بررسی ویژگی های نماینده اصلح؛

کسی که به دنبال منافع حزبی خود باشد صلاحیت نمایندگی ندارد

امام جمعه آستانه گفت: نماینده اگر بخواهد غفلت کند و منافع شخصی و گروهی و حزبی خود را بر منافع مردم و نظام ترجیح دهد، چنین فردی نه تنها صلاحیت نمایندگی مجلس که صلاحیت انتخاب در هیچ مسئولیتی در این نظام را ندارد.
کد خبر: ۱۱۸۷ تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۲
به گزارش دیار آفتاب؛حجت الاسلام عسگری امام جمعه شهر آستانه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما در خصوص ویژگی های یک نماینده اصلح گفت: از جمله ویژگی های یک نماینده حفاظت از خون شهدا و آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و از آنان پیروی کند.

وی افزود: نماینده باید منافع و مصالح ملت را بر منافع شخصی ترجیح دهد و مایه عزت جامعه باشد و در برابر دشمنان داخلی و خارجی، سپر انقلاب و نظام و مردم به جهت مقابله با ظلم و تجاوز باشد.

امام جمعه آستانه اظهار کرد: نماینده اگر بخواهد غفلت کند و منافع شخصی و گروهی و حزبی خود را بر منافع مردم و نظام  ترجیح دهد، چنین فردی نه تنها صلاحیت نمایندگی مجلس که صلاحیت انتخاب در هیچ مسئولیتی در این نظام را ندارد.

عسگری بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند: « رأی مردم حق الناس است»؛ به این معنی که کسی که برای انتخابات ثبت نام می کند اگر می داند صلاحیتش تایید نمی شود نباید اقدام به ثبت نام کند؛ مردم هم باید در انتخاب خود دقت کنند و درصورتی که اطمینان به اصلح بودن فرد دارند، به وی رأی دهند و اگر به فرد غیر اصلح رأی بدهند به وظیفه خود عمل نکردند در مقابل خدا، امام زمان، خون پاک شهدا و رهبری مسئول هستند.

وی خاطر نشان کرد: مردم اگر خود به این نتیجه رسیدند که فردی اصلح است، رأی دهند اگر نه، می توانند از افراد قابل اعتماد سوال کنند.

انتهای پیام/ک