ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۲:۵۴
کد خبر: 104712
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹
نماینده مردم دلیجان و محلات در گفتگو با دیار آفتاب:

مهار تورم مستلزم رشد تولید است/ باید اقتصاد کشور را مقاوم کنید

نماینده مردم دلیجان و محلات گفت: مهار تورم مستلزم رشد تولید است و در حوزه تولید باید بنگاه‌های اقتصادی بتوانند به سهولت فعالیت داشته باشند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به نقشه راه «مهار تورم، رشد تولید»  برای سال جدید اظهار داشت: مهار تورم و کنترل نقدینگی فقط کار قوه مجریه نیست افزود: همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید در این باره با یکدیگر تعامل و همکاری و هم‌افزایی داشته باشند.

نماینده مردم دلیجان و محلات تأکید کرد: مهار تورم مستلزم رشد تولید است و در حوزه تولید باید بنگاه‌های اقتصادی بتوانند به سهولت فعالیت داشته باشند.

سلیمی با تأکید بر شعار مهار تورم اذعان داشت: در سال گذشته تورم جدی‌ای را داشتیم که این معضل باید حتماً چاره‌اندیشی شود و اجازه ندهیم تورم سفره مردم را کوچک‌تر کند.

وی با اشاره به موضوع مهم رشد تولید گفت: علاوه بر تورم در بخش‌هایی هم شاهد رکود بودیم و بنگاه‌های اقتصادی با مشکل تأمین مالی مواجه بودند که برای برنامه‌ریزی‌های سال آینده باید حتماً مورد توجه قرار بگیرند.

سلیمی اضافه کرد: سال گذشته نقاط شیرین و تلخی داشت و با وجود تمام مشکلات کارهای بزرگی در کشور انجام گرفت.

وی ادامه داد: بهره‌برداری از فاز ۱۴ پارس جنوبی کار و انتقال آب به دریاچه ارومیه کار شگرفی بود همچنین افتتاح بزرگ‌ترین بیمارستان تخصصی کشور، انتقال آب به کردستان، همدان و رفع مشکل آب بوشهر را داشتیم که برخی از این پروژه‌ها ده‌ها سال متوقف بود و خاک می‌خوردند.

نماینده مردم دلیجان و محلات تصریح کرد: در حوزه فناوری در سال گذشته جهش‌هایی داشتیم از جمله در حوزه نظامی دستیابی موشک‌های هایپرسونیک، پرتاب ماهواره‌هایی با فناوری جدید به فضا و رونمایی تونل‌های زیر زمینی را شاهد بودیم که قدرت کشور را نشان داد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در سال گذشته پیمان شانگهای را داشتیم و شاهد آب‌شدن یخ روابط ایران و کشورهای منطقه بودیم درحالی‌که ابتدا عده‌ای عنوان می‌کردند که ما فقط مذاکره بلدیم و اتفاقاً در دوره آنها روابط تیره شد و معلوم شد مذاکره هم بلد نیستند.

سلیمی اذعان داشت: در سال گذشته برنامه‌ریزی پیچیده دشمن را دیدیم و ملت با ید واحده اجازه موفقیت به دشمن نداد هر چند اغتشاشات منشأ افزایش نرخ ارز و به‌هم‌ریختگی اقتصادی در کشور بود.

وی تصریح کرد: دشمن وقتی دید ایران با اقتدار در حال پیشرفت است برای حوزه اقتصاد نقشه کشید تا چرخ حرکت کشور را با کندی مواجه کند.

سلیمی تأکید کرد: البته دشمن خسارت‌های زیادی هم زد و همه حریم‌ها را شکستند ولی ۲۲ بهمن نشان داد این دریای طوفانی و موج خروشان ملت عزیز ما همواره جاری است.

نماینده مردم دلیجان و محلات افزود: افزایش قیمت ارز  در سال گذشته از اتفاقات تلخ بود که بخشی در جنگ ترکیبی اقتصادی و نقشه دشمن رقم خورد هر چند برخی برنامه‌ریزی‌ها در این حوزه هم می‌توانست شرایط را بهتر سامان دهد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: سال گذشته پروژه مسموم سازی دانش‌آموزان توسط دشمنان را شاهد بودم که معصوم‌ترین قشر را هدف قرار دادند ولی نیروهای امنیتی ما با اقتدار با این توطئه‌ها مقابله کردند.

این نماینده مردم با بیان اینکه باید از سال گذشته درس‌های ماندگاری را فرابگیریم ادامه داد: ما باید به‌ویژه در حوزه اقتصاد خودمان را قوی‌تر کنیم همان‌طور که امروز در حوزه نظامی مقتدر هستیم و دشمن مجبور به مذاکره است.

سلیمی افزود: باید در حوزه اقتصادی به سطحی از اقتدار برسیم که دشمن را مأیوس کنیم و اجازه ندهیم دشمن از پنجره مسائل اقتصادی یارگیری کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: باید اقتصاد کشور را مقاوم کنید و اجازه ندهیم دشمن با سوءاستفاده از ضعف‌های اقتصادی کیان ما را هدف قرار دهد.

 انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار