ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۱
کد خبر: 104713
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۲
نماینده مردم خمین در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب:

برای تحقق شعار سال مسائل ارزی و نقدینگی باید به خوبی مدیریت شود

نماینده مردم خمین در مجلس گفت: اگر دولت بتواند مسائل ارزی و نقدینگی را به خوبی مدیریت کند حتماً آینده روشنی پیش رو خواهد بود و آثار اقداماتی که در سال ۱۴۰۱ رقم خورده در سال جدید بیشتر خودنمایی می‌کند.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در گفتگو با دیار آفتاب؛ با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی همه جانبه برای تحقق شعار سال اظهار داشت: در سالی که به پایان آن رسیدیم با فرازوفرودهایی مواجه بودیم و سرجمع با اصلاحات ساختاری‌ای که باید در برخی از حوزه‌ها رقم می‌خورد دولت کار را به پیش برد.

وی افزود: در شرایطی که عددی معادل ۵۲۵ همت اسناد خزانه از دولت قبل مانده بود و هر سال باید ضمن اینکه ماهیانه این بدهی‌ها تسویه می‌شد دولت برنامه‌های دیگر کشور هم به پیش می‌برد.

نظری ادامه داد: در سال گذشته با توجه به اینکه رویکرد دولت و مجلس این بود که بودجه به نحوی بسته شود که با کمترین کسری مواجه باشد و منابع درآمدی آن به لحاظ ارزی و ریالی تأمین شود و گزارشات پایان سه‌ماهه سوم سال حاکی از این است که این منابع درآمدی محقق شده است.

نماینده مردم خمین تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ با کمترین اختلاف تراز بودجه‌ای به پایان رسید که امیدواریم با توجه بودجه‌ای که برای سال آینده تصویب شد با درآمدهای قطعی در پایان سال با کسری بودجه مواجه نشویم.

نظری با تأکید بر موضوع مهار تورم گفت: کسری بودجه یعنی خلق پول بدون پشتوانه، تولید نقدینگی و در نهایت تورم که منجر به فشار بر طبقات متوسط و پایین‌دست جامعه خواهد شد و این مسئله نیازمند مدیریت است.

وی اذعان داشت: در بحث اشتغال و صدور مجوزها درگاه ملی صدور مجوزها در دستگاه‌های مختلف فعال و این فرایند تسهیل شد و بساط امضاهای طلایی و رانت‌ها را برچید.

نماینده مردم خمین با بیان اینکه در سال گذشته حوزه مالیات ستانی اتفاقات خوبی افتاد افزود: عملاً همه منابع درآمدی دولت در این حوزه محقق شد و در سال ۱۴۰۱ حدود ۶۰ درصد منابع درآمدی از محل وصول مالیات افزایش یافت و این پیام خوبی است که به جای اتکای اداره کشور به نفت و منابع ملی را به سمت مالیات ستانی ببریم.

نظری گفت: در بحث صنایع خودرویی کشور با عرضه خودروها در بورس باوجوداینکه دلال‌های بخش خصوصی عملاً به دلالی دولتی تبدیل شده بود اما مجلس تصمیم گرفت برای اصلاح آن این عرضه با سازوکار جدید در خارج از بورس انجام شود.

نماینده مردم خمین ادامه داد: در مجموع تولید خودرو در شرکت‌های اصلی مثل سایپا با تولید ۵۵۰ هزار دستگاه در سال و ایران‌خودرو با ۶۵۰ دستگاه در سال و مونتاژکننده‌ها با حدود ۱۰۰ هزار دستگاه تولید خودرو در کشور ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: تولید برخط که در گذشته به علت کمبود قطعات خط تولید زیر ۱۰ درصد بود امروز به‌صورت ۱۰۰ درصدی انجام می‌گیرد و خودروی داخل پارکینگی نداریم.

نظری خاطرنشان کرد: فرایند سرمایه‌گذاری در کشور وضعیت خوبی دارد و در سرمایه‌گذاری‌های کوچک در شهرک‌های صنعتی هم به‌رغم همه مشکلات رشد سرمایه‌گذاری و رشد صدور مجوزها روند خوبی را نشان می‌دهد.

نماینده مردم خمین با تأکید بر لزوم رشد تولید بیان داشت: مشکلاتی وجود دارد که سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان گلایه‌مند هستند و باید تلاش کنیم این موانع رفع شوند تا به سمت تولیدات دانش‌بنیان و رشد تولید حرکت کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی با اشاره به گشایش‌ها در حوزه روابط خارجی گفت: ارتباطاتی که در منطقه بین کشورهای همسایه، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و همچنین کشورهای عضو پیمان شانگهای و منطقه اوراسیا رقم خورده است موجب شد جمهوری اسلامی از وابستگی و انحصار در روابط خارج شود و شرکای جدیدی  را در حوزه بین‌الملل اختیار کند.

این نماینده مردم گفت: اگر دولت بتواند مسائل ارزی و نقدینگی را به خوبی مدیریت کند حتماً آینده روشنی پیش رو خواهد بود و آثار اقداماتی که در سال ۱۴۰۱ رقم خورده در سال جدید بیشتر خودنمایی می‌کند.

نظری اظهار داشت: در مجموع هم در حوزه دیپلماسی سیاسی و اقتصادی و هم در حوزه منابع درآمدی کشور اتفاقات خوبی رقم خورده و در حوزه تولید شرایط کشور روبه‌بهبود است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار