ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۵۹
کد خبر: 105806
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
استاد دانشگاه:

نقش رسانه‌ها در ترویج آزادی بی‌قید و شرط در بروز حادثه سبزوار مشهود است

استاد دانشگاه تفرش در رابطه با اثرات رسانه در وقوع حوادث مانند جنایت سبزوار گفت: عمده دلایل بروز وقایعی این چنینی، کاهش تاب‌آوری عده‌ای از جوانان و نوجوانان، حس زیاده‌خواهی و آزادی‌طلبی بی‌قیدوشرط و خارج از شئونات انسانی، بر اثر القائات فضای مسموم مجازی و رواج فساد، فحشا و خشونت در بعضی از فیلم‌ها و شبکه‌های اجتماعی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حسین بیاتی فعال رسانه‌ای و استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ندای تفرش؛ در رابطه با اثرات رسانه در وقوع حوادث مانند جنایت سبزوار گفت: عمده دلایل بروز وقایعی این چنینی، کاهش تاب‌آوری عده‌ای از جوانان و نوجوانان، حس زیاده‌خواهی و آزادی‌طلبی بی‌قید و شرط و خارج از شئونات انسانی، بر اثر القائات فضای مسموم مجازی و رواج فساد، فحشا و خشونت در بعضی از فیلم‌ها و شبکه‌های اجتماعی است.

بیاتی اظهار کرد: نقش خانواده و کم‌کاری‌های تربیتی از سوی خانواده‌ها و مدرسه در بروز این جنایات بی‌تأثیر نیست.

وی با اشاره به بزرگنمایی مشکلات توسط رسانه‌های معاند با هدف تأثیرگذاری بر افکار مخاطب؛ بیان کرد: رسانه‌های معاند با بزرگنمایی مشکلات و تکرار مطالب، به دنبال تأثیرگذاری بر افکار و تغییر ذائقه مخاطب، هستند.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: رسانه‌ها با ترویج حق‌طلبی کاذب به‌خصوص در ذهن قشر نوجوان؛ به دنبال ماهیگیری از آب گل‌آلود مشکلات اقتصادی، تقویت اغتشاشات، هرج‌ومرج و فساد هستند.

بیاتی اظهار کرد: البته جوانان و عزیزان غیرتمندی همانند شهید غیرت؛ جوان سبزواری هستند که هرگز تن به ذلت نداده و فریب این رسانه‌های کاسب مسلک را نمی‌خورند.

وی با بیان اینکه افرادی که برای شهرت و دیده شدن کار می‌کنند توانایی درک بعضی از مسائل را ندارند، ادامه داد: زمانی که حیات و زندگی افرادی در گرو دیده شدن و فالور جذب کردن باشد، دیگر توقع شعور و درک خوب و بد را نمی‌توان از آنها داشت. علی‌الخصوص که این موضوع با دلار و گرین کارت هم زینت داده شده باشد.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: ایجاد شبهه، درست کردن آشوب از موضوعات دروغین و حساسیت‌زا و دمیدن در آتش فتنه از مأموریت افراد دلداده درگرو غرب است. آنها برآن اصرار دارند و اُمورات می‌گذرانند. علی‌الخصوص اگر جایگاه خودشان را متزلزل ببینند، بیشتر در این کسوت، فعالیت می‌کنند تا از چرخه‌ی دیده شدن و سر زبان‌ها بودن، نیفتند.

وی خاطرنشان کرد: توقع بسیار عجیبی است که گمان شود که آنها آتشی را که خود افروخته‌اند، خاموش کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار