رگبار و وزش باد شدید در نوار غربی/ ادامه پدیده گردوخاک در شرق و شمال‌شرق آبله میمون به ۲۰ کشور رسید دز ۴ واکسن کرونا الزامی می‌شود تصاویر/تلاش شبانه برای آواربرداری ساختمان متروپل جراحی اقتصادی مراحل تکمیلی خود را طی کند/ضرورت رفع مشکلات گام اول مردمی سازی یارانه‌ها نقشه کرونایی استان مرکزی بدون تغییر ماند/ ساوه و خمین آبی، سایر شهرستان ها زرد پیام فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در پی شهادت شهید اقتدار و صنعت دفاعی «احسان قدبیگی» ۲ نفتکش یونانی در تور سپاه/ بازی فوتبال در زمین سیاست/ دروغ‌های آشنا خطر زنگ تفریح شدن/ توافق ۳ بازیکن لیگ برتری با پرسپولیس بلاتکلیفی محض تیم ملی، بحران بازی تدارکاتی و سرپرست غایب/ استیلی در مسیر هیات رییسه!
شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
کد خبر: 11507
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳
فرماندار تفرش خبر داد؛

ایجاد شهرک شرکتهای دانش بنیان ایرالکو در دانشگاه تفرش

فرماندار تفرش گفت: بر اساس پیگیریهای انجام شده و جلسات برگزار شده با شرکت سهامی آلومینیم ایران(ایرالکو) که نخستین تولید کننده آلومینیم در ایران و خاور میانه است، پیشنهاداتی در خصوص توسعه شهرکهای دانش بنیان این شرکت صنعتی در تفرش ارائه شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی میرزایی فرماندار تفرش در گفتگو با ندای تفرش گفت: یکی از موضوعات مهم برای توسعه شهر تفرش، موضوع دانشگاهها است و با توجه به وجود ظرفیتهای خوب دانشگاهی در تفرش، توسعه و پیشرفت دانشگاهها یکی از مهمترین اولویتهای مسئولین است. بر همین اساس، اهتمام به توسعه دانشگاه ها، ایجاد شرکتهای دانش بنیان و ایجاد رشته های جدید مد نظر است.

میرزایی اظهار کرد: بر اساس پیگیریهای انجام شده و جلسات برگزار شده با شرکت سهامی آلومینیم ایران(ایرالکو) که نخستین تولید کننده آلومینیم در ایران و خاور میانه است، پیشنهاداتی در خصوص توسعه شهرکهای دانش بنیان این شرکت صنعتی در تفرش ارائه شده است.

وی افزود: ایرالکو، برنامه توسعه و گسترش خود را برای دهه پنجم و ششم فعالیتش به توسعه کمی و کیفی استوار کرده است؛ قرار است در کنار افزایش ظرفیت، 2 روش تولید آلومینیم اولیه و با فرآیند الکترولیز و فرآیند ثانویه یا بازیافت و نیز افزایش سطح کیفی محصولات و تنوع بخشی به آن، برنامه زنجیره تولید آلومینیم از دانش تا تولید محصول نهایی را در محور تفرش به اراک به مرحله اجرا درآورد.

فرماندار تفرش ادامه داد: درخواست صدور مجوز برای ایجاد این شهرک در تفرش از سوی مسئولین استانی در حال پیگیری است؛ البته این مسئله در سفر هیئت دولت به استان مرکزی نیز بیشتر پیگیری می شود. همچنین با انجام مکاتبه با دانشگاه تفرش، این دانشگاه آمادگی خود را برای در اختیار قرار دادن زمین مورد نیاز شهرک شرکتهای دانش بنیان آلومینیم ایران اعلام کرده است.

میرزایی با بیان این مطلب که فلسفه ایجاد شهرک شرکتهای دانش بنیان، تجاری سازی علم است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه قرار است شهر آلومینیم خاورمیانه در اراک ایجاد شود، ایجاد چنین شهرک دانش بنیانی در تفرش می تواند مبدا پیدایش بسیاری از تحولات شود و زمینه اشتغالزایی بیشتری را برای جوانان فراهم کند.

انتهای پیام/م

captcha
آخرین اخبار