ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۲:۵۸
کد خبر: 106314
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸
رزمندگان دفاع مقدس:

حفظ وحدت و داشتن حجاب در وصیت‌نامه شهدا بسیار تأکید شده است

رزمنده دفاع مقدس گفت: حفظ وحدت و داشتن حجاب اسلامی در وصیت‌نامه شهدا بسیار تأکید شده است؛ شهدا در وصیت‌نامه خود چادر بانوان را برنده‌تر از خون شهدا دانسته‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ اسماعیل یعقوبی فر از رزمندگان دفاع مقدس که در عملیات بیت‌المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد، نیز حضور داشت در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ندای تفرش؛ از روزهای نبرد در جبهه حق علیه باطل و رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس گفت: حال و هوای آن روزها در سخن و متن نمی‌گنجد باید در میدان معرکه بود تا سلحشوری، استقامت و زندگی رزمندگان در جبهه‌ها درک شود.

یعقوبی فر اظهار کرد: روزهایی که خرمشهر در جنگ بود. بوی خون و شهادت در کوچه‌ها به مشام می‌رسید، بسیاری از جوانان رشید میهن در خانه‌های مخروبه شهر به شهادت رسیدند. جنگی که در خرمشهر بود یک جنگ خیابانی نابرابر بین بسیجیان سلحشور با قد و قامتی کوتاه در برابر جثه‌های بزرگ بعثیان بود.

رزمنده دفاع مقدس افزود: دشمن فازهای تو در توی زیادی را برای جلوگیری از هلی برد رزمندگان استفاده کرده بود؛ از تیرآهن‌های خانه‌ها به‌صورت عمودی که در خاک فروکرده بود تا سیم‌خاردار، مین، تله خورشیدی، کانال‌های ماهی، سنگرهای بتنی، خاک‌ریز مثلثی و نعل اسبی، اما همه این موارد نتوانست مانع پیش روی رزمندگان شود.

وی ادامه داد:فتح خرمشهر فتح خاک نیست فتح ارزش‌های اسلامی است؛ در این عملیات تمامی موانع دشمن خنثی شد اما همت و تلاش رزمندگان خنثی نشد.

 یعقوبی فر، امنیت امروز کشور را مدیون شهدا دانست، عنوان کرد: نهال انقلاب با فداکاری و خود گذشتگی سرداران، فرماندهان، خلبانان، رزمندگان و بسیجیان بارورشده است؛ امنیت امروز به‌آسانی به دست نیامده است.

این رزمنده دفاع مقدس بیان کرد: حفظ وحدت و داشتن حجاب اسلامی در وصیت‌نامه شهدا بسیار تأکید شده است؛ شهدا در وصیت‌نامه خود چادر بانوان را برنده‌تر از خون شهدا دانسته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه خرمشهرها در پیش است، گفت: در کشور با حوادث زیادی ازجمله جنگ ترکیبی، وحدت احزاب سیاسی خارج از کشور، تجزیه‌طلبان، سلطنت‌طلبان، ترور بزرگان، گمنام ماندن دستاوردهای انقلاب، انجماد مغز جوانان و نوجوانان از سنین کودکی تا دانشجویی برخورد می‌شود.

یعقوبی فر ادامه داد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس توانستند ابعاد مختلف جنگ از نظامی تا سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، منافقین داخلی و ۳۴ کشوری که در جنگ حضور داشتند را جریان شناسی کنند و در مقابل آنان مقاومت کنند.

این رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد: نیاز است که باغیرت و شجاعت از ناموس و امنیت دفاع و از بی‌حجابی، فسادهای اجتماعی جلوگیری کرد. باید خاک‌ریزهای دشمن را فتح کنیم اما وارد خاک‌ریز دشمن نشد.

وی، پنج تفرشی در عملیات فتح خرمشهر را معرفی و اظهار کرد: احمد کمالی مقدم در عملیات فتح خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمد و حاج منصور حیدری، محمد مشهدی، حسین حیدری که این رزمنده در این عملیات جانباز شدند.

یعقوبی فر، خاطره‌ای از حضور خود در عملیات فتح خرمشهر گفت: در عملیات بیت‌المقدس، خمپاره ۱۲۰ میلی‌متری در اطراف نیروها برخورد می‌کرد و ترکش آن به پاها، کتف و قسمت‌های مختلف بدن رزمندگان اصابت می‌کرد.

وی افزود: در زمان عملیات خمپاره ۱۲۰ میلی‌متری از بین ۱۱۰ رزمنده گذشت و به هیچ‌کدام آسیب نرساند اما به رزمنده ۱۱۱ اصابت کرد و  پای رزمنده را قطع کرد.

رزمنده خاطرنشان کرد: اگر خداوند نخواهد برگی از درخت بر زمین نمی‌افتد و آن خمپاره ۱۲۰ میلی‌متری به نیروهای تفرش برخورد نکرد و همگی در آن مرحله از عملیات سالم ماندند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار