توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۷
کد خبر: 10884
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱

دلیل قرمز بودن پرچم گنبد امام حسین (علیه السلام) چیست؟

برای آنکه اعلام کنند که در حال جنگند و این آرامش از سازش نیست، می گفتند ماه حرام رسیده است و چون بگذرد جنگ ادامه خواهد یافت ، سنت بود که بر قبه خیمه فرمانده قبیله ، پرچم سرخی برمی افراشتند تا همه بدانند که جنگ پایان نیافته است.

به گزارش دیار آفتاب؛

خیلی از ما وقتی که این سوال رو می شنویم بلا شک می گیم که به ابن دلیل که خون بر شمشیر پیروز است، اما

در قبایل عرب همواره جنگ بود.

اما مکه، زمین حرام بود و چهار ماه رجب و ذی القعده وذی الحجه ومحرم

زمان حرام: یعنی که در آن جنگ حرام است.دو قبیله که با هم در جنگ بودند تا وارد ماه حرام می شدند، جنگ را موقتا تعطیل میکردند.

اما برای آنکه اعلام کنند که در حال جنگند و این آرامش از سازش نیست، می گفتند ماه حرام رسیده است و چون بگذرد جنگ ادامه خواهد یافت ، سنت بود که بر قبه خیمه فرمانده قبیله ، پرچم سرخی برمی افراشتند تا همه بدانند که جنگ پایان نیافته است.

آنها که به کربلا می روند و می بینند که در ظاهر جنگ، با پیروزی یزید پایان یافته و بر صحنه جنگ آرامشِ مرگ سایه افکنده است

اما می بینند که بر قبه آرامگاه حسین علیه السلام پرچم سرخی در اهتزاز است.

همچنین، در میان اعراب رسم بوده که وقتی کسی به نا حق کشته می شده بر روی مقبره ی وی پرچم قرمز رنگی قرار می دادند تا زمانی که از قاتلانش انتقام بگیرند.

و در زمان شهادت امام حسین (علیه السلام) ، بر روی گنبد حرم این حضرت پرچم قرمز رنگی قرار دادند و هنوز هم آن پرچم وجود دارد.

 “تا انشاءالله منتقم خون سیدالشهداء با شعار یالثارات الحسین علیه السلام ظهور نمایند

انتهای پیام/ت

captcha
آخرین اخبار