اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۶
کد خبر: 10789
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳
محمد شبدینی پاشاکی

ولایت‌مداری حضرت زینب از مدینه تا شام

مقاله حاضر بر‌آن است ولایت‌مداری را که حضرت زینب (س) از مدینه تا کربلا به نمایش گذاشت، به خوانندگان محترم معرفی کند.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از فارس-

چکیده

ولایت‌مداری از دیدگاه نظری، به هر معنایی که باشد، ظرف ظهور و بروز آن در رفتار و کردار مسلمان و مؤمن ولایت‌مدار تجلی می‌یابد و در عمل معلوم می‌شود ولایت‌مدار واقعی کیست. وگرنه، تنها با ادعا و دانستن مراتب و درجات ولایت‌مداری این مهم تجلی نمی‌یابد. تاریخ کربلا سرشار از این نوع ولایت‌مداری است و سرآمد همة آنان حضرت زینبƒ.

مقاله حاضر بر‌آن است این نوع ولایت‌مداری را، که حضرت زینبƒ از مدینه تا کربلا به نمایش گذاشت، به خوانندگان محترم معرفی کند.

نویسنده:

محمد شبدینی پاشاکی

فصلنامه فرهنگی بصیرتی تبلیغی پیام – شماره 115 – پاییز 1394.

برای مشاهده کامل مقاله روی فایل مقابل کلیک کنید.   

انتهای پیام/ت

captcha
آخرین اخبار