تیم تروریستی منافقان در شیراز ‌منهدم شد + جزئیات یاغی‌گری کره جنوبی ادامه پیدا کند، مطالبات ایران را از طریق مراجع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم/ آمریکا حق دخالت در معاملات ایران را ندارد افزایش قیمت طلا و سکه طرح جدید‌/ دلار 23102 تومان تاجزاده اکانت‌های کمپ آلبانی-سعودی را متعلق به مردم ایران خواند+ سند اقامه نماز جمعه در همه شهرهای استان مرکزی دستور روحانی به دستگاه‌ها برای گسترش ارائه خدمات از طریق دولت الکترونیک/ رئیس‌جمهور: اجبار مردم به مراجعه حضوری تخلف است عکس/ مترو اصفهان در روزهای اوج کرونا مذاکرات لاوروف با سفرای اتحادیه اروپا درباره برجام و مسائل مهم بین‌المللی درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد گزارش| مجلس در هفته‌ای که گذشت / از دیدار رهبرانقلاب تا موافقت با کلیات طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
کد خبر: 13203
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳

اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان پیگیر تجهیز کتابخانه راوه

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان گفت: به منظور تجهیز کتابخانه روستای راوه مکاتبات لازم با نهاد کتابخانه های استان انجام شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ لطفعلی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان در خصوص تجهیز کتابخانه روستای راوه دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان  گفت: در دی ماه سال ۹۴ بنا به پیشنهاد واگذاری سالن ورزشی سابق روستای راوه توسط دهیاری وشورای اسلامی این روستا به مدت ۱۵ سال به نهاد کتابخانه های عمومی کشور بازرسان وکارشناسان واحد عمرانی نهاد کتابخانه های کشور واداره کل کتابخانه های استان از این مکان بازدید بعمل آوردند‌.

لطفعلی اظهار کرد: در این بازدید اشکالات فنی و تآسیساتی از ساختمان مذکور طی نامه ای به شورا و دهیاری روستا اعلام شد و مقرر شد پس از رفع آن‌ موارد مجددا بازدید کارشناسی انجام شود.

وی ادامه داد: هفته گذشته دهیار روستا تصاویری از ساختمان ارسال نمود که نشان از رفع برخی اشکالات وتغییرات مطابق استاندارد کتابخانه ها بود.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان بیان کرد: بر این اساس کتابخانه های شهرستان دلیجان طی نامه از مدیرکل کتابخانه های استان خواستار بازدید مجدد از کتابخانه روستای راوه شدیم.

وی ادامه داد: به علت مشغله فعالیتها هنوز نامه رسمی پاسخ ندادند اما با تماس و پیگیری تلفنی که انجام شد ظاهرا بعد از هفته کتاب کارشناس فنی و امور کتابخانه ها مجدد از این مکان بازدید خواهند داشت.

البته سایت خبری پیام دلیجان 15 آبان ماه خبر تجهیز کتابخانه روستای راوه را منتشر کرده بود:

دهیار روستای راوه شهرستان دلیجان گفت: ساختمان کتابخانه راوه یکسال است که توسط دهیاری راوه تکمیل و به نهاد کتابخانه ها واگذار شده اما همچنان انتظار تجهیز شدن را می کشد.

محمد حسین حاجعلی دهیار روستای راوه شهرستان دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: تا دوسال گذشته برای احداث کتابخانه در روستای راوه مشکل تنها مکان بود.

حاجعلی اظهار کرد: پس از توافق دهیاری با نهاد کتابخانه ها ساختمانی به متراژ ۱۲۰متر زیربنا و کلیه امتیازات مصرفی به مدت ۱۵سال واگذار شد.

وی ادامه داد: پس گذشت دو سال و رفع مشکلات جزئی توسط دهیاری در هشت ماه گذشته هنوز اقدامی جهت پارتشین بندی وتجهیز انجام نشده است.

دهیار روستای راوه شهرستان دلیجان گفت: کل ساختمان کتابخانه با اعتباری بالغ بر ۸۰میلیون تومان توسط دهیاری انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و ترویج این فرهنگ ارزشمند در بین نسل های مختلف به ویژه جوانان افزود: مقوله کتاب و کتابخوانی تنها منحصر به فرد و یا نهادی خاص نیست بلکه متعلق به همه افراد است و لازمه آن توسعه این مهم در تمامی مناطق است.

حاجعلی با اشاره به اینکه احداث کتابخانه های عمومی، می تواند زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی را فراهم کند خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان استانی و نهاد کتابخانه های استان هر چه زودتر نسبت به تجهیز این کتابخانه اقدام کنند.

روستای راوه بزرگترین و پر جمعیت ترین روستای شهرستان دلیجان محسوب می شود و قریب به ۲۰۰۰نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/ش

captcha