ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۴
کد خبر: 106205
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
گزارش تصویری؛

آغاز مانور مقابله با سیلاب و امدادرسانی در شازند

مانور مقابله با سیلاب احتمالی و امدادرسانی به حادثه دیدگان در دریاچه کوکبیه شازند آغاز شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به منظور افزایش آمادگی، هماهنگی و سرعت تصمیم گیری در مواجهه با سیلاب از ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه صبح امروز مانور مقابله با سیلاب در منطقه دریاچه کوکبیه شهرستان شازند و با حضور تیم‌های عملیاتی و امدادی دستگاه عیب عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان‌های اراک و شازند برگزار شد.

در حین برگزاری مانور بارش رگباری شدیدی نیز در منطقه به وقوع پیوسته که در طبیعی‌تر شدن شرایط به منظور ارزیابی توان تیم‌های عملیاتی و امدادی موثر خواهد بود.

بر اساس سناریو و با توجه به هشدار نارنجی صادره از سوی اداره کل هواشناسی و پیش بینی وقوع پدیده بارش‌های مانسونی در سطح شهرستان‌های اراک و شازند، احتمال وقوع سیلاب در برخی مناطق در بازه زمانی ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت‌ماه پیش بینی شده بود.

بر این اساس به دلیل وقوع بارش ناگهانی باران، سیلابی در محدوده فرضی با جمعیت ۶۰۰ نفر در قالب ۲۰۰ خانوار اتفاق افتاده است و بلافاصله با هشدار بخشداری و آب منطقه‌ای عملیات تخلیه محدوده در فرصت کمتر از ۴۰ دقیقه آغاز می‌شود.

بر اساس سناریو تردد به محدوده فرضی و عملیات امداد و نجات به کندی انجام می‌پذیرد و بیش از ۳۰ واحد مسکونی به علت عدم استحکام تخریب شده‌اند.

لایروبی مسیرها، حفر کانال و پمپاژ آب توسط تیم‌های عملیاتی در حال انجام است و با بهره گیری از تجهیزات لازم و سگ‌های تجسس جستجوی اجساد توسط عوامل امدادی هلال احمر صورت می‌پذیرد.

با توجه به اخطارهای صادره بخشی از اهالی موفق به خروج از محدوده خطر شده‌اند از این رو باید نسبت به اسکان اضطراری اقدامات لازم انجام شود لذا تسطیح زمین به منظور برپا کردن چادر و ایجاد اردوگاه اسکان اضطراری ضروری است که در این رابطه هلال‌احمر نسبت به برپایی ۳۰ چادر جهت اسکان اضطراری اقدام نموده است.

تامین آب شرب، مواد غذایی، ایمن سازی تاسیسات و برق رسانی، تأمین امنیت محدوده و مسدود سازی مسیر ها توسط عوامل انتظامی از جمله اقدامات ضروری است که باید در کمترین زمان ممکن انجام پذیرد و هماهنگی خوبی در این بخش مشاهده می‌شود.

captcha
آخرین اخبار