اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۲
کد خبر: 12454
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۷

حدیث روز/ چه کسانی هنگام مرگ آرامش دارند؟

رسول خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و اميرمؤمنان و فاطمه و حسن و حسين و امامان از نسل آنها عليهم‌‏السلام، در برابرش نمايان مى‏‌شوند و به‏ او گفته مى‌‏شود: اين رسول خدا و ... رفيقان و همرهان تو هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛امام جعفر صادق عليه‌‏السلام در پـاسخ بـه اين پـرسش كه آيـا مؤمن از جان كندن خود ناراحت می‌‏شود فرمودند: نه، به خدا، زمانى كه فرشته مرگ (عزرائيل) براى ستاندن جانش مى‏‌آيد، او بى‌‏تابى مى‏‌كند.

امّا عزرائيل به او می‌‏گويد: اى دوست خدا، بى‏‌تابى مكن؛ زيرا سوگند به آن كه محمّد صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم را برانگيخت، من از پدر مهربانى كه به بالينت بيايد، با تو خوش رفتارتر و مهربانترم. چشمت را باز كن و بنگر.

حضرت فرمود: رسول خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم و اميرمؤمنان و فاطمه و حسن و حسين و امامان از نسل آنها عليهم‌‏السلام، در برابرش نمايان مى‏‌شوند و به‏ او گفته مى‌‏شود: اين رسول خدا و ... رفيقان و همرهان تو هستند ... در اين هنگام ، چيزى براى او خوشتر از اين نيست كه جان از بدنش جدا شود و به منادى بپيوندد.

 متن حدیث:

الإمامُ الصّادقُ عليه‌‏السلام: لمّا سُئلَ: هل يُكرَهُ المؤمنُ على قَبضِ رُوحِهِ ؟: لا واللّه، إنّهُ إذا أتاهُ ملَكُ المَوتِ لقَبضِ رُوحهِ جَزِعَ عِندَ ذلكَ ، فيَقولُ لَهُ ملَكُ المَوتِ : يا وَليَّ اللّه لا تَجزَعْ، فوالّذي بَعَثَ محمّدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم لَأنا أبَرُّ بِكَ وأشفَقُ علَيكَ من والِدٍ رَحيمٍ لو حَضَرَكَ، افتَحْ عَينَكَ فانظُرْ.

قالَ: و يُمَثَّلُ لَهُ رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم و أميرُالمؤمنينَ و فاطمةُ و الحسنُ و الحسينُ و الأئمةُ من ذُرِّيتِهِم عليهم‌السلام فيقالُ لَهُ: هذا رسولُ اللّه و ... رُفَقاؤكَ ... فما شيءٌ أحَبَّ إلَيهِ مِنِ استِلالِ رُوحِهِ واللُّحوقِ بالمُنادي.

«كافي،جلد3 صفحه 127- منتخب ميزان الحكمة 520»

انتهای پیام/j

captcha
آخرین اخبار