وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۴
کد خبر: 10519
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

بهره برداری از تقاطع غیر همسطح جاده خمین – تهران تا پایان امسال

شهرستان خمین همچون بقیه شهرهای کشور پروژه‌های نیمه تمام زیادی دارد که بارها مورد بازدید مسئولان قرار گرفته اند اما این بازدیدها نتیجه چندانی برای تکمیل و بهره برداری از آنها نداشته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری خمین نیوز شهرستان خمین همچون دیگر مناطق کشور از پروژه‌های نیمه تمام عمرانی بی‌بهره نیست و با وجود تشکیل جلسات مختلف، بازدید مسئولان استانی و کشوری اما هنوز برخی از آنها با گذشت سال‌ها به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

سه شنبه شهرستان خمین میزبان معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی کشور بود که در مدت کوتاهی از برخی از پروژه‌های نیمه تمام شهرستان بازدید کرد.

این در حالی است که چندی پیش نیز محفوظی معاون حقوقي، امورمجلس و هماهنگي استان‌هاي وزارت راه و شهرسازي نیز از این پروژه‌ها بازدید کرده بود.(لینک خبر)

کمبود اعتبارات،بهانه مسئولان برای عدم پیشرفت پروژه ها

البته در طول سال نیز برخی از مسئولان استانی نیز از این پروژه‌ها بازدید و دلیل عدم پیشرفت را بیشتر کمبود اعتبارات عنوان کرده‌اند.

۱۳ سال انتظار برای بهره برداری از یک تقاطع در خمین

یکی از این پروژه‌ها تقاطع غیر همسطح خمین در جاده تهران است که از سال ۸۲ کلنگ زنی شده است اما با گذشت بیش از ۱۳ سال هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی

بهره برداری از تقاطع غیر همسطح جاده خمین – تهران تا پایان امسال

امیر امینی معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی کشور در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز با اشاره به تقاطع غیر همسطح جاده خمین – تهران گفت: حدود ۶۰ درصد از مطالبات پیمانکار پرداخت شده است و ما بقی نیز تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

وی افزود: تأمین مصالح و همچنین تجیهزات برقی و دکل‌های برق از مشکلات پیشروی این پروژه است که اگر این مشکلات برطرف شود تا پایان سال این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

یکی دیگر از پروژه‌هایی که مورد بازدید قرار گرفت جاده خمین محلات بود که همه ساله کشته‌ و زخمی‌هایی داشته است اما باز هم  پس از گذشت سال‌ها، این جاده در دست تعمیر یا احداث است.

راه مواصلاتی خمین الیگودرز یکی دیگر از جاده‌هایی بود که امروز مورد بازدید قرار گرفت که این جاده نیز از سال ۸۳ در دست ساخت است اما قسمت کمی از این جاده درست شده که آنهم به بهره‌برداری نرسیده است.

نبود قیر و عدم پرداخت حق الزحمه پیمانکار دلیل تاخیر در بهره برداری از پروژه های خمین

به گفته پیمانکار، از روز گذشته ماشین‌آلات راه سازی برای ادامه کار در این مکان مستقر شده بودند اما کار خاصی انجام نگرفته بود.

پیمانکار این طرح که حدود ۷ ماه است این پروژه را تحویل گرفته و چندین پروژه دیگر را در دست دارد، در این بازدید دلیل تاخیر عملیاتی شدن پروژه را عدم دریافت حق‌الزحمه و همچنین عدم دسترسی به قیر مورد نیاز عنوان کرد.

معاون وزیر نیز عدم پرداخت اعتبار به این پیمانکار را نداشتن صورت وضعیت این پیمانکار از کار انجام شده، اعلام کرد.

انتهای پیام/ش

captcha
آخرین اخبار