ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۰
کد خبر: 106276
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۴
رزمنده دفاع مقدس:

حماسه ماندگار سوم خرداد درس مکتب، اخلاص و تقواست

رزمنده دفاع مقدس با اشاره اینکه این حماسه ماندگار درسی از مکتب اخلاص و تقواست، گفت: سوم خرداد یادآور مردانی است که مردانه در برابر هجوم دشمنانی تا بن دندان مسلح ایستادند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ فتح خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت‌المقدس در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱صورت گرفت.

حماسه سوم خرداد، نماد پیوستگی و وحدت رزمندگان اسلام در دفاع از امنیت ایران اسلامی و الگویی روشن برای همه نسل‌های آینده در دفاع از استقلال و حریم میهن عزیز است.

محمدرضا کرامت، از رزمندگان دفاع مقدس شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر؛ گفت: روز سوم خرداد ۱۳۶۱ يکی از بارزترين جلوه‌های نصرت الهی و يکی از مهم‌ترین و زيباترين روزهای انقلاب اسلامی ايران است.

وی افزود: در اين روز شهر مقاوم خيز خرمشهر که پس از ۳۵ روز پايداری و مقاومت پس از ۵۷۸ روز مقاومت و پایداری، بار ديگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب‌شده خرمشهر به اهتزاز درآمد.

کرامت اظهار کرد: اين فتح مبين، دفاع مقدس را وارد مرحله نوينی کرد و ايران در موضع قدرت قرار گرفت، همچنين اين پيروزی بزرگ آمريکا و ساير قدرت‌ها را سخت به وحشت انداخت و رژیم صدام بیش‌ازپیش خود را تقویت و تجهیز کرد.

این رزمنده دفاع مقدس بابیان اینکه حماسه شکوهمند سوم خرداد، اراده ایرانیان را به رخ جهانیان کشید، گفت: در حماسه سوم خرداد، رزمندگان ما قهرمانانه وارد عرصه نبرد شدند و مشت‌ پولادین خود را بر سر تجاوز و ظلم کوبیدند و بر تارک تاریخ ماندگار شدند.

وی گفت: رزمندگان ما ۱۹ ماه دفاع و ۳۴ روز مقاومت کردند و در برابر دشمن بعثی تمام‌قد ایستادند و به اذن الهی طعم شکست و خواری را به متجاوزان چشاندند.

کرامت با اشاره اینکه این حماسه ماندگار درسی از مکتب اخلاص و تقواست، افزود: سوم خرداد یادآور مردانی است که مردانه در برابر هجوم دشمنانی تا بن دندان مسلح ایستادند.

رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد: در جنگ تحمیلی رزمندگان ما در اوج باور و قدرت الهی به پیروزی رسیده و توانستند دشمن را زمین بزنند.

وی گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی کشور ما از نیروهای نظامی، دفاعی و موشکی قدرتمندی برخوردار است و امروز دشمنان به قدرت ایران اذعان داشته و به جایگاه ما در دنیا غبطه می‌خورند.

کرامت خاطرنشان کرد: همان‌گونه که پس از جنگ تحمیلی از الگوهای موفقیت رزمندگان در صنایع دفاعی کشور، چون صنعت موشکی و پهپادی استفاده شد باید در سایر عرصه‌ها نیز از مدل آزادسازی خرمشهر استفاده شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار