اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۲
کد خبر: 10884
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱

دلیل قرمز بودن پرچم گنبد امام حسین (علیه السلام) چیست؟

برای آنکه اعلام کنند که در حال جنگند و این آرامش از سازش نیست، می گفتند ماه حرام رسیده است و چون بگذرد جنگ ادامه خواهد یافت ، سنت بود که بر قبه خیمه فرمانده قبیله ، پرچم سرخی برمی افراشتند تا همه بدانند که جنگ پایان نیافته است.

به گزارش دیار آفتاب؛

خیلی از ما وقتی که این سوال رو می شنویم بلا شک می گیم که به ابن دلیل که خون بر شمشیر پیروز است، اما

در قبایل عرب همواره جنگ بود.

اما مکه، زمین حرام بود و چهار ماه رجب و ذی القعده وذی الحجه ومحرم

زمان حرام: یعنی که در آن جنگ حرام است.دو قبیله که با هم در جنگ بودند تا وارد ماه حرام می شدند، جنگ را موقتا تعطیل میکردند.

اما برای آنکه اعلام کنند که در حال جنگند و این آرامش از سازش نیست، می گفتند ماه حرام رسیده است و چون بگذرد جنگ ادامه خواهد یافت ، سنت بود که بر قبه خیمه فرمانده قبیله ، پرچم سرخی برمی افراشتند تا همه بدانند که جنگ پایان نیافته است.

آنها که به کربلا می روند و می بینند که در ظاهر جنگ، با پیروزی یزید پایان یافته و بر صحنه جنگ آرامشِ مرگ سایه افکنده است

اما می بینند که بر قبه آرامگاه حسین علیه السلام پرچم سرخی در اهتزاز است.

همچنین، در میان اعراب رسم بوده که وقتی کسی به نا حق کشته می شده بر روی مقبره ی وی پرچم قرمز رنگی قرار می دادند تا زمانی که از قاتلانش انتقام بگیرند.

و در زمان شهادت امام حسین (علیه السلام) ، بر روی گنبد حرم این حضرت پرچم قرمز رنگی قرار دادند و هنوز هم آن پرچم وجود دارد.

 “تا انشاءالله منتقم خون سیدالشهداء با شعار یالثارات الحسین علیه السلام ظهور نمایند

انتهای پیام/ت

captcha
آخرین اخبار