وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۸
کد خبر: 10587
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
تجمع کارگران شرکت آونگان اراک مقابل استانداری مرکزی

نا امیدی کارگرانی با 22 ماه حقوق معوقه از تدبیر دولت+تصاویر

کارگران شرکت آونگان اراک به دلیل پرداخت نشدن 22 ماه از حقوق و مزایای خود امروز چهارشنبه 14 مهرماه مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ البته کارگران آونگان دیروز نیز در مقابل استانداری مرکزی تجمع کرده بودند ولی به دلیل عدم تاثر گذاری و بی نتیجه ماندن خواسته هایشان امروز نیز مجددا مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند.

کارگران این شرکت با نصب بنری ضمن گلایه از بی تدبیری مسئولین در پرداخت نشدن 22 ماه از حقوقشان خواستار پیگیری و رفع مشکلات خود شدند.

این درحالی است که کارگران شرکت آونگان در آبان ماه سال گذشته نیز چندین بار در مقابل استانداری مرکزی تجمع داشتند.

22 ماه بدون حقوق چگونه زندگی کنیم

یکی از کارگران این شرکت گفت: در این شرایط اقتصادی و تورم حاکم بر اقتصاد فکر کنید کارگری 22 ماه حقوق نگرفته باشد به نظر شما باید چگونه طی این مدت زندگی خود را بچرخاند.

مسئولان فکری برایمان نکردند

وی ادامه داد: علیرغم اینکه طی این مدت که حقوق نگرفته ایم بارها در مقابل استانداری تجمع داشته ایم ولی تا کنون مسئولان فکری به حال ما نکردند.

کارگر شرکت آونگان بیان کرد: از مسئولان انتظار داریم با حمایت از تولید و بررسی و رفع مشکلات این شرکت روح امید را در بین کارگران زنده کنند.

استان مرکزی با وجود صنایع مادر چهارمین قطب صنعتی کشور محسوب شده و با رکود اقتصادی حاکم بر کشور از آسیب های این شرایط بی نصیب نمانده، به طوری که به گفته مسئولان استانی صنعت استان با 40 درصد ظرفیت مشغول فعالیت است.

در حالی که ضرورت توجه به تولید داخلی به شدت احساس می شود اما ضربه های اقتصاد عاریتی بر پیکر واحد های صنعتی استان مرکزی تن خسته کارگران زحمت کش در این صنایع را به شدت می آزارد.

حال باید دید که مسئولین استان چه تدابیری را برای این تجمع ها خواهند اندیشید تا مشکلات کارگران زحمت کش برطرف شود.

 شرکت آونگان اراک در سال ۵۵ تاسیس و در سال ۸۳ به مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال به طور اقساط به بخش خصوصی واگذار شد.

شرکت آونگان اراک به عنوان بزرگترین تولید کننده دکل های انتقال برق در خاورمیانه ظرفیت تولید ۳۵ هزار تن نبشی را در سال دارد.

IMG_2086 IMG_2087 IMG_2088 IMG_2090 IMG_2091 IMG_2092 IMG_2093

انتهای پیام/ش

captcha
آخرین اخبار