افزایش امضاهای طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس شرکت صنایع آذرآب اراک نویسندگی در ایران شغل نیست و اصلی ترین علت آن کتاب‌نخوانی مردم است/ دستگاه‌های فرهنگی برنامه‌ای برای ترغیب مردم به مطالعه ندارند روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی خانواده ایرانی|اسلام درباره عدالت بین فرزندان چه نظری دارد؟/ حکم فرق گذاشتن والدین در کمک مالی بدون توجیه چیست؟ ترامپ: در مسیر شکست آشوبگران هستیم/ چین باید پاسخگو باشد گزارش | اختتامیه «قلم زرین» همزمان با روز قلم؛ اعلام برگزیدگان جایزه «قلم زرین» با تجلیل از جمال شورجه رمزگشایی از برنامه مهم سپاه و ارتش برای نقش‌آفرینی در اقیانوس هند/ سیادت در مدار ۱۰ درجه؛ رقابت پاکستان و هند یا جنگ آمریکا و چین!؟ +عکس گرانی گوشت قرمز دلالی یا قاچاق دام؟/سرانجام بازار مرغ چه می شود؟ مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
کد خبر: 13015
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲

عرضه 42 هزار جلد کتاب در پنج کتابخانه دلیجان

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان گفت: پنج کتابخانه در شهرستان دلیجان وجود دارد که 42 هزار جلد کتاب در آنها به مخاطبان عرضه می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ لطفعلی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: در هفته کتاب و کتابخوانی برنامه های متنوعی در سطح شهرستان پیش بینی شده است.

 

 لطفعلی اظهار کرد:در اجرای برنامه های هفته کتاب تلاش می شود از مشارکت اقشار مختلف جامعه و همچنین سازمان های دولتی و غیردولتی و همچینین رسانه ها استفاده شود.

وی به برنامه های پیش بینی شده اشاره کرد و افزود: رونمایی کتاب حسن صفری، نقد کتاب حدترخص از شیخ محمد رحیمی، گفتمان کتابخوانی با دانشگاه نراق، نشست کتابخوان هنرستان فدک واداره زندان بخشی از برنامه ها است.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان ادامه داد: کارگاه آموزش مهارتهای قصه گویی ویژه مادران و برگزاری بیش از ده مورد برنامه های مختلف ترویجی کتاب در قالب بازدید مدارس و مسابقات مختلف کتابخوانی از دیگر برنامه ها است.

لطفعلی افزود:عضویت رایگان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در روز 24 آبان را یکی از برنامه های این هفته عنوان کرد و گفت: در این روز علاقمندان می توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی در این نهاد فرهنگی عضو و از خدمات آن به صورت رایگان به مدت یک سال بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه در دلیجان پنج باب کتابخانه وجود دارد افزود: از این تعداد دو کتابخانه در شهردلیجان (اشراق و علامه سید عبدالهادی حسینی دلیجانی)؛ یک کتابخانه در نراق (فاضلین نراقی)، یک کتابخانه در روستای راونج (الغدیر) و یک کتابخانه مشارکتی در واران جاسب (مرحوم ناصری) است.

لطفعلی با بیان اینکه بیش از ۴۲ هزار جلد کتاب در کتابخانه های شهرستان وجود دارد ادامه داد: طی یک ساله گذشته بیش از ۱۸ هزارجلد کتاب توسط اعضا به امانت برده شده است.

انتهای پیام/ش

captcha