سجاد ریحانی در جمع دانشجویان ساوه:

نفوذ، مسیر فرهنگی و معیشت مردم را تغییر می دهد

\"حکومت اسلامی منحصر به یک شهر یا کشور نیست، چنین حکومتی اگر به داشته های خود اتکا کند و چشم به غرب نداشته باشد، در مقابل همه ی مشکلات پیروز خواهد بود.\"
کد خبر: ۱۳۷۶ تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۲
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از صریر، همایشی با موضوع "چیستی و چرایی نفوذ" به همت پایگاه بسیج دانشجویی شهید همت این دانشگاه با حضور سجاد ریحانی معاون سیاسی سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد.

ریحانی در ابتدا با تبریک بمناسبت سالگرد سی وهفتمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی و فرارسیدن ایام الله دهه فجر، به توضیح چیستی و چرایی نفوذ پرداخت.

وی ضمن بیان تعریفی از نفوذ که مسیر فرهنگی و معیشت مردم را تغییر می دهد، افزود: نمونه هایی از نفوذ که متاسفانه در کشور ما نیز در حال رخ دادن است، نفوذ سیاسی، فرهنگی، فکری، امنیتی است که  بارزترین نفوذ امنیتی، جنگ احزاب و فتنه 88 بود.

معاون سیاسی سازمان بسیج دانشجویی در ادامه با اشاره به ابعاد نفوذ، تحریم اقتصادی را نوعی از نفوذ اقتصادی بیان کرد و نتیجه ی آن را  گرانی، تورم و رکود و بی اعتمادی به نظام جمهوری اسلامی بیان کرد و همچنین نفوذ فرهنگی را بسیار مهمتر و خطرناک تر ازابعاد دیگر دانست.

ریحانی، هدف آمریکا و جهان غرب در مسئله ی نفوذ را فراتر از برجام عنوان کرد و در ادامه افزود: مرکز گفتمان انقلاب اسلامی، الله و ولایت فقیه است، هرچه بخواهد ان ها را تخریب نماید، نفوذ است.

وی در پایان به بیداری اسلامی جهان و منطقه اشاره و حکومت اسلامی را منحصر به یک شهر یا کشور ندانست و خاطر نشان کرد:چنین حکومتی اگر به داشته های خود اتکا کند و چشم به غرب نداشته باشد، در مقابل همه ی مشکلات پیروز خواهد بود.

پخش کلیپ  شعرخوانی٬ قرعه کشی کمک هزینه ی سفر به مشهد مقدس، ایستگاه صلواتی و همچنین عطر افشانی مزار شهدای گمنام توسط دانشجویان بسیجی، از برنامه های جانبی این مراسم بود.
 

انتهای پیام/ش