مسئولین برای توسعه مقبره امامزاده محمد(ع) برنامه ریزی کنند

معاونت فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی در مراسم تکریم سر سلسله سادات حسینی گفت: مسئولین برای توسعه مقبره امامزاده محمد(ع) برنامه ریزی کنند.
کد خبر: ۱۱۷۱ تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۵
به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از ندای تفرش، مراسم تکریم سر سلسله سادات حسینی امامزاده محمد(ع) (جد مقام معظم رهبری) در تفرش برگزار شد.

مراسم تکریم از این امامزاده برای اولین بار در تفرش با حضور مردم و مسئولین در سالن آمفی تاتر مجتمع پرفسور حسابی تفرش برگزار شد.

جمعی از مردم و مسئولین پیش از حضور در این برنامه، مقبره این امامزاده را غبار روبی و عطر افشانی کردند.

در این مراسم حجت الاسلام تقدیری معاونت فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: کعبه، مساجد، امامزادگان مظاهر وحدت هستند که توجه به این نقاط وحدت سبب عدم گمراهی انسان می شود.

تقدیری افزود: آل سعود با راه انداختن فاجعه منا درصدد حضور کمتر شیعیان در کعبه بوده اند که نباید با اقدامات اشتباه به این هدف آل سعود جامه عمل پوشانده شود.

وی خطاب به مسئولین گفت: مسئولین برای توسعه مقبره امامزاده محمد(ع) برنامه ریزی کنند و با کمک مردم این اقدامات را مرحله به مرحله به پیش ببرند.

معاونت فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی خاطر نشان کرد: امامزادگان سمبل وحدت هستند که با استفاده از معماری اسلامی مکانی برای انجام اقدامات فرهنگی و نهایتا به قطب فرهنگی تبدیل شوند.

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش نیز در این مراسم گفت: این مراسم مقدمه ای برای برگزاری مراسمهای بزرگتر و حتی در سطح بین المللی باشد تا این امامزاده جلیل القدر شناخته تر شود.

مومنی با اشاره به دهه فجر اظهار کرد: دهه فجر فرصت مناسبی برای یادآوری عظمت انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است که از پستی ها آن روز ها به اقتدار امروز رسیده ایم.

وی با بیان اینکه امامزادگان قطب فرهنگی هر شهرستانی هستند، بیان کرد: از مسئولین اداره اوقاف می خواهم در خصوص امامزاده محمد(ع) تجدید نظر کنند و با مرمت و مسقف کردن محوطه حیاط آن، آن را به یک مرکز فرهنگی تبدیل کنند.

اجرای تواشیح، سرود، پخش نماهنگ، تجلیل از سادات، خیر مقدم گویی رئیس اداره ارشاد و اجرای شعر از برنامه های دیگر این مراسم بود.

انتهای پیام/س