ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۴۲
کد خبر: 104721
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

ماه رمضان دانشگاه بزرگ معنویت است/بسیج همه امکانات برای مهار تورم و رشد تولید

امام جمعه اراک با اشاره انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری، بیان کرد: انتخاب شعار مهار تورم و رشد تولید توسط مقام معظم رهبری بسیار حکیمانه بود و همه باید برای تحقق این شعار بسیج شوند و استان مرکزی با وجود ظرفیت‌های فراوان لبیک گوی معظم‌له است.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک ظهر جمعه در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اراک که در مصلای این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه ماه رمضان دانشگاه بزرگ معنویت است، گفت: روزه و نماز یکی از اعمال مهم در ماه مبارک رمضان است و آداب ماه رمضان، احکام شب‌های قدر، روابط حسنه با دیگران از دیگر اعمال مهم ماه مبارک رمضان است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: روزه عزم و اراده انسان را قوی می‌کند و به انسان ارزش واقعی می‌دهد و آن را در برابر گناه، هرزگی، محیط‌های فاسد حفظ می‌کند و انسان روزه‌دار تحت تاثیر شرایط قرار نمی‌گیرد و روزه داران واقعی صاحب عزم و اراده هستند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان، ماه قرآن و معنویت است، گفت: قرآن از مهمترین نعمات الهی است و خداوند متعال در قرآن کریم راه سعادت و کمال بشریت را به ما آموخته و لذا در ماه رمضان باید به قرآن اهتمام ویژه‌ای داشت.

دری نجف آبادی افزود: دنیا میدان بزرگ امتحان الهی است و آنچیزی که انسان را به اوج کمال می‌رساند معرفت، معنویت، جهاد و حرکت به سمت ارزش‌های الهی است و ماه رمضان را باید قدر بدانیم.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمن برای فریب جوانان نوجوانان بیان کرد: دشمنان با راه انداختن جریان‌های انحرافی از جمله فرقه‌های ضاله و داعش به دنبال گمراه کردن مردم و جوانان هستند و باید هوشیار بود تا ابزار دست بیگانگان قرار نگیریم.

امام جمعه اراک افزود: در فتنه‌های گمراه کننده دشمن به دنبال تفرقه و از بین بردن وحدت و انسجام جامعه است و بی بند و باری و بی‌حجابی را ترویج می دهد که نمونه آن همین اغتشاشات اخیر بود که دشمنان به دنبال سوء استفاده برای ضربه زدن به وحدت و امنیت جامعه بودند.

وی با تاکید بر اینکه دین اسلام‌ و انقلاب اسلامی احترام ویژه‌ای برای حقوق مردم قائل است و مدافع حقوق بانوان است، گفت: همه باید حرمت خون شهدا را حفظ کنند و دستگاه‌های متولی باید هوشمند و هدفمند نسبت به توطئه‌های دشمنان عمل کنند و نباید گذاشت دشمنان به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر حفظ حرمت ماه مبارک رمضان توسط همه مردم گفت: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان بر همه واجب است و تظاهر به روزه خواری از خود روزه خواری بدتر است و لذا باید رعایت کرد و مقید بود.

وی با اشاره به انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری بیان کرد: انتخاب شعار مهار تورم و رشد تولید توسط مقام معظم رهبری بسیار حکیمانه بود و همه باید برای تحقق این شعار بسیج شوند و استان مرکزی با وجود ظرفیت‌های فراوان لبیک گوی معظم له است.

دری نجف آبادی افزود: همه باید برای تحقق شعار سال همت کنیم و تحقق شعار سال نیازمند عزم و اراده جدی و پای کار آوردن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های است و تلاش ، همت جهادی، صرفه جویی و مبارزه با اسراف در همه ابعاد باید مورد توجه همه باشد.

وی با اظهار تاسف از حجم بالای تصادفات نوروزی و فوتی‌های این ایام بیان کرد: متاسفانه حجم بالای تصادفات و اسراف در برخی از بخش‌ها همچون مصرف بنزین در این ایام غیر قابل قبول است و باید توجه ویژه‌تری شود.

امام جمعه اراک تاکید کرد: دولت ، مجلس و سه قوه در همه بخش‌ها باید ریل گذاری مناسبی در راستای تحقق شعار سال داشته باشند و از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها به بهترین شکل استفاده کنند.

وی افزود: مشارکت، همدلی و همراهی در همه بخش‌های کشور یک ضرورت مهم است و سایر زیرساخت‌ها باید در کشور فراهم باشد تا بتوان به اهداف بلند دست پیدا کرد و این نیازمند مشارکت و عزم همه جانبه است.

دری نجف آبادی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم و سپردن امور دست مردم بیان کرد: هرکجا که مردم نقش آفرین بوده‌اند گشایش‌های بزرگ حاصل شده و نمونه آن در استان مرکزی بیمارستان آیت الله خوانساری است که به همت مردم و خیرین به نگین درخشان مبارزه با سرطان در غرب کشور تبدیل شده و الگویی برای سایر بخش‌ها است.

وی با بیان اینکه ملت ایران در سال‌جاری باید خود را برای فتح قله‌های بلند آماده کند، گفت: به فضل الهی و به برکت انقلاب اسلامی گام دوم فصل درخشش ملت ایران در همه ابعاد خواهد بود.

انتهای پیام

captcha
آخرین اخبار