ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۸
کد خبر: 106012
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان اراک در گفتگو با دیار آفتاب:

نانوایان خواهان افزایش قیمت نان هستند

رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان اراک گفت: حدود دو سال است که قیمت نان افزایشی پیدا نکرده درحالی‌که حقوق کار، حامل‌های انرژی و حتی جریمه‌های تعزیرات به‌روز است.

قادری رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه اتحادیه شهرستان اراک و سراسر کشور خواهان افزایش قیمت نان هستند اظهار داشت: حدود دو سال است که قیمت نان افزایشی پیدا نکرده هرچند دولت برای کمک به نانوا درصدی را به‌عنوان پاداش واریز می‌کند اما پاسخگوی هزینه‌ها نیست.

وی ادامه داد: قیمت نانی که الآن در بازار عرضه می‌شود قیمت دو سال قبل است اما هزینه‌هایی که به نانوایان تحمیل می‌شود بر مبنای قیمت روز است.

قادری تصریح کرد: حقوق کار، حامل‌های انرژی و حتی جریمه‌های تعزیرات به‌روز است اما قیمتی که نان را عرضه می‌کنیم قیمتی است که اصلاً با شرایط امروز همخوانی ندارد و موضوع مورد گلایه نانوایان است.

رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان اراک اضافه کرد: نانوایان شدیداً در فشار هستند و خیلی از نانوایی‌ها به علت اینکه این کار صرفه اقتصادی ندارد درخواست جمع‌کردن نانوایی را می‌دهند و این منجر به نابودی صنعت نانوایی خواهد شد.

وی اذعان داشت: دولت عنوان می‌کند که چند سال است قیمت آرد بالا نرفته اما 15 درصد هزینه‌های یک نانوایی آرد است و 85 درصد هزینه‌ها به‌روز است و ربطی به آرد ندارد.

قادری افزود: حقوق کارگر بر اساس مصوبه شورای کار است و نمی‌توانیم به کارگر هم بگوییم که چون چند سال است قیمت آرد تغییر نکرده پس او هم همان حقوق چند سال قبل بگیرید.

رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان اراک با تأکید بر اینکه عدم‌تغییر قیمت آرد باعث ایجاد مشکلات و رانت است گفت: اختلاف قیمتی که بین آرد دولتی و آزاد وجود دارد فاجعه است، نانوا آرد دولتی را 50 هزار تومان می‌خرد اما آرد آزاد 850 هزار تومان است و این اختلاف فاحش باعث ایجاد بازار سیاه می‌شود و بستر تخلف را فراهم می‌کند.

وی بیان داشت: هرچند طرح هوشمند سازی یارانه نان تا حدودی کمک کرد اما متأسفانه به علت برخی نواقص که درخواست رفع آن‌ها را داشته‌ام و هنوز هم رفع نشده مشکلاتی را برای نانوایان ایجاد کرده است.

رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان اراک گفت: در اراک حدوداً 530 نانوایی و در سطح استان هم تقریباً هزار و 630 واحد نانوایی فعال هستند و به صوت قانونی فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار