کشور با تولید و توزیع عادلانه منابع آباد می‌شود/بازداشت خبرنگار پرس تی وی نقض آشکار آزادی بیان است اصرار بعضی نمایندگان مجلس بر تصویب fatf و cft خطاست/نفوذ، نقشه آمریکا برای مقابله با ایران است استکبار با ترفندهای مختلف به دنبال سلطه در ایران است/ ایام فاطمیه بهترین فرصت برای بیان فضایل حضرت زهرا(س) حریف ایران در یک هشتم نهایی مشخص شد +نمودار و برنامه بازی‌ها ساخت نسخه دوم ماهواره«پیام» دو هفته دیگر آغاز می‌شود واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره توسط ایران مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟ واکنش تاج به صحبت های کی‌روش وحشت روزافزون اسرائیل از محور مقاومت
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
کد خبر: 12559
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹

آیین روز استانی درنا در تالاب میقان برگزار شد

آیین روز درنا امروز با حضور فعالان زیست محیطی و جمعی از مسئولین استان مرکزی در تالاب کویری میقان اراک برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ آیین روز استانی درنا (۱۵ آبان ماه) روز جمعه ۱۴ آبان ماه با حضور جمعی از مسئولان، فعالان زیست محیطی و اقشار مختلف مردم در تالاب کویری میقان اراک برگزار شد.

در این آیین شرکت کنندگان از دروازه تهران اراک با وسایل نقلیه عمومی به روستای طرمزد منتقل شدند و سپس از روستای طرمزد تا تالاب میقان اراک را پیاده پیمودند.

همچنین در این آیین تعدادی از دوچرخه سواران مسیر میدان سرداران اراک تا تالاب میقان را رکاب زدند.

افراد شرکت کننده در این آیین با استفاده از دوربین و تلسکوب های مستقر در مسیر به رصد پرندگان از جمله درناها پرداختند؛ کارشناسان محیط زیست به سوالات مردم در خصوص درنا پاسخ دادند.

۱۵ آبان به عنوان روز استانی درنا نامگذاری شده است.

تالاب کویری میقان اراک در ۱۵ کیلومتری شمال شرق اراک و یکی از زیستگاه های مهم پرندگان کشور است؛ این تالاب زیستگاه ۱۴۰ گونه پرنده است که سالانه ۹۰ گونه پرنده مهاجر را نیز میزبانی می‌کند.

photo_2016-11-04_14-00-49

82283404-7112355981827415-70282282

انتهای پیام/م

captcha