مدد جویان روستایی مبلغ 9 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و برای مدد جویان شهری مبلغ 22 میلیون وام بلاعوض پرداخت می کند.
 رئیس کمیته امداد فراهان با اشاره به طرح عیدانه در کمیته امداد گفت: با توجه به اینکه در آستانه عید نوروز قرار داریم و بسیاری از خانواده های نیازمن توان تامین نیازهای خانواده خود را ندارند، در طرح عیدانه، سبدهای غذایی با مبلغ 150 تومان تهیه و بین خانواده های نیازمند توزیع می شود، خیرین شهرستان با کمکهای خداپسندانه خود ما در اجرای این طرح یاری کنند.
 انتهای یپام/ک