بازی‌های مجازی قابل لمس می‌شوند تولید ۳۴۰۰ کیلوگرم ژل رویال خاتمی باز هم «تَکرار» کرد/ بزک کردن برجام روحانی با اعتبار بخشیدن به پروژه نخ‌نمای گفتگوی تمدن ها! تشکر دکتر جلیلی از مجلس شورای اسلامی در پی تصویب طرح توسعه پالایشگاه‌های کشور/ کمک به دولت برای جلوگیری از خام فروشی و هدایت نقدینگی در نشست دولت سایه با نمایندگان و کارشناسان تکرار تجربه تلخ «الیگارک» ها در دولت روحانی / آیا اعتدالیون به دنبال ایجاد یک امپراتوری مالی هستند؟ +تصاویر یک سال حبس برای محسن افشانی گزارش تسنیم| ترامپ و افغانستان؛ نمایش وارونه واقعیت، لاپوشانی شکست با توهین دولت نسبت به تاسیس مراکز ترک اعتیاد اقدامات لازم را نداشته است هیچ‌کارة همه‌کاره! در آموزش مطالبه‌گری به مردم کم‌کاری کردیم/ مدیران متخلّف امروز، عدالت‌طلبان دهه 60 بودند
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۵
کد خبر: 12183
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷

آموزش امر به معروف و نهی از منکر یکی از وظایف آموزش و پرورش است

یکی از مهمترین وظیفه آموزش و پرورش در تربیت فرزندان جامعه علاوه بر آموزش علم، آموزش امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از زرخبر، همزمان با هفته بسیج دانش آموزی، محمد مهجوری فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زرندیه در جمع دانش آموزان دبیرستان فردوسی شهر زاویه، پیرامون نقش آموزش و پرورش در توسعه و ترویج امر به معروف و نهی از منکر سخنرانی کرد.

مهجوری به تشریح و تبیین وظایف دانش آموزان در مورد امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و گفت: دانش آموزان باید بتوانند خوب را از بد تمیز دهند و در جامعه مثمر ثمر واقع شوند و در راه پیشرفت جامعه، کارساز باشند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره این امر مهم، اظهار کرد: شاید بتوان نقش معلم در گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را آنقدر با اهمیت دانست که در بعضی مواقع می تواند مهمترین و بیشترین تأثیر خود را در این زمینه بر دانش آموزان که آینده سازان ما هستند و مدیران و مسئولان کشور در آینده را تشکیل می دهند، بگذارد.

مهجوری تصریح کرد: مهمترین وظیفه آموزش و پرورش در تربیت فرزندان جامعه علاوه بر آموزش علم، آموزش امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ابراز کرد: انسان یگانه موجودی است که بیشترین نیاز را به تربیت و رسیدن به کمال دارد؛ زیرا جانداران دیگر بر اساس غریزه از نخستین لحظه‌های تولد راهشان را می‌یابند و بر همین اساس از خود دفاع کرده، به زندگیشان ادامه می‌دهند. اما انسان اینگونه نیست؛ اگر دست حمایتِ مربیان از سر او برداشته شود، نه تنها به کمال دست نمی‌یابد بلکه از همان آغاز، راه فنا را در پیش می‌گیرد.

مهجوری خاطرنشان کرد: اگر انسان خوب تربیت شود و در مسیر کمال و انسانیت قرارگیرد، می تواند قله های پیشرفت و ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر گذارد و تا بلندای آسمان انسانیت به پرواز در آید.

انتهای پیام/ش

captcha