چرا اینفانتینیو ایران را برای مشارکت در جام جهانی پیشنهاد داد؟ جزئیات بسته پیشنهادی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها اگر همیشه خسته‌اید، بخوانید/ معجزه گل شمعدانی در درمان ۱۰ بیماری/ روند پیری را با این خوراکی متوقف کنید/ میوه‌ای چهار فصل برای تقویت سیستم ایمنی بدن بالگردهای آمریکایی دوباره اقدام به جابه‌جایی عناصر داعش کردند عمران‌‎زاده از دنیای فوتبال خداحافظی کرد برداشت گزینشی از نامه‌ای که به نفع بازنشسته‌های فوتبال نیست! وقتی خبرنگار آمریکایی بی‌کینه‌تر از خبرنگاران ایرانی بی‌بی‌سی درباره کشورمان می‌نویسد هر ماه یک محصول جدید نظامی و دفاعی رونمایی می‌شود آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول مردم با صدای رسا، گله‌ و نقدشان را باید بگویند/ ایران در سال‌های آینده سربلندتر خواهد بود
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۶
کد خبر: 12559
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹

آیین روز استانی درنا در تالاب میقان برگزار شد

آیین روز درنا امروز با حضور فعالان زیست محیطی و جمعی از مسئولین استان مرکزی در تالاب کویری میقان اراک برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ آیین روز استانی درنا (۱۵ آبان ماه) روز جمعه ۱۴ آبان ماه با حضور جمعی از مسئولان، فعالان زیست محیطی و اقشار مختلف مردم در تالاب کویری میقان اراک برگزار شد.

در این آیین شرکت کنندگان از دروازه تهران اراک با وسایل نقلیه عمومی به روستای طرمزد منتقل شدند و سپس از روستای طرمزد تا تالاب میقان اراک را پیاده پیمودند.

همچنین در این آیین تعدادی از دوچرخه سواران مسیر میدان سرداران اراک تا تالاب میقان را رکاب زدند.

افراد شرکت کننده در این آیین با استفاده از دوربین و تلسکوب های مستقر در مسیر به رصد پرندگان از جمله درناها پرداختند؛ کارشناسان محیط زیست به سوالات مردم در خصوص درنا پاسخ دادند.

۱۵ آبان به عنوان روز استانی درنا نامگذاری شده است.

تالاب کویری میقان اراک در ۱۵ کیلومتری شمال شرق اراک و یکی از زیستگاه های مهم پرندگان کشور است؛ این تالاب زیستگاه ۱۴۰ گونه پرنده است که سالانه ۹۰ گونه پرنده مهاجر را نیز میزبانی می‌کند.

photo_2016-11-04_14-00-49

82283404-7112355981827415-70282282

انتهای پیام/م

captcha