برگزاری مسابقات قرآن پالایشگاه شازند با حضور ۱۲۰۰ نفر شرکت کننده

مرحله مقدماتی بیست‌ودومین دوره مسابقات قرآن، نهج‌البلاغه و اذان شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند، با رقابت ۱۲۰۰ شرکت کننده به همت امور فرهنگی این شرکت برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۰۶۵ تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از پایگاه خبری شازند ما، مرحله مقدماتی بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، نهج البلاغه و اذان ویژه خانواده های کارکنان پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند در شهر مهاجران برگزار شد.

امیر ولیئی، مسئول امور فرهنگی و مسئول برگزاری مسابقات قرآن در گفتگو با خبرنگار ما گفت: امیدواریم با برگزاری این مسابقات قرآن که تمسک به قرآن و اهل بیت از سفارشات پیامبر اکرم(ص) نیز هست دِین خود را به قرآن و اهل بیت در تمام بخشهای زندگی از جمله بخشهای فردی و اجتماعی ادا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه توجه به قرآن و رواج قرآن در بین خانواده ها از موکدات مهم مقام معظم رهبری نیز هست اضافه کرد: هدف این مسابقات نیز ترویج قرآن در جامعه است به این دلیل که اگر قرآن در همه امور زندگی ما ساری و جاری باشد در سایه آن شیعیان زندگی بهتری خواهند داشت.

مسئول برگزاری مسابقات با اشاره به عمل و عامل بودن به قرآن تصریح کرد: امید است با تلاش و فعالیت های قرآنی در سایه توجهات اهل بیت و حضرت ولی عصر(عجل الله) قرار گیریم.

ولیئی در بخش دیگری سخنان خود با بیان اینکه در بیست و دومین دوره مسابقات قرآن یک هزار و 200 نفر در دو بخش خواهران و برادران ثبت نام کردند گفت:شرکت کنندگان در این مسابقه در رشته های مفاهیم قرآنی، قرائت، حفظ قرآن کریم، اذان، نهج البلاغه و عترت در هشت رده سنی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه مرحله مقدماتی مسابقات قرآن تحت داوری اساتید قرآنی و حفاظ قرآنی در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می شود ادامه داد: پس از برگزاری، بهترینها برای مسابقات مرحله بعدی معرفی می شوند.

گفتنی است مرحله مقدماتی بیست‌ودومین دوره مسابقات قرآن، نهج‌البلاغه و اذان شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با حضور حجت‌الاسلام حسینی اراکی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و حجت‌الاسلام نیک‌زاد، امام جمعه مهاجران رسولی فرمانده سپاه ناحیه شازند برگزار شد.

انتهای پیام/ک